Měření zplodiny komínů

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#31 Příspěvek od konosuke »

no voni sou dobří...a jak beze stop likvidovat petky z piva, vína, minerálek a použitý šprcky...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:Kdybys bydlel v najemnim byte, ma pronajimatel pravo prolezt cely byt vcetne loznice apod. a nikoho to prilis nesere.
To se pleteš, nemá. Bez tvého souhlasu jako nájemníka tam nemá co dělat, narušoval by tvou "svobodu". Ale je v zájmu obou stran se předem domluvit, ať si nájemník může uklidit. Nájemce má samozŕejmě právo si občas svůj majetek zkontrolovat, ale pokud vše funguje, nájemník vše řádně platí, tak jde jen kontrolu stavu bytu a ne kontrolu soukromého vybavení nájemníka.

Jinak:
Nájem = Nájemce a nájemník (má všechna práva ze zákona, výpověď 3 měsíce, ale ze strany nájemce musí být platné podmínky)
Podnájem = Nájemník a podnájemník (nemá skoro žádná práva)
Pronajímatelem tedy může být jak nájemce (majitel bytu), tak i nájemník (pronajímá volný pokoj studentkám a většinou na dobu určitou, zrušit to jde velmi rychle).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#33 Příspěvek od termit256 »

Ja osobne nemam naprosto zadny problem s tim aby nekdo prisel a vyhrabl si trochu popela s kotle.

S pronajimatelem to byl jen takovy priklad, napr. kominika si do te "intimni" kotelny pustite vsichni bez problemu. V bytech se delaji odecty vody, topeni apod. a nikdo s tim nema taky zadny problem.

Nejak nechapu proc by mi zrovna tohle melo vadit.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#34 Příspěvek od p32 »

No, mě to s kotlem taky nevadí - žádný nemám. Ale srovnávat nesrovnatelné? To, že si pozveš kominíka na kontrolu či revizi komína a odvodu spalin, to je tvoje věc. Sám se ti tam nemá co cpát jako nějaký úředník. To samé s odečtyvody a topení. Na vodu prostě přijde, ty mu to nahlásíš a nemá jediný důvod, proč chodit dovnitř! U odpočtu tepla se to dnes děje už dávno dálkově. Doopravdy má právo vlézt jen majitel a nikdo jiný bez policie. I ten majitel se ozve dopředu a řekne, co vlastně bude chtít. Chodit na návštěvu, když se od rána zrovna koná mejdan, tak asi musí počítat s tím, že bude odkázán na další den (dny) a nic s tím prostě nenadělá. Zkontrolovat si to může při každoroční kontrole (revizi) elektřiny či plynu nebo propojení vody za vodoměrama atd.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#35 Příspěvek od mi-ro »

termit256 píše:Ja osobne nemam naprosto zadny problem s tim aby nekdo prisel a vyhrabl si trochu popela s kotle.

S pronajimatelem to byl jen takovy priklad, napr. kominika si do te "intimni" kotelny pustite vsichni bez problemu. V bytech se delaji odecty vody, topeni apod. a nikdo s tim nema taky zadny problem.

Nejak nechapu proc by mi zrovna tohle melo vadit.
Já s tím taky nemám problém ale už konečně pochop že nejde kontrolu kotle která při předběžném ohlášení nemůže stejně nic dokázat. Ale jde o porušení domovní svobody pod rouškou nějakého pochybného usnadnění práce orgánů (pohlavních). Jsou natolik dobře placení aby si to vymysleji jinak, v mezích platných zákonů. Když budu chtít, tak je domů kdykoliv pustím ale narozdíl od tebe mám problém s tím, aby si to někdo vynutil!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od jiriS »

konosuke píše:... likvidovat ... a použitý šprcky...
Neuklízej, ale už vystavuj :D
Jirka

A taky mám problém s tím, že mi mohou vlízt do soukromí podle svýho rozhodnutí, s tím, že mě VŮBEC někdo chce kontrolovat, ne s tím, CO je předmětem kontroly.
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#37 Příspěvek od Celeron »

Ruprecht píše:A neplatí ty třídy náhodou jen pro kotle 10-300kW?
Dva vedle sebe stojící 9kW kotle se počítají zvlášť, nebo jako 18kW?
Podle navrhovaného zákona sice asi bude nutné umožnit kontrolu (doufám že neprojde), nicméně kde je psáno, že kontrola má být bezplatná? Chceš kontrolovat? Jen přijď, pošlu úřadu vyúčtování kontroly (když už nám zpoplatnili ústavní právo nevypovídat, tak recipročně)
Před 5 lety při posuzování vlivu EIA se kotle nesčítaly, takže do fabriky se instalovaly plynový kotle co patro, to jeden.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#38 Příspěvek od Celeron »

Jestlipak víte, kdo vám taky může kdykoliv vlízt do domu, bytu? Finanční úřad... A může se tam hrabat naprosto v čemkoliv. Stačí, pokud máte živnosťák bez provozovny, pak je sídlo podnikání psaný na domovní (bytovou) adresu. Odzkoušeno na vlastní kůži. A když je odmítnete vpustit, rovnou vám strčí papír s pohrůžkou pokuty 2 M CZK.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#39 Příspěvek od msar »

A co exekutor? (I když nic nedlužíte...)

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#40 Příspěvek od lumca »

Celeron píše:Jestlipak víte, kdo vám taky může kdykoliv vlízt do domu, bytu? Finanční úřad... A může se tam hrabat naprosto v čemkoliv. Stačí, pokud máte živnosťák bez provozovny, pak je sídlo podnikání psaný na domovní (bytovou) adresu. Odzkoušeno na vlastní kůži. A když je odmítnete vpustit, rovnou vám strčí papír s pohrůžkou pokuty 2 M CZK.
A když je "domovní (bytová)" adresa "podnikání vedena na ohlašovně (což je stále častější případ), pak se stane co? Vím o spoustě "živnostníků", kteří mi dluží lóvé a místo podnikání mají na ohlašovně příslušného úřadu, protože původní bydliště a místo podnikání již nevyužívají nebo jim bylo "z moci úřední" zrušeno. Co potom? To do příslušné kanceláře nějaké úřednické rozhoďnohy "vtrhne" příslušný úřad?? :D :D Když tato situace nastane, dejte vědět, najmu taxsála a pojedu klidně přes celou republiku se na tento "zásah" podívat a rád se i osobně zúčastním! Mezi nohy se rád podívám! Ta sranda mě bude stát i za ty poslední fusekle! :D :D :D

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od radioelectrum »

když jeden "čmudil" vysmradí celé údolí s desítkami rodinných domků a nikdo nemůže otevřít okno, tak bych byl pro to aby se jeho práva byla omezena stejně jako tomu je třeba u někoho kdo řídí auto opilý či ohrožuje ostatní zbraní a to i za cenu že by mu třeba byl kotel zabaven a bylo zakázáno v tom domě topit. A pokud nebude mít na nový kotel a jeho rodina bude zmrzat tak to je přeci lidštější než aby všichni sousedi museli čmuchat karcinogenní splodiny.

Jsme moc velcí humanisti a snažíme se bránit lidská práva útočníků, zatím co práva obětí jsou pošlapávána.

A k té domovní svobodě: pokud budou (úřady, stát,policie) chtít se ke mě dostat tak si vždy najdou cestičku jak to udělat, na to nepotřebijí odečítat vodoměry a pod...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#42 Příspěvek od p32 »

V takovém připadě stačí zavolat obecní (meštskou) policii a ta by to měla vyřešit z titulu své práce a povinnosti.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#43 Příspěvek od konosuke »

nezdá se Vám že spějeme do hemériky kde se souděj celá léta pro psí hovno na rohožce a klouzkej chodník před barákem ? uvědomujete si že takto leda přihráváte státní správě = líným ouřadům, nic netvořícím parazitům a vyžírkám systému ? tak jen do toho...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#44 Příspěvek od Artaban001 »

Lidi se už dost dlouho souděj kvůli větším ptákovinám. Stačí bydlet na vesnici, nebo v nějakým maloměstě a mít blbý sousedy. Pak dojde na soudní spor o přesahující větve jabloně u plotu, o slepice, psy, a jiný..
A bylo to i za minulýho režimu.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#45 Příspěvek od samponek »

Domovní svoboda je pouze pojem pro lidi. Jinak do baráku vám můžou vejít policajti i úřady kdykoli. Papír od soudu jako pojistku mají sebou vždycky.
Úplně stačí, že máte v počítači návody na bomby, odposlech není jenom na mobily, ale i PC.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“