Propojení dvou počítačů

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Cez tieto USB kable sa v Linuxe da prevadzkovat bezna TCP/IP siet.

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#32 Příspěvek od cechpk »

Victronix píše:Za dob w95 jsem propojoval PC paralelním kabelem :D .
To už dneska dokáže málokdo.
Já zas v Dos u přes Norton Commander po sériové lince tahal instalačku win 98
JJ to byly časy ... :)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#33 Příspěvek od xsc »

Spojení přes LPT/USB stále nabízí TotalCommander, ale nezkoušel jsem to.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#34 Příspěvek od petrfilipi »

Já na Simatik PG 720 ještě musím jet přes seriový laplink, protože PéGéčkové CDčko nepřečtě pálené disky a jiné připojení to prakticky nemá. Ještě tak možná disketu, ale to bych u toho zemřel.
Nicméně v dnešní době nemá u propojení dvou PC smysl nic jiného než ethernet.
Pokud by zadavatel původního příspěvku chtěl mít přístupný celý disk, tak by taky mohl použít nějaký SW na kompletní připojení k jinému PC, např. UltraVNC nebo TightVNC - ale to bude mít zbytečně přístup k celému PC, což nepotřebuje.

PF

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#35 Příspěvek od Victronix »

xsc píše:Spojení přes LPT/USB stále nabízí TotalCommander, ale nezkoušel jsem to.
Total Commander na většině počítačů dnes je, ovšem paralelních portů je jen zřídka.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#36 Příspěvek od cirus »

Mira_A píše:Použil bych FTP sdílení souborů. Je to bezpečnější i z hlediska virů.
Na každém počítači FTP server se zamknutými přístupovými právy.
To by se mi líbilo! Komunikuji tak s tablety přes appku FTPserver a s total commanderem
Jak nastavit hostitel:port ? Hostitel je jasný - třeba 192.168.1.6:xxxx ale jak port? Jak nastavit na jednom PC a jak na druhém PC?
Edit:
Už jsem to přes FTP rozchodil - musel jsem nainstalovat FTP server.
Prý to jde rovnou ve windows7 - na to jsem nepřišel.
Zvolil jsem jednoduchý Home FTP Server pro domácí síť takže to skáče jen přes router (může být i odpojený od netu).
Nastavení je snadné - vytvořit pro každý disk (oddíl) samostatný server a v druhém PC (třeba v total commanderu) nastavení podle toho. Je to pro mne fajn přenos souborů, co jsem dřív jak blb dělal nešikovně přes USBflashku.
Přílohy
ftp.jpg
(33.63 KiB) Staženo 7 x
Naposledy upravil(a) cirus dne 17 pro 2015, 22:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#37 Příspěvek od xsc »

Port je daný nastavením ftp serveru na druhém PC, který tam musíte nainstalovat a spustit (v XP je to součást IIS nebo můžete použít nějaký jiný soft). Standardní ftp port je 21, v tom případě ho ani nemusíte zadávat. Ale já bych to nekomplikoval a u XP použil běžnou wokenní síť - tedy sdílení.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#38 Příspěvek od serviceman »

Chlapi, na to, že se Krakis zeptal skoro před měsícem a zjevně ještě nic nepropojil, mám pocit, že se tady jen exhibujeme.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#39 Příspěvek od PixelOrgy »

Ftp je fajn, ale spis bych doporucoval SFTP - pri obyc ftp si muze kdokoliv pripokejeny do stejne site cist hesla v momente, kdyz se uzivatel prihlasuje

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#40 Příspěvek od Krakis »

serviceman píše:Chlapi, na to, že se Krakis zeptal skoro před měsícem a zjevně ještě nic nepropojil, mám pocit, že se tady jen exhibujeme.
Sorry chlapy,byl jsem pracovně venku.Budu se tím bavit o svátcích. :P

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#41 Příspěvek od cirus »

PixelOrgy píše:Ftp je fajn, ale spis bych doporucoval SFTP - pri obyc ftp si muze kdokoliv pripokejeny do stejne site cist hesla v momente, kdyz se uzivatel prihlasuje
Jestli jde Krakisovi jen o propojení 2 počítačů, tak nikdo další do toho spojení nevidí, protože z jednoho PC udělá FTP server (několik serverů) třeba pomocí Home FTP Server s jedinečným jménem a heslem a na druhém PC se přihlásí k FTP domácí síti právě jen s tím IP a portem prvního PC (FTPserveru) a zase jen s jedinečným jménem a heslem známým jen těm dvěma uživatelům. Nebo ne?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“