Silnice je silnice

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

Znám od vidění jednoho malýho magůrka. Jinak to nazvat nejde, na velkýho magora nemá. Ale vlastní dvojkovou fábulu samozřejmě s hádkou trojice pístů pod kapotou, aby ušetřil ještě víc, tak ve slabší verzi 44kW. Ale musí mít každej druhej rok nový "hlíny", protože starý už jsou z módy - a na masce i na pátejch dveřích musel hned po koupi mít to zelenočervenostříbrný logo "V RS" ... Ale jezdit mu s tím samozřejmě jde jen do vejšky jeho měsíčního platu, takže nemá ani na to, aby nějak prasil, takže to je neškodnej magůrek ... O to horší jsou pak takový, kterým "to jede víc" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!


Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#33 Příspěvek od Neniu »

Tak to je tedy dost hustý...
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#34 Příspěvek od Hill »

Jojo, pro někoho jsou zdejší předražená mobilní data tak levná, že vlastně v důsledku přijdou draho...

Z nudy přichází podivné nápady, i nuda je věc pitná... alkohol se testuje už přes půlstoletí, jiné halucinogeny v poslední době. Jaký tester bude asi tak na nudu?
Dřív, než jsem viděl ta videa, jen podle článku, mě jako první napadlo "ještě dobře, že přitom holky nesejmuly nikoho dalšího". Nic víc. Jiný by hledal slova soustrasti, mně to nějak nejde.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#35 Příspěvek od lesana87 »

Přímý přenos z udílení Darwinovy ceny.
And the winner is...

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#36 Příspěvek od Neniu »

Hill píše:Dřív, než jsem viděl ta videa, jen podle článku, mě jako první napadlo "ještě dobře, že přitom holky nesejmuly nikoho dalšího". Nic víc. Jiný by hledal slova soustrasti, mně to nějak nejde.
To máš pravdu, je klika, že se vymlátily jen ony a nikoho dalšího nezranily, nezabily nebo nezpůsobily škodu. To všechno je pravda. Přesto je mi líto mladého života, možná i životů, a těžko bude i jejím rodičům. Jistě, někdo řekne, že si za to mohou sami, že je měli lépe vychovat. Jenže kdo z nás nebyl někdy puberťák a neměl 🤐 nápady? Ano, řidičce bylo určitě více jak 18 roků, ale to neznamená, že s ní ještě necvičila puberta.

Udělaly chybu a dělaly to, co se dělat nemá. Přišel za to trest, neb za chyby se platí. Jen mi ten trest připadá hodně, hodně, krutý, ale takový je prostě osud.

lesana87 píše:Přímý přenos z udílení Darwinovy ceny.
Je to tak. Rozumově si mohu tisíckrát říkat, že to je jejich vina, že jim to patří, že si za to mohou samy... ale i tak je mi jich prostě líto.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
misha
Příspěvky: 4
Registrován: 08 črc 2017, 02:00

#37 Příspěvek od misha »

zdravim vespolek. tohle forum sleduji uz par let, ale teprve dnes jsem se rozhodl zaregistrovat. nemejte mi prosim za zle, ze na vas mluvi nekdo neznamy, ackoliv vetsina z vas je mi co do nazoru a schopnosti duverne znama. duvod me registrace je prave toto tema (coz je dost zvlastni na elektro foru). tedy muj nazor, jakozto cloveka co take par kilometru na nasich silnicich urazil.

1) kazdy je takovy ci makovy. jestli ma pocit, ze nalepka vrs nebo nove hliny na aute (ci cokoliv jineho) je pro nej dulezita, nedela to z nej pro me automaticky magora.
2) nesnazim se nikoho vychovavat. jestli ma nekdo pocit, ze potrebuje jet rychleji, tak at jede. ja se klidne za tu bilou caru vpravo uhnu. je mi milejsi, kdyz me predjede bezpecne, nez kdyz bude vysledkem nervovani ci nebezpecna situace.
3) ridic, ktery je nejakym zpusobem na silnici podezrely (obzvlaste pomalou jizdou) se vyplati predjet co nejdriv (a to i za predpokladu, ze vas hned dojede na cervene a bezmezne krouti hlavou). protoze kdyz to neudelate, budete se za takovym exotem, dle murphyho zakonu, tahnout jaksepatri dlouho.

mimochodem, vsude se pise o radarech. schvalne mrknete na statistiky policie. rychlost vyssi nez povolena neni ani v prvni 15cce nejcastejsich duvodu nehod. je to jen nejjednodussi zpusob vyberu penez (dalsi dan). a pro predstavu, nejcastejsi duvod nehod ma kolem 3 procent, takze je to temer magrinalie.

a nesvary na silnicich? musim rici, ze potkavam vcelku slusne ridice, ale presto (seradim to podle nejcastejsich veci, ktere me fakt stvou)

1) bezduvodne pomala jizda. asi nejcasteji potkavam takzvane "sedmdsesatniky". to jsou ridici, kteri mimo obec jednou sedmdesat bez ohledu na cokoliv. pri vjezdu do obce ovsem svou sedmdesatkou pokracuji dal. druhak to jsou lide, kteri nemaji sve auto pod kontrolou, ani kdyz se mu plne venuji. obvykle pani s mobilem, pisici si smsku (nejlepe v aute plnem dalsich lidi).
2) humanoidi ve vozidle, kteri dokouri cigaretu a hodi ji z okenka, nejlepe vam na kapotu. mit moznost, hazel bych to tem prasatum zpet do klina. a to jsem se setkal i s jedinci, kteri vyhodili zbytek z mekace a prazdne plastove lahve. umyslne je nenazyvam lidmi.
3) ridici potrebujici si dokazat, ze maji lepsi/vykonnejsi auto, nez vy. obvykle vas predjedou a behem chvile je dojedete, protoze zpomalili (prakticky neustale jezdim na tempomat, takze zrychluji jen pri predjizdeni) a musite je predjet, pokud nechcete zpomalit take. vim, ze zde me bude nekdo rozporovat z mym predchozim tretim bodem. ale to neni ta sama situace. kor, kdyz 70 vazne nejezdim a rychlejsim uhybam.
4) ridici, kteri z nejakeho duvodu maji potrebu zatacet vlevo od krajnice. to je super obzvlaste, kdyz je proti hodne aut a za nimi se pak vytvori kolona, ackoliv misto v pruhu je na dve auta s prehledem.
5) ridici, kteri z prazvlastniho duvodu jezdi nalepeni na stredove care a neuhnou, ani kdyz je tim padem riskantne predjizdite.
6) dalsim pripadem, s tim se setkavam minoritne (ale o to vic vas nase.e), jsou ridici, brzdici v kolone s odstupem kamionu. mit odstup, obzvlast kdyz jste posledni, je fajn. ale mit odstup na kamion skutecne prodluzuje rapidne kolonu a nejlepe je to videt na nasich upravenych krizovatkach, kde pred vami stoji clovek s mezerou na auto, ale vam chybi par centimetru na projeti do prazdneho odbocovaciho pruhu. vetsinou klakson pomuze, ale jsou i taci, kterym to nedojde anebo jim to dela dobre.
7) lepeni na zadek potkavam opravdu malo. pokud je moznost, uhnu at mi ukaze, jak mu to jede. pokud moznost neni (a neohrozim tim nikoho), prislapnu plyn a vetsinou se ukaze, ze dotycny ma pod kapotou mene koniku a da si pohov. ale brnknout o brzdy bych si nedovolil. nikdy nevite, jak ten za vami zareaguje a jestli to nebude zacatek nejakeho nestesti.

nejsem z budejic, takze pomale rozjizdece a brzdice na zelene nepotkavam temer vubec a tudiz to vic nezminuji.

dekuji vsem, za precteni a pripadne se rad zucastnim dalsi konstruktivni debaty :-)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#38 Příspěvek od Artaban001 »

Když se vrátím k tomu videu linknutýho výše - ty holky měly auto z pravostranným řízením, nebo se mi to zdálo? (řídila ta s brýlama)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#39 Příspěvek od Eleman »

jj, pokud to video není zrcadlově otočený, tak má to auto má řízení na pravé straně.
Edit: Tak to video je zrcadlově otočený a auto má řízení na levé straně, jak je v našich zemích zvykem. Viz nápis na kelímku v čase 9:16 na tomto videu.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#40 Příspěvek od rnbw »

Aj auta oproti jazdia za oknom na vodicovej strane, takze to je otocene.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#41 Příspěvek od elektrosvit »

I kdyby nebylo, holce to život nevrátí. Nepřeji nikomu nic zlého, tahle si ale vyloženě koledovala. :(

Rozum ovšem zůstává stát i nad některými komentáři pod články o havárce. 8O

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#42 Příspěvek od Artaban001 »

Toho kelímku jsem si nevšiml. projíždějící auta nejsou směrodatný, pokud má silnice víc pruhů. Ten kelímek ano.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#43 Příspěvek od Nakadah »

Už dlouho říkám, že tak jako každý nemá na to aby pilotoval letadlo, tak ne každý má schopnosti na to, aby řídil dopravní prostředek. Ať už je to kolo, motorka nebo auto a nebo něco většího. Tady toto je jenom další smutný důkaz mého tvrzení.

Ale jde jenom o peníze, za zkoušky, za poplatky, za pokuty...na životy a bezpečnost sere pes.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od forbidden »

Tak tak, ne každej má na řízení auta schopnosti. Bývalej kolega řídil často, ale stále stejně špatně. Plynulá jízda mu nic neříkala, furt s tím hrkal ze strany na stranu, občas úplně zapomínal řadit, takže jel po dálnici na trojku a vůbec mu nebylo divný, že to řve jak tank. Prostě děs.
Těch dvou blbek škoda není, ano jsem cynik, ale co se dá dělat. Samy si zvolily.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#45 Příspěvek od elektrosvit »

Je rozdíl mezi (ne)schopností řídit auto, motorku, kolo...a mezi svévolným děláním pitchovin za volantem, řídítky... Pokud se někdo rozhodne udělat nějakou ptákovinu a nebude to veřejně roztrubovat, není v moci žádné instituce jej odhalit a zabránit mu v tom.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“