Co nového v DVB-T..

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#31 Příspěvek od kokun »

DVB-T2 na Slovensku (Plustelka) - ale "postaru" (MPEG-4/H.264), bez kodeku HEVC:

DVB-T2 aj na Slovensku: Už o pár týždňov,
Čo sa zmení pri pozemnom vysielaní: Otázky a odpovede k DVB-T2 :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#32 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#33 Příspěvek od kokun »

kokun píše:Třeba někomu na pokusničení pomůže:
Multiplex 3 z vysílače Pardubice - Krásné dočasně s vyšším výkonem :wink:
Co bylo na jaře dočasně, tak nyní už máte trvale:
Multiplex 3 z vysílače Krásné od středy 15.6. s vyšším výkonem :wink:
Ó vy se máte - nám se může o tomto MUXu jenom zdát. :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#34 Příspěvek od Quest »

Co bylo na jaře dočasně, tak nyní už máte trvale:
Multiplex 3 z vysílače Krásné od středy 15.6. s vyšším výkonem :wink:
Ó vy se máte - nám se může o tomto MUXu jenom zdát. :cry:[/quote]

To kokun: Díky za stálé a aktuální informace.
Nevím jak se to u mne projeví, na vysílač sice vidím, ale kvalita signálu je na některých programech zoufalá, takže ke stabilnímu příjmu ladím zatím vysílače Č.Hora a Ještěd.
Silnější výkon asi zvětší i odrazy.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#35 Příspěvek od Standa99 »

Už několik lidí se mě ptalo, jestli můžou koupit nějaký typ TV. Tím že není ani zkušební vysílání (kromě toho v Praze), tak to není ani jak fyzicky vyzkoušet a možnost zjistit, jak si která TV na tom stojí.
Tohle zatím neskutečně posrali! Šuškalo se, že se to mělo rozjet letos na jaře, jenže koncepce je zatím nikde. Prej to visí na tom, že Nova nebude chtít platit za distribuci a chtějí, aby si za to platili lidi. Buď čekají po roce 2020 úpadek, nebo jejich naivita nebere konce.
U minuloročních modelů v letácích tvrdí, že umí H265 (HEVC) a přitom na stránkách toto potvrzeno nemají atd. Už jsem u nějaké TV viděl, že podporuje H265 a přitom to byla jen podpora tohoto kodeku pro přehrávání filmů z USB.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#36 Příspěvek od kokun »

To Quest - díky za přízeň.

Ten MUX3 mně "leží v žaludku" už dost dlouho.
Nejvíce mně se*e, že nepřijímáme třeba ČtD/Art, Prima ZOOM, Prima MAX, anebo taky radio Proglas. :cry:

http://www.digitalnitelevize.cz/informa ... sit-3.html
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#37 Příspěvek od BIDLO »

Standa99 píše:Už několik lidí se mě ptalo, jestli můžou koupit nějaký typ TV. Tím že není ani zkušební vysílání (kromě toho v Praze), tak to není ani jak fyzicky vyzkoušet a možnost zjistit, jak si která TV na tom stojí.
Tohle zatím neskutečně posrali! Šuškalo se, že se to mělo rozjet letos na jaře, jenže koncepce je zatím nikde. Prej to visí na tom, že Nova nebude chtít platit za distribuci a chtějí, aby si za to platili lidi. Buď čekají po roce 2020 úpadek, nebo jejich naivita nebere konce.
U minuloročních modelů v letácích tvrdí, že umí H265 (HEVC) a přitom na stránkách toto potvrzeno nemají atd. Už jsem u nějaké TV viděl, že podporuje H265 a přitom to byla jen podpora tohoto kodeku pro přehrávání filmů z USB.
Můžou. Typů s H.265 na tuneru je už na trhu dost, nejvíc jich má určitě Samsung.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#38 Příspěvek od Hill »

To jistě, ale taky bych si nekupoval magnetofon bez pásku jen s ujištěním, že, až budou pásky, bude fungovat a splňovat zaručované vlastnosti.

Stejná situace je u nás s DVB-T2: kdo je v dosahu signálu německých vysílačů DVB-T2/H.265, má i možnost si televizi vyzkoušet, a podle toho, jak se mu zamlouvá obraz a zvuk, se rozhodnout. Předpokládám, že ostatní vlastnosti už si vyhodnotil podle DVB-T.
Proto souhlasím s tím, že absence signálu DVB-T2 na většině území (mobilní internet znemožňuje dálkový příjem, v některých lokalitách ruší dokonce i místní příjem, protože tunery nemají dostatečnou selektivitu, a zachování příjmu vyžaduje další výdaje za odlaďovače, které ostatně za čas budou také k ničemu) je hrubá chyba a kupovat televize, u nichž je pouze deklarováno, že to umí, chyba ještě hrubší.
Až dosud v historii rozhlasu i televize vždy byl napřed vysílač a teprve pak stoupal počet přijímačů.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#39 Příspěvek od kokun »

Česká Televize má na svém HbbTV ("ČT bodu") Testy AV formátů:
Je jich 12 (Od Video test 1 - Kvalita HD, kodek H.264; až po Video test 12 - Kvalita UHD, kodek H.265) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#40 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#41 Příspěvek od Hill »

kokun píše:Česká Televize má na svém HbbTV ("ČT bodu") Testy AV formátů:
Je jich 12 (Od Video test 1 - Kvalita HD, kodek H.264; až po Video test 12 - Kvalita UHD, kodek H.265) :wink:
Hezké. Ale nic to neříká o tom, jestli to pojede i v DVB-T2 resp. JAK. Nebo si nerozumíme.
Už se mě na ty televize ptají i lidi, kteří širokopásmový internet nemají.

Chápu, že Popov měl původně k dispozici jen blesk jako vysílač, podobně Marconi a Branly. Ale v zemi, kde vysílače máme, by snad neměl být problém vysílat terestricky aspoň jeden multiplex DVB-T2/H.265 daleko dřív, než začne vypínání DVB-T multiplexů.
Celkem pitomost byla vysílat tak pokusně pro jeden přijímač a přestat s tím, když začne o ty přijímače růst zájem.
Tady máš housle a, až na ně budeš umět, koupíme ti smyčec...
Chápu, že by pak spousta přijímačů bez budoucnosti zůstala skladem, což je pro prodejce nežádoucí.
(Na druhou stranu pořád lepší, než stejný postup u DRM, také s jediným dostupným a tehdy patřičně drahým přijímačem, který skončil rozhodnutím ukončit to a "nezahajovat pravidelné vysílání, protože to za tu cenu stejně nikdo nekoupí".)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#42 Příspěvek od Standa99 »

Aspoň že se shodnu s Hillem, protože to chci vidět na vlastní oči a ten DVB-T2 multiplex měl už dávno fungovat.
Před 3 lety jsem na tohle myslel při koupi tohoto STB a stejně mi bude k .....
Datart měl ve svém letáku (sám jsem ho neviděl) u téhle TV napsáno, že podporuje HEVC (možná s novým firmwarem), ale sami tu podporu (ani na stránkách Samsungu) uvedenou nemají.
LG bude teprve u letošních modelů tuto kompatibilitu uvádět. Ta bude bez dodatečných firmwarů viz. tento článek.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#43 Příspěvek od xsc »

LG podporu h.265 uvádí už rok na lgshop.cz. Na hlavních stránkách ne :-)
Web Samsungu je zcela k ničemu, tam jsou vždycky tak o rok zpátky. Ale Samsung jinde uvedl podporu h.265 až od řady 5500, takže o 5100 bych pochyboval.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#44 Příspěvek od kokun »

Hill píše:
kokun píše:Česká Televize má na svém HbbTV ("ČT bodu") Testy AV formátů:
Je jich 12 (Od Video test 1 - Kvalita HD, kodek H.264; až po Video test 12 - Kvalita UHD, kodek H.265) :wink:
Hezké. Ale nic to neříká o tom, jestli to pojede i v DVB-T2 resp. JAK. Nebo si nerozumíme.
Ty testy mají za účel toto (jak je tam uvedeno):
"Vyzkoušejte si, jaké formáty videí je schopen přehrát Váš televizor" :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#45 Příspěvek od Standa99 »

Přehrát, ne přijímat.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“