Samsung CK-5373T, problém s obrazem

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#31 Příspěvek od Syron »

Zdravím! Ještě byste mohli opatrně nahřát oblast vertikálu. Po roztažení obrazu postupně ochlazovat jednotlivé součástky chladícím sprejem nebo štěrbinovým nástavcem vysavačem. A, kluci, každý jsme nějak začínali. A Adinku, velký pozor, elektrika je "dravec", je mnohem rychlelsi, než Ty!!!

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#32 Příspěvek od zvaty »

Typuji C407 na pinu 8

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#33 Příspěvek od houmr »

Myslím si, že nejrychlejší bude vyměnit ten C303 - nejspíše jeden z těch malých. (případně vyměnit oba)

Uživatelský avatar
adinek
Příspěvky: 9
Registrován: 18 led 2017, 01:00

#34 Příspěvek od adinek »

Děkuji mockrát za rady. Vyměnili jsme další dva elektrolyty a vypadá to, že se to zlepšilo. Po prvním zapnutí po opravě sice obraz opět končil cca v půlce, ale teď po zapnutí obraz začíná již téměř dole (trvá cca 30 vteřin než se roztáhne, ale je to znatelný rozdíl oproti dřívějšímu stavu). Myslíte, že těch cca 30 vteřin je ještě problém a mám to ještě dál řešit a nebo to nechat tak jak to je? :)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#35 Příspěvek od kokun »

Syron píše:... A, kluci, každý jsme nějak začínali. ...
Nemáš pravdu - on s touto telkou sice začal, ale zároveň i skončí. Potřebuje pouze ušetřit!
Ale beru - dnes by s tak starou telkou už do servisu nešel snad nikdo. A i kdyby náhodou chtěl jít, tak pochybuju, že by mu to někde ještě i vzali. V dnešních servisech už snad nikdo ani nebude takovou techniku znát. Na tohle jsou už jen specializované servisy - a mají název: Sběrný dvůr :lol:
adinek píše:Děkuji mockrát za rady. Vyměnili jsme další dva elektrolyty a vypadá to, že se to zlepšilo. Po prvním zapnutí po opravě sice obraz opět končil cca v půlce, ale teď po zapnutí obraz začíná již téměř dole (trvá cca 30 vteřin než se roztáhne, ale je to znatelný rozdíl oproti dřívějšímu stavu). Myslíte, že těch cca 30 vteřin je ještě problém a mám to ještě dál řešit a nebo to nechat tak jak to je? :)
Dal jsem ti přímý odkaz na kompl. servismanuál (takže máš nejen sch., ale i pohled na DPS), ale ty se tu vyjadřuješ jak tatar.
Ty " další dva elektrolyty" asi ani nemají žádné poziční čísla a hodnoty, když je tu neuvádíš.
To radši fotíš to šásko ze všech stran jak "Saudek modelky na molu" a stále čekáš tu šipku k vadné součástce :evil:
A to si piš, že to stále ještě opravené nemáš - ale jsi "mladý zobák", v PC technice se určitě vyznáš daleko lépe než já ("starý ko*ot"), ale i přes mé upozornění jsi ještě pořád to duplicitní foto (na 1. straně) dosud nesmazal. Tak potom čekej další rady . . .
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#36 Příspěvek od Syron »

Kokun, asi to tak je. Mně sice jako začínajícímu málokdy někdo poradil, většinu znalostí jsem si musel získat sám, ale když už, tak jsem byl za každou radu vděčný.On ten sprej je "drahý", celé tři kila. Ale i úplný analfabet by poznal při nahřívání, kdy se obraz natáhl, tedy nějak zvětšil svou výšku, a taky by poznal, po které postříkané součástce (kondenzátoru), by se zase smrsknul. A dá se to opakovat víckrát. Osobně jsem tímto způsobem dopadl spoustu nejen elytů, ale i IO, studeňáků, diod i tranzistorů, a, ač se to většinou u keramiky tepelně neprojevuje, i pár těchto poťouchliků.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#37 Příspěvek od kokun »

Syron píše:Kokun, asi to tak je. ...
Ne "asi", ale určitě!
Víš kolik takových "zobáků" (odchovaných internetem) už tady takhle přišlo?
A kolik jich zase - po jediném vlákně (kde potřebovali "zadarmo" opravit ten jejich střep) - zase "odešlo"? Vyjímečně se jeden, či dva, zase za "3" roky vrátili (se stejným střepem, ale další závadou)!
A kolik se jich tady "rozčilovalo", že se jim ta šipka k vadné součástce "odmítala" nakreslit? Jsme tu přece od toho, abychom si radili! Hlavně ti staří blbci (ty, já i další) - kteří jsme získávali informace za daleko jiných okolností a hl. "za těžké prachy"! Ale "jsme přece povinni jim radit" - od toho přece ta EB tady je 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
hazi
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2015, 01:00
Bydliště: Opavsko

#38 Příspěvek od hazi »

Jo,kde jsou ty časy,kdy dokumentace na jedno šasi k telce stálo třeba 500kč.
K videu Philips jsem kupoval i za 1200kč.Dnes chce každý napsat vyměň
C303 a nemusí ani měřit.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#39 Příspěvek od fredis »

Tak,tak :roll: . A navíc o tom nemají ani zdání!!
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#40 Příspěvek od zvaty »

Stale typuji C407. Treba se dockam,dockame odpovedi.😁

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#41 Příspěvek od kokun »

hazi píše:Jo,kde jsou ty časy,kdy dokumentace na jedno šasi k telce stálo třeba 500kč.
K videu Philips jsem kupoval i za 1200kč.
Dnes chce každý napsat vyměň
C303 a nemusí ani měřit.
V mých začátcích v 70. letech (to jsem dělal jen "coby-hobby") jedině z literatury - samozřejmě s "dostatečným" zpožděním. Poradil málokdo - servisáci (které to "živilo") vůbec. Takže jenom získáváním (vlastních) zkušeností - často metodou "pokus-omyl".

Tak, tak - za sm k tvp Philips šasi "Anubis S" (v 90. letech - to už i "mně" to živilo) jsem zaplatil 560,-Kč.
A PHILIPS servis Pha, v Mezihoří (ing. Siebert) v té době prodával jiné třeba až za 2.400,- peněz.
Dvojdílný ECA katalog (polovodiče) z AME - přes 1.300,-Kč.
O školeních ani nemluvě - jednodenní: 900÷1.600,-Kč 8O :cry:

EDIT:
Takhle nějak vypadaly ty tištěné katalogy ECA.
Naposledy upravil(a) kokun dne 28 led 2017, 18:41, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od Habesan »

A kolik jsi během těch 70. let utratil za tu literaturu ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#43 Příspěvek od kokun »

Habesan píše:A kolik jsi během těch 70. let utratil za tu literaturu ???
Uber - 70 let mně sice už bylo, takže spíš za těch víc než 50.
Tak třeba za AR (aj.) jsem utrácel už v 60. letech - už v učilišti, či na střední, ... (až do penze) :lol:
Těžko bych to dnes spočítal, ale stovky to nebyly - určitě dost tisíc :wink:

Jj - teď tam vidím tu tečku za 70. - čili tě zajímalo, kolik jsem utratil jen v těch 70-tých létech? To už vůbec netuším . . .
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Habesan »

Měl jsem se raději zeptat na 60. léta...
Ať už na střední, či na učnáku, nebývá při studiu peněz nazbyt.

Můj názor v téhle věci nejvíc ovlivnily veřejné knihovny.
Ve školách byly zdarma (ani školné za nás nebylo), a v SVK platím 120,-Kč ročně.

Jen mě poněkud mrzí, že se může stát (a stává se), že bych si občas potřeboval nějakou informaci připomenout, ale nemám tu knihu při ruce.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#45 Příspěvek od Syron »

Jo, múj rekord byl SM, resp. neúplná a velmi nekvalitní kopie za 2800 Kč k VCR GRUNDIG VS680VPT. Pro informaci: SVHS plně digitální šasi, 7hlav, všechny možné dig. funkce od PIP po tehdy známé možnosti. Monopol na vše měl Videoprogres Praha. Když jsem jim zavolal, že tam m.j. chybí stránky, arogantní odpověď: Když se vám to nelíbí, pošlete nám to zpátky.
Kdybych byl taková prodejná žena, okopíroval bych to a poslal zpátky. Jenže nejsem jako oni. Jiná možnost řešení byl značkový servis, u Olomouce, který ale požadoval dodání VCR s ovládačem, který jsem ale neměl, ale nabídli mi ho za 7500!!!! Kč. Já jen potřeboval kódy pro automatickou kalibraci pomocí měřící kazety. Ale nakonec jsem zjistil, že ovládač není potřebný. Získal jsem ho nakonec za hubičku od známého, kterému byl k ničemu. A teď tedy mám povinnost tyto informace poskytnout? A zadarmo?

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“