Mikrovlnka Brand

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Ale pozor na utajeny var.

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#32 Příspěvek od adakar »

Pre srandu som skúsil naliať vodu tak do necelej polovice sedmičky od medu, takže dajme tomu 3dcl a dať to do 700W Sencor mikrovlnky. Za cca 3 minúty začali mierne bublinky, za 3,5 minúty to bezpečne vrelo. Ak ti to pomôže.

Teplomer nemám, tak som pre skúšku paralelne s tým uviedol v digi kanvici vodu do varu, pri 100°C urobil bleskovú výmenu: kanvicu vylial, display začal ihneď klesať, nalial ešte poskakujúcu vodu z medosklenice a display rýchlo vystúpal späť na 100°C, voda v mikrovlnke by teda bezpečne mala mať vo finále 100°C.

edit: vodu som plnil z odtečeného (práve používaného) studeného kohúta vodovodu. Žiaľ kanvica spodnú teplotu neukáže.

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#33 Příspěvek od adakar »

Inak mikrovlnka mi je neznámo, opravoval som tuším iba jednu: ale ak vypína skôr, tak v základe by som asi uvažoval: buď ide hore výkon, alebo ide dole meranie stropu, alebo ju vypína niečo úplne iné: elektronika zaznamenáva závadu napr. tuhý chod motora, zhoršuje sa niekde žhaviaci prechodový odpor, napr. spínač, stuďák a pod., alebo blbne elektronika (filtrácie v obvodoch a pod.), alebo blbne SW, čo je asi nepravdepodobné a sa asi zistí dosť obtiažne, a pod...

Čo tak skúsiť premostiť spínače a posunúť sa o niekoľko možných ložísk závad ďalej?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“