Elektromobily

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od ZdenekHQ »

Sandal píše:...Přece si kvůli topení nevykácim celej les a těch pár olší co mi roste u potoka to nezachrání...
Třeba ty buky, co mně vozí jako klády do krbu, mají všechny nějakou chorobu, takže by šly stejně časem k zemi. A tam by je sežrala nějaká houba. Vůbec nechápu, jak to poznají, ale když do toho říznu, je to vidět.

A barák mám samozřejmě částečně (asi ze 2/3) zateplenej, plný zateplení jsem neudělal kvůli sluníčku z jihu. A funguje to. Už žádnej mokrej roh v zimě a plíseň, spíš mám problém se suchým vzduchem, což opravdu nemám rád.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#32 Příspěvek od Davidus »

http://81.19.12.198/obrazky/Kolobezka/IMGP6053.JPG
až se dostanu dolů pofotím celé vozidlo (a až ho umyju)
jezdím na tom krámu do práce (32km denně)

aaa asi ani netřeba .. provizorka tu
http://81.19.12.198/obrazky/Kolobezka/olovo1.jpg
http://81.19.12.198/obrazky/Kolobezka/olovo2.jpg
1.5kW, rekuperace, dočasné olověné aku

ps kdy někdo chtěl přeprogramovat řídící jednotku magic (měnič pro motor) tak mám kábl

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#33 Příspěvek od Kremik »

Sandal píše:Na třech hektarech lesa to prostě nestačí dorůstat abych těžil palivo.
Co to máš za les? To přece není možný.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

Ty 3ha jsou velký jako 2 průměrný fotbalový hřiště. Přesně napsaný je to plocha 300m x 100m. Pokud na takový výměře nebudeš silně intenzívním způsobem (průběžná výživa, závlahy, ošetřování prakticky nepřetržitě) pěstovat nějakou rychle dorůstající dřevinu typu osika nebo bambus, nemáš šanci se s obyčejným lesním porostem dostat na palivovou soběstačnost pro 1 průměrnej barák ani na jeden jedinej měsíc z roku.

To takovejch 30 hektarů, jo, to už by bylo v případě extenzívně (zasázet, po 10 letech sklidit, mezitím občas probírat, jinak jen hlídat před chorobama a zlodějema) pěstovanýho topolu a podobnejch dřevin dostačující pro 1 barák, ale pro například naše běžný lesní jehličnany/smíšenej les bys potřeboval minimálně 3km² (= 300ha), abys mohl každoročně část lesa sklidit na palivo a zbytek mohl pořád volně dorůstat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ona je otázka, že i když se použije nějakej rychle rostoucí plevel a drtička, jestli to to podloží vůbec utáhne, aniž by se to změnilo v malou chemičku, co zlikviduje spodní vody na kilometry daleko a dlouhá léta.

Takže všeho s mírou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#36 Příspěvek od Sandal »

Kremik píše:
Sandal píše:Na třech hektarech lesa to prostě nestačí dorůstat abych těžil palivo.
Co to máš za les? To přece není možný.
Je to smíšený les.Převažuje smrk.Pak borovice,habr,javor,bříza,olše a mám tam poslední dvě jedle.

Zdenku tak bohužel tam zasázet plevel jako třeba Japonský topol nemůžu,protože mi to lesní správa nedovolí.Není to lesní dřevina,tak prostě ne.Ve vlastním lese si nemůžeš dělat co chceš,ikdyž je tvůj.Sázet,kácet a dělat terénní úpravy pouze se svolením státního lesmistra.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

Musel bys to mít jako "polní kulturu" = na ploše, zařazený do normálního fondu zemědělský půdy, bys jako hospodářskou plodinu musel pěstovat nějakou dřevinu "využívanou k hromadný produkci biomasy". Pokud to je v územním fondu zanesený jako "lesní plocha", je to jak píše Sandal - musíš respektovat ministerstvo zemědělství a jeho Lesní správu - a například pokud se ti v takový ploše usídlí zvěř označená jako lovná, musíš na pozemek umožnit volnej vstup myslivcům včetně toho, že byť majitel pozemku, musíš strpět i jima vydanej zákaz přístupu = když Sbor Ozbrojenejch Brigádníků označí tvůj les za veřejně nepřístupnej, protože oni tam mají nějakou zájmovou činnost, ty se tam nesmíš po celou dobu uzávěry ani podívat, co tam oni dělají!!!!! Kocourkov, jako obvykle ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#38 Příspěvek od Kremik »

Mám skoro 2 ha, takže si dovedu představit, jak je to velké. Velice ochotně mi tu rostou olše, a vystačí mi na rozhodně víc než 1 měsíc topení ročně. Doufám, že časem si se dřevem vystačím úplně. Zatím však nedokážu odhadnout, kolik mi to kontinuálně bude schopné vydat. Některé roky dřevo kupuju, některé ne.
Zasadil jsem na skoušku pár japonských topolů, ale moc tomu nevěřím, je to taková tráva... Navíc to strašně smrdí, když se to sklidí.
Nemám to vedené jako les, tak si můžu sázet co chci.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#39 Příspěvek od Michal22 »

A co akát? Jako dřevo není špatný, a musím jej co dva roky likvidovat, protože je schopný dosáhnout až k drátům 22kV.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#40 Příspěvek od FERYACT »

Zdá se že jsme přešli od elektromobilů k dřevomobilům.Na dřevoplyn se jezdilo za "rajchu".

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dřevoplyn se složením silně blíží svítiplynu, takže nemusíme až zas tak hluboko do historie. Nakonec dnes vzniká při určitém způsobu zpracování biomasy, takže to není mrtvá technologie... Jezdit se na to dá i dnes, ale moc tomu nevěřím.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#42 Příspěvek od p32 »

Nula. Tolik elektromobilů prodala společnost Tesla v Hongkongu během měsíce dubna. Důvodem výrazného poklesu prodejů je zrušení státních subvencí na nákup elektromobilů.

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/hon ... &source=hp

Asijský kontinent je přitom stěžejním místem odbytu pro automobilku podnikatele Elona Muska. Za první čtvrtletí čísla prodejů Tesle rostla, společnost prodala rekordních 25 tisíc vozů. Rostl i počet prodaných aut v Hongkongu - v březnu jich byly tři tisíce.

Takže je vidět, co je opravdu životaschopné bez placení jinými. :lol:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Habesan »

Kdybych si v březnu koupil auto, tak bych si v dubnu auto nekoupil.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#44 Příspěvek od ok1hga »

Norská elektrická pohádka . . .
to stojí za přečtení . . .

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/nor ... u-nepujde/

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#45 Příspěvek od p32 »

Habesan píše:Kdybych si v březnu koupil auto, tak bych si v dubnu auto nekoupil.
Sice pozdě, ale přece. Kdyby sis v březnu nekoupil auto s dotacemi, tak si ho v březnu bez dotací nikdy nekoupíš. A celé to právě o dotacích právě je.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“