Vadné CD Verbatim?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#31 Příspěvek od konosuke »

pokud dají výraznou množstevní slevu (rabat)...ale min.odběr 50ks to bych nedopálil do penze, no nic, info se může hodit, dík
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#32 Příspěvek od starecd »

dobrman: jo, jednu dobu byly trezorové CD nehorázně drahé. Kodak mám jen jedno CD moc bych tomu nevěřil, po několika letech "zkropenatělo"a bylo nečitelné, naštěstí jsem měl ověřené leštění do původní kvality-tedy opravitelné. Horší je to s těmi, co oxidují shora.
http://oldknihovna.nkp.cz/knihovna52/hutar.htm
jinak mám pár těchto Carbonů, uvidíme co vydrží
http://www.cdmediaworld.com/hardware/cd ... pace.shtml
no a tady je první CD, které už mi nenačte ani vypalovačka
http://www.cdmediaworld.com/hardware/cdrom/princo.shtml
no a tohle jediné cd mám
http://www.cdmediaworld.com/hardware/cdrom/kodak.shtml
no a tyhle byly asi nejlepší
https://picclick.com/Pioneer-CDM-G74X10 ... 99391.html

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od PotPalo »

Tiež sa mi stalo, že sa CD puklo samo od seba. Zoberiem obal, vyberiem CD a čo nevidím, od stredu trhlina. Samozrejme mechanika ho už nenačítala, trhlina prechádzala cez Lead-In zónu... Odvtedy si CD zálohujem, na jeden externý disk vytváram obrazy ISO všetkých CD čo mám. Verbatimy sú dobré, ale majú "tvrdý" zápis. Stará vypalovačka na ne nedokázala zapísať dáta, vraj chyba kalibrace výkonu. S novou vypalovačkou to ide, ale zase to potom neprehráva v starom CD prehrávači.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#34 Příspěvek od xsc »

Speciálně pro archivaci se dnes dělají buď Mdisc nebo Data tresor disc. Je to drahé, ale s DTD dělali na cdr serveru různé pokusy typu utopit na nějakou dobu v zahradním jezírku a fungovalo to :-) Problém je s vypalovačkama, ne každá to umí a protože se jedná o konkurenční firmy, někdy umí vypalovačka schválně jen jeden typ. Pro běžné domácí archivování fotek používám klasická DVD-R, udělám 2 kopie (Sony + Verbatim), na video BD-R Verbatim.
Archivovat na HDD není to pravé. Jednak se po připojení už nemusí rozjet (stalo se mi) a data lze přepsat, třeba virem. V tom jsou optická média bezproblémová.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#35 Příspěvek od starecd »

Že bych nějaké vzorky utopil, na určitou dobu? :D

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#36 Příspěvek od Victronix »

Pro tyto účely jsem nedávno koupil NAS se dvěma disky 1TB repasovaný. 2 roky staré disky, ale za 3 tyčky - no nekup to.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

RAID je dobra vec, ale nezabudajte na jednu vec: nie je to zaloha!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#38 Příspěvek od konosuke »

CD-R vydrží víc než se uvádí, našel jsem jedno na cestě, převálcovalo ho možná 50 aut, na povrchu 100 škrábanců, vzal ze zvědavosti domů, opláchl v roztoku saponátu na nádobí, osušil...a hraje jak z praku, je to výběr hitů Rammstein na nosiči Verbatim Azo
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#39 Příspěvek od starecd »

kono: to je určitě stará Verbatimka, nová by už byla po smrti :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#40 Příspěvek od konosuke »

taky to bude velká zásluha přehrávače Technics SL-PG400 A který je známý tím že sežere kdejakej šmejd kde high-end mašiny zpravidla ztrácejí dech,
no věčná chvála strejcu Macušitu
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#41 Příspěvek od Nagant »

Verbatim CD-R bývají poslední dobu kvalitativně poměrně různé, přitom nejsou zrovna levné.
V potiskovatelných beru poslední dobou MediaRange.
Není to asi taky zrovna něco extra, ale použitelné jsou, resp. jsem ještě nezaznamenal, že by na ně nějaká vypalovačka odmítala pálit.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#42 Příspěvek od starecd »

Nagant: já jsem MediaRange bral jednou a naposledy, na celém 25Ks špindlu byla stejná vada, radši jsem si vzal Sony.
Naposledy upravil(a) starecd dne 12 črc 2017, 18:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#43 Příspěvek od konosuke »

z téhož důvodu jsem si nainstaloval do compu vypalovačky rovnou dvě: LG H55L a druhá Nec 3520 A (v obou případech bazarová jakost) pro případ že jedna zastávkuje, taky možno kopírovat rovnou z disku na disk což je někdy výhodné
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#44 Příspěvek od starecd »

starecd píše:konosuke: neopěvuj stréca, když tam máš 100% Philipse 4/19, je to zásluha mechaniky. Co se týká Japonských přehrávačů, mě neoslovily, měl jsem Yamahu, teď i Teac a u obou nějaký nevýrazný zastřený zvuk, někde si půjč Philipse nebo Teslu a poznáš sám.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#45 Příspěvek od Victronix »

rnbw - RAID 1 není záloha?
Hledám ideální řešení...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“