Jak nejlepe fotit PCB/DPS

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#31 Příspěvek od Radovan_79 »

Nic mi natáčet nemusíš. Ty víš své a tím to hasne... Samozřejmě že když se posouvá rovina zaostření, tak se to jeví jako změna zorného úhlu (objekt se "jako" přibližuje nebo oddaluje), ale nejde o změnu ohniskové vzdálenosti. Fakt nejde. To samé dělá i starý foťák s prokazatelně pevným objektivem. Chceš mi tedy tvrdit, že pevná padesátka nasazená na Praktice či Zenitu "trochu" zoomuje? Asi ne, že.
Fotím 20 let, tak si myslím, že o věci něco vím. Ten odkazovaný článek psal dobrý "odborník", ještě chybí odkaz na digineff.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#32 Příspěvek od dobrman »

fotím přes čtyřicet let, měl jsem (pár let už nepromítám) promítačský papíry na 16 i 35mm kdy se skládaly zkoušky v Klánovicích i s optiky...

Nechci si hrát na mudrce, ale Radovan má pravdu
a Michalovi (bez urážky) bych doporučil nějakou základní literaturu o optice.
Objektiv s pevným ohniskem fakt nemůže změnit ohniskovou vzdálenost ostřením i když se to děje pohybem členů optický soustavy....

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Habesan »

Michal22 píše:Hille, když jsem kdysi dělal záruky telefonů, tak jsme opravdu všechno skenovali. Ale stačilo koupit jiný typ skeneru a bylo vymalováno-
CCD versus CIS skener.
WhitePaper_CCD_or_CIS.pdf
(I když označení "CCD" je nepřesné, protože se může vztahovat na oba.)
Ty horší jsou podsvíceny třemi řadami barevných diod, které se střídají a jako optiku mají jenom skleněný váleček.
Ty lepší jsou podsvíceny zářivkou a obsahují soustavu zakřivených zrcadel.
Mají větší hloubku ostrosti a obrácenou perspektivu.

Já naopak vznáším dotaz:
Jak by se dala hloubka ostrosti ještě vylepšit, aby i součástky vzdálené třeba 1cm zůstaly ostré a stejně velké jako ty těsně na skle ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“