Jak se plní "bombičky" na sifon, nebo na šlehačku?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#31 Příspěvek od Artaban001 »

Někde jsem zaslechl, že letmo upevněná bombička při "propíchnutí blány" dokáže prorazit kantku. Raději jsem to neověřoval, stačilo to, když jsem je přepouštěl do sifonu, tak byly pěkně orosený a studený, co jsem je vytahoval z držáku.

Uživatelský avatar
trimen_
Příspěvky: 12
Registrován: 14 říj 2015, 02:00
Bydliště: Praha 7

#32 Příspěvek od trimen_ »

Jako malý jsem doma v garáži vyhrabal několik CO bombiček, jednu z nich jsem ve škole po vyučování na chodbě propíchnul hřebíkem a milá bombička potom absolvovala let po chodbě (cca 20m) a na konci rozbila okno. Tak jsem se radši rychle zdejchnul :D Na prorážení příček to nebylo, ale lekl jsem se slušně, když mi uletěla z rukou.

Uživatelský avatar
AlesALF
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2010, 01:00
Bydliště: mezi HK a JC

#33 Příspěvek od AlesALF »

Zrovna včera jsem (při úklidu) "dekompresoval" 3 kousky a šlo to v pohodě v ruce hřebíkem, akorát to krásně ofouklo stůl od prachu a ochladilo :-).
Takže to prorážení kantek nebude fungovat :-(

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Habesan »

K tématu sifonových bombiček:
Když přišel na náš trh nejmenovaný výrobník Soda... myslel jsem, že to bude fungovat podobně jako sifonová lahev.
Záhy jsem z popisu v reklamě pochopil, že se jenom nasytí ta skleněná flaška, co k tomu dávaj, a pak si to z ní musí člověk nalejvat sám.
Prostě předraženej nesmysl.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#35 Příspěvek od Victronix »

Tomu se říká Comeback. :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“