Windows 10 - nechtěný režim spánku

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#31 Příspěvek od serviceman »

Tady je návod jak od MS stáhnout cokoliv a bez čísla. Vyzkoušel jsem a funguje, viz. obrázky.

Obrázek Obrázek Obrázek

Zde kdo spěchá.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#32 Příspěvek od Standa99 »

To je dobrej návod od wzorů, dokonce jsem se po dlouhé době podíval na jejich stránky, které jsou online (kdysi byly dlouho offline). Script funguje i v Maxthonu (F12-vývojářské nástroje), ale bojím se, že to tady vyjde vniveč.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#33 Příspěvek od Artaban001 »

A je to tu znova.. Dělá to po tý aktualizaci. Toshibácký aplikace s tím nemají co do činění.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#34 Příspěvek od dudo02 »

Dalsia vec, ktoru som si vsimol je nefunkcnost sietovej karty po prebudeni sa ci uz z hybernacie,alebo spanku... Adapter staci vypnut/zapnut a uz je funkcny.
Zaujimave je,ze po prebudeni sa:
- LAN ukazuje ze je odpojeny sietovy kabel...
- WIFI vypisuje ze sa neda k sieti pripojit....
To v pripade ze mam aktivnu iba jednu z kariet a druha je vypnuta.


Ak mam aktivne obe karty, tak pripojenie ide defaultne cez LAN, ktora je po prebudeni sa nefunkcna, ale WIFI je v tomto pripade funkcne... :roll:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#35 Příspěvek od Standa99 »

To mi taky kdysi dělalo při přechodu na Win7. Byla to nějaká Gigabyte deska (doplněno GA-965P-DS4) s nějakým Marvellem pro LAN. Měl jsem udělaný *.bat na ploše pro restart sítě, ale to taky vždy nepomohlo. Každopádně bych to přisoudil k divnému ACPI na desce.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#36 Příspěvek od dudo02 »

LAN - INTEL82566MM
WLAN - INTEL4956AG

Ako som pisal, problem je s oboma, cize je asi mala pravdepodobnost, ze to bude driverom.
Na XP,VISTE,WIN7 vsetko OK.
Az po prechode na WIN10 blbne ako spanok, tak aj sietove adaptery...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#37 Příspěvek od Standa99 »

S ovladačema jsem se taky trápil a nepomohla žádná verze. Dokonce si pamatuju, že jsem (pod DOSem) přehrával i firmware té integrované LANky, což smrdělo umrtvením, ale vyšlo to a taky to nepomohlo.
Jinak hibernaci nastavuju (a spánek vypínám) tak na pětině NB+PC, aby to šlo vůbec probudit, takže tohle není nic výjimečného.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#38 Příspěvek od Artaban001 »

nastavení vypnutí - zaškrtnutí režimu spánku jsem zrušil. Zmizelo to i z "napájení" z hlavního panelu. Nechtěný režim spánku se zatím neprojevil. Taky přistála další aktualizace "aktualizovat system KB..." Takže Systém zatím funguje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#39 Příspěvek od Artaban001 »

Ahoj. Tak jsem si myslel, že jsem měl od toho problému klid, ale ve skutečnosti to dopadlo trochu jinak. Potřeboval jsem mít možnost zasahovat do "boot menu" notebooku, což mi jaksi nebylo umožněno díky zvláštnímu způsobu nabíhání systému. Po vypnutí se desítky tak nějak zvláštně uspávají, takže při příštím startu po pár vteřinách jsou plně v provozu. Takže po stisku zapínacího tlačítka se hned objeví logo Windows a systém za chvíli naskočí.
Takže jsem udělal tohle:
Dole na liště kliknout na baterii - Nastavení napájení a režimu spánku - související nastavení, další nastavení napájení - Nastavení tlačítka napájení - změnit nastavení, které nejsou momentálně k dispozici - dole nastavení vypnutí jsem zrušil všechny zatržítka. Systém nabíhá o něco dýl, úplně od začátku, kdy se objeví "logo výrobce počítače" a když na hodinu odejdu pryč, počítač se neuspí. Tudíž mám pokoj od neustálého "šmrdlání myší", když něco stahuju..

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#40 Příspěvek od serviceman »

Úplně to lze vypnout jednoduchým příkazem
C:\Windows\System32\shutdown.exe /s /t 0
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#41 Příspěvek od Artaban001 »

To jsem míval v sedmičkách jako "vypínání z plochy". něco podobnýho umělo počítač restartovat (co si pamatuju, tak místo S tam bylo R) Ovšem nevím, jestli by to vyřešilo tu nepříjemnou situaci, kdy si na 3 minuty odskočíš od počítače a on se uspí během čehokoliv - viz začátek tohodle vlákna (počítač přešel do řežimu spánku z důvodu nečinnosti systému). Takhle jsem zabil dvě muchy jednou ranou. Mám klid od uspávání a do biosu se dostanu normálně kdykoliv, když zapnu počítač.

Odpovědět

Zpět na „Software“