Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od radioelectrum »

pěkné noční světýlko ze Sojůzu
Přílohy
P1190633.jpg
(170.77 KiB) Staženo 76 x

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Lukas-Peca »

jo, u tohoto bych celkem i věřil, že by to mohlo být ruské :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Dnes pri velkokapacitnom kontajneri som nasiel CD prehravac Technics SL-P202 a video Panasonic NV-J23. Technics funguje - CD nacita, hra, medzi stopami prechadza rychlo, displej pekne svieti :) Video nema poistku v zdroji, predpokladam nejaku zavadu v zdroji.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od radioelectrum »

16mm projektor. Sice zmokl, ale to by nemělo vadit.
Přílohy
IMG_0325.jpg
(86.37 KiB) Staženo 75 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#35 Příspěvek od konosuke »

rnbw: nikdy bych nevyhodil žádný elektronický výrobek jen tak, raději dám inzerát na Sbazar nebo bazos.cz za stovku prodám bastlířovi, lidé se asi stydí takhle handlovat, já ne to bude deformace z dob totáče když prosté video
stálo několik výplat
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#36 Příspěvek od PixelOrgy »

Ani to ne, ja ty doby pamatuju dost matne. A taky nic jen tak nevyhodim, je to proste skoda a plytvani, jak rikas, radsi to dam od koruny na aukro s tim, ze nevygeneruju zalsi zbytecnej odpad a jeste to nekdo pouzije..

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od radioelectrum »

také tak myslím, na rozdíl od dnešních "ekomyslitelů" kteří dokonce tvrdí že je lepší když se auta sešrotují po 6 letech a nahradí novými s menšími emisemi. Pro mne to je ale také kus historie, zachránit starou techniku a uvést to do chodu je pro mne to co mne baví.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#38 Příspěvek od PixelOrgy »

No co se vylozene stare techniky tyce, to uz vubec nevyhazuju :-)

Ale i novejsi veci, nedavno jsem nasel u popelnice laptop toshiba s core2duo, byl v nem i disk. Krome slabe baterie je naprosto v pohode. Sice ho nevyuziju, ale tak nejak me bylo lito to tam nechat, spis ho venuju, nebo necham jako "zalozni" kdyby bylo potreba...

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#39 Příspěvek od weed_smoker »

Celeron píše:Pokud tam maj kamery, tak jsou zaměstnanci předposraný předem. :cry:
Na ty by mělo stačit tohle ,na většinu kamer bude stačit i tohle Po minutě svícení na objektiv je kamera z 99% slepá.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#40 Příspěvek od Celeron »

:D Nojo, ale ty kamery jdou měšťákům na pult a vše, co má nějakou cenu je ještě v "lodních" kontejnerech.
A propo, jak se chová osleplá kamera? Obraz postupně zešediví? A je to nevratný?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#41 Příspěvek od weed_smoker »

Např.skoro po celý ploše je bílej kruh na okraji s nádechem dozelena.Jestli to je nevratný,to nevim,spíš bych tipoval podobně jako obrazovka CRT přejetá magnetem (když to bude pár tejdnů vypnutý,asi se to srovná).Jde tim svítit zdaleka,takže MP uvidí jenom čáru,záblesk a následnej flek.Efekt bude podobnej jako propalování igelitu nebo papíru(mravence...) lupou za jasnýho dne,v objektivu jsou soustředný čočky(též nazývaný "spojky" nebo konvexní čočky).Tohle by spíš věděl nějakej optik nebo opravář kamer.
Pár příkladů z googlu:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) weed_smoker dne 15 čer 2016, 19:38, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#42 Příspěvek od EKKAR »

Většinou to je nevratný, vypálí to CCD snímač v místě, kam ho to trefí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#43 Příspěvek od Peterseal »

Dneska v jednej firme robili zber elektroodpadu, podarilo sa mi ukoristit TESLA DOLLY 3 a SELGA 404. Troska spinave, ale uz sa pracuje na cisteni a oprave 8-)
Přílohy
IMG_1409.jpg
(269.6 KiB) Staženo 69 x
IMG_1412.jpg
(260.4 KiB) Staženo 57 x

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#44 Příspěvek od PixelOrgy »

O poplenici opreny klavesy. Po zapnuti se vubec nic nedeje, a nic moc v tom neni, krome 2 jakychsi zakaznickych obvodu a nejake bizuterie kolem.
Ma to ale peknou klaviaturu s dynamikou uderu, tak uvazuju, ze z toho bude MIDI ovladac k Reasonu :-) :-)

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#45 Příspěvek od TAKJAN »

Já se zase s klukama znám, můžu si vzít co chci (a hodit tam taky, mají to celkem na háku), ale zase takový hezký věci nejsou. Nejsem tam teda moc často, ale s jedním mám domluveno hezkou věc schovat, ale to zas.... obyvatelstvo nic nevyhazuje:-)

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“