EEPROM Tesla MHB2716C

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Na mazanie potrebujes UV-C ziarenie a 15 minut to trva s UV-C ziarivkou. S LED to budes mazat 2 roky :D

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od PotPalo »

Horské slnko nieje problém, vyrobil som si na to taký krycí plech, ktorý drží EPROM pred UV výbojkou a je to odtienené od IR. Výkon UV 125W. Tie lampy na nechty majú tak 8W, ak to niekto skúšal s nimi, môže napísať ako dlho to trvalo.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#33 Příspěvek od KUBO »

Ja používam na mazanie toto
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#34 Příspěvek od rnbw »

Tie lampy na nechty asi tiez nemaju UV-C trubice...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#35 Příspěvek od MetalGod »

To by byla docela "prdel" používat to na nehty - nehty by slezly, spálila by se a odumřela exponovaná tkáň, ta přeživší by byla bohatá na puchejře a nádory, pak taky inhalovat vzniknuvší ozón není zrovna dobrý... UVC je mimochodem životu nebezpečný ionizující záření, jemuž není radno se přibližovat blíž, než na 3 metry (a to ještě minimálně s brejlema se silným UVA a UVB filtrem).
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

Podmazana EEPROM = nedostatocne vymazana. Moze sa tvarit ako cista, ale je tam este nejaky naboj, ktory sa moze prejavit bud chybou pri programovani alebo az neskor. Prave tou UV LED moze takyto problem vzniknut.

Znicit EPROM beznym vykonom UV nebude jednoduche. Podla mna by vydrzala aj keby som ju nechal mazat tyzden (ziarivkou, ktorou sa to bezne robi 15 minut).

Uživatelský avatar
paycz
Příspěvky: 282
Registrován: 13 říj 2014, 02:00

#38 Příspěvek od paycz »

Ahoj, na závěr chci vložit své poznatky z konstrukce
Režim programování:
piny 19, 20, 22, 23, 24 připojeny na TTL "1"
pin 12 na TTL "0"
napájení pinu VPP 24-26V (při napětí 24V se mi zapsala jen část dat)
pin 18 ve stavu TTL "1" čeká na zápis ve stavu "0" zapíše bity
A0-A7 adresy dat v 8 bitovém bináru (např. 00101101)
Q0-Q7 data v určité adrese v 8 bitovém bináru

Režim čtení:
piny 18 a 20 se přepojí na TTL "0"
pin 21 se přepojí na TTL "1"
ostatní se nechá jako v režimu programování...

poznatky:
standardně má jakákoliv adresa binární hodnotu (11111111) tzn. že když je na datovém pinu (Q0-Q7) TTL "1" a nastavily jsme TTL "0" tak TTL "0" na pinu 12 byla moc krátká tím pádem je lepší když v každém zápisu necháme stejnou hodnotu nechat zapsat víckrát zasebou nebo před aplikací zkontolujeme adresy a náležitá data na nich.
Programátor stačí zapojit bez nějakého složitého počítání hodnot.... já jsem to realizoval pomocí časovače NE555, který jsem vypočítal zde http://www.ohmslawcalculator.com/555-astable-calculator perioda T1 (TTL "1") byla okolo 5s a T2 cca 50ms dle doporučení v datasheetu. Na výstup z NE555 (pin 3) jsem připojil mezi Ucc a out LED diodu která signalovala TTL "0" tento signál byl dále připojen na eprom (pin 18 ) kde při stavu TTL "0" zapsal data na příslušnou adresu
zde přikládám datasheet s potřebnými údaji který obsahuje všechny důležité informace http://pdf.datasheetcatalog.com/datashe ... s/2375.pdf



tímto chci poděkovat všem co se na diskuzi podíleli a přeji vám spokojené bastlení a mnoho úspěšných konstrukcí
ještě na závěr bych chtěl poukázat na originální dokumentací, která je z roku 1989 kde nejsou veškerá data (označení pinu apod.)http://www.teslakatalog.cz/MHB2716C.html



P.S vše jsem otestoval a dle tohoto postupu odzkoušel..... všechny epromky přežily

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#39 Příspěvek od PC-maniak »

Taky chci podekovat za tu karkulacku 555ky =)

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“