Win XP pořád žije!! :D

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od RayeR »

masar píše:Win XP sice pořád ještě "žije", ale už jen na starých MB. Pro desky Z370 a novější (pro Coffee Lake) už ovladače XP nefungují.
:wink:
To mas pravdu, novy HW je bohuzel definitivni tecka. Myslem ze ani nove GPU nvidie uz nemaji ovladace. Ja jedu na P67 a Sandy 2600K, takze este pohoda. Co sem slysel, na tech novych deskach je spsi problem s ACPI a ze vypustili podporu MPS, takze se tam dari XP rozjet jen uniprocesor. Ono Win7 a 8 taky co nevidet skonci a co pak...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od ZdenekHQ »

Záleží, jak na co. Na práci stačí postahovat funkční verze SW, nasyslit pár záložních MB a dá se dodnes jet třeba na WIN98NSP, jako já. Funguje tam všechno, co na vývoj a programování potřebuju.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#33 Příspěvek od xsc »

Opravdu to má problémy s HW až od 370 čipsetu? Já měl problém už s řadou 100. Existuje pro ni AHCI driver (kompatibilní režim už nejde nastavit), případně driver pro Skylake grafiku?

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od RayeR »

Jo, taky ty WIN98 este obcas provozuju, ale tam je ten HW uz hodne limitujici. Posledni pouzitelna nvidie je rada 7xxx (novy hry nehraju, coiny netezim, takze nebyl zatim duvod k upgrade), pak uz jedine univerzalni VBE driver bez akcelerace. U XP snad chodi este GTX 7xx mozna 8xx... AHCI driver taky neni nutnosti, rodil par %, na SSD prakticky neznatelne, takze jedu v IDE mode (zalezi spis na tvurci BIOSu jesi tam IDE mode implementuje, chipset sam to snad este umi). MB do zasoby, jo ono uz toho taky tolik neni, pry treba desky na soket 1156 jsou uz docela vzacnost a kdyz, tak nejsou na bazarech zrovna za srotovou cenu. Ja zadnou zalozni nemam, ale celkem Gigabyte verim, predchozi MB 775 se solidcapy mi vydrzel nakych 8 let a stale funguje.
Driver na skylake grafiku asi pro XP nebude, v tom je intel hodne pokrokovej a podporu starsich OS opousti rychle, ale neni problem dat VGA do slotu. Ale pocitejme s tim, ze dalsi generace intelu, mozna uz ty 10nm chystane na letosek dropnou i Win7/8. Aspon na AMD Ryzenu(+) by mely 7cky este behat v pohode...

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“