Příroda kolem nás

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od ZdenekHQ »

Oni jsou poměrně inteligetní, když to člověku vlítne do místnosti, většinou se jen rozhlídne a odletí.

Ale pak jsou experti, co mně vlítnou třeba do dílny a rovnou zapadnou za žaluzie. A začnou se tam vztekat, protože je tam horko. Pak nezbývá, než malá dávka kontoxu, uchopit do pinzety a vyhodit ze dveří. Na rozdíl od vosy to přežijou, jen nevím, jestli je pak pustí domů...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#32 Příspěvek od EKKAR »

Máš vidět (a slyšet), jak se umějí sršni vztekat po zásahu sprškou WD-40 (v podstatě petrolej) - nejen že okamžitě a s veeelikým kraválem (FORSÁŽ ???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ) berou do zaječích, ale už se na daný místo zásahu "protiletadlovou obranou" ani nenahvízdnou další z roje - stejně jako včely i sršni (sršně?) si umějí předat nejen kladnou informaci o vzdálenosti a směru "cílový plochy pro nálet", ale i negativum = "nelítejte támhletím směrem tak a tak daleko, S M R D Í TO TAM ..."
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od ZdenekHQ »

WD je skutečně účinný, kam se to nastříká, tam se vosí koule dost dlouho neobjeví. Sám jsem to na půdě použil.

Ale sršni mně nevadí, až na těch pár výjimek je to užitečnej tvor. Pokud se teda nebaví tím, že na kvetoucím břečťanu štípe včely napůl. To pak schytá i nějakou tu diabolku, pokud se trefím...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

Mě přímo nevadí žádnej hmyzák, pokud mě zrovna sám neochutnává nebo mi nelítá do huby na kole nebo na motorce, nepřímo mi vaděj takový, který mi ožírají nebo jinak poškozujou nějakou moji práci nebo životní potřebu (rostliny v koflíkách nebo na záhonku, stromky, červotoč nebo moli požírající předměty běžný spotřeby, škůdci na uskladněnejch potravinách atd).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mně tady začaly lesní vosy - takový ty dlouhonohý, možná se jmenujou jinak - rozebírat dřevěný zábradlí u terasy. Taky s tím nesouhlasím, ale WD na to stačit nebude, budu to muset natřít...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#36 Příspěvek od EKKAR »

Hledej "vosa kutilka".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta je jiná, každej rok mám nějakej ten její výtvor i v obýváku, protože je celý léto pořád někde otevřeno.

DODATEK: V mém případě se asi jedná o raritní exemplář vosy šavlozubé. Takže vyklízím pozici, protože sežrat se nenechám (dokonce píšou, že jeden letmý štípanec by dokázal v mžiku usmrtit slušné stádo slonů nebo dva Paroubky) :lol: :lol: :lol:

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Vosa ... ozub%C3%A1
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#38 Příspěvek od konosuke »

asi sou si vědomy, potvory, že sou do července hájený ale, pracuje se na tom že nebudou poáč sou přemnožený a nebezpečný
Přílohy
divo.jpg
(128 KiB) Staženo 129 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#39 Příspěvek od Celeron »

Mě včera vlítnul otevřenejma dveřna do dílny drozd nebo pobnej fták. Bílý břicho, kropenatý boky, oranžová náprsenka. Nevím, jak se dlouho mlátil zevnitř o okna jak se dobejval ven, asi půl hodiny jsem v dílně nebyl. No měl toho celkem dost, když sedl na ponk tak jsem ho přiklopil krabicí, podstrčil A4 deskama a vynesl ven. Naštěstí se brzo vzpamatoval a odfrčel pryč. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#40 Příspěvek od doktor365 »

Tak si tak sedím na lavičce před dílnou,popíjím lahváče a něco leze po listu
Přílohy
IMG_20170717_192307.jpg
(163.82 KiB) Staženo 161 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#41 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:Mě včera vlítnul otevřenejma dveřna do dílny drozd nebo pobnej fták. Bílý břicho, kropenatý boky, oranžová náprsenka....
Naprosto výstižnej popis červenky obecný (Erithacus rubecula L. ) - https://cs.wikipedia.org/wiki/Červenka_obecná , je to zatím pořád ještě celkem běžnej tuzemskej ptáček.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#42 Příspěvek od konosuke »

jo tak k těm divočákům: odstřel povolen
https://www.novinky.cz/domaci/443766-my ... najit.html
major Ticháček se svou rotou by si už věděl rady
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od ZdenekHQ »

Všichni nadávají, že jsou přemnožení, a nic se neděje. Mně před pár lety zničili kus zahrady. Pak sem někdo doveze jedno nakažený prase (že by přišlo samo ?) a najednou je republika vzhůru nohama. Jak v blázinci... :?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#44 Příspěvek od konosuke »

na vojně jsme si z kalacha podobné zvířátko jednou picli, z nábojů ušetřených na cvičných střelbách...bylo z toho pozdvižení na rotě, málemže vojenský
tribunál - velitel byl členem nimrod klubu
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#45 Příspěvek od Michal22 »

Asi se to hodí sem- už jsem chudák pesana v duchu odepisoval, ale on byl lepší nešž Šaryk :D

Původně: https://zpravy.aktualne.cz/regiony/libe ... 590604f2e/

Dnes: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/uvezn ... position-0

Ač to asi spousta lidí přejde bez pozastavení, tak já, jako pejskař od srdce, jsem moc rád :wink:
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“