Zářivková trubice

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#31 Příspěvek od BOBOBO »

Výrobce to být nemusí .........

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#32 Příspěvek od Hydrawerk »

V Brněnským Karsu jsem zas koupil 120cm zářivku OSRAM, ale měli samé ruské. Tak jsem zvědav, jak dlouho vydrží.
Přílohy
osram russia 02
osram russia 02
osram russia 03
osram russia 03
osram russia 01
osram russia 01

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#33 Příspěvek od sr71 »

Zajímalo by mì èím je zpùsobeno když obì trubice v záøivkovém svítidle (2x36W) po zapnutí svítí tak že uprostøed trubic není svìtlo bílé ale jakoby do rùžova (kraje trubic svítí normálnì bíle). Po chvíli, asi vlivem ohøátí? se postupnì i ty prostøedky trubic rozsvítí normálním bílým svìtlem. Mùže to být nižší okolní teplotou? (ty trubice by mìli být nové, myslím že Osram)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

U nových trubic bývají při prvním rozsvícení různé světelné efekty . To co popisuješ , nebo uvnitř rotuje takový svítící hádek . Jak u kterého kusu se max do hodiny plně rozsvítí . Odhad výskytu je v promilích kusů .

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#35 Příspěvek od sr71 »

BOBOBO píše:U nových trubic bývají pøi prvním rozsvícení rùzné svìtelné efekty
Jako fakt jo 8O , to slyším prvnì, ale asi to teda bude ten pøípad. A èím je to zpùsobeno? (vyèlenil jsem si totiž v práci vyøazené zachovalé svítidlo k expedici domù, odzkoušel jsem ho s pùvodními trubicemi, a protože byla možnost si tam dát trubice zcela nové - ještì zabalené v "papírové trubce", dal jsem je tam, ale svítidlo jsem s nimi zapnul až doma. A vùbec jsem nechápal co se to dìje když to nesvítilo normálnì - napadlo mì i to že nìkdo dal do nového obalu trubice použité :wink: , po chvilce svícení se to nìjak ustálilo takže jsem to pøisuzoval tomu že jsem je pøinesl prochladlé z auta)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

Moze to byt aj teplotou.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#37 Příspěvek od mi-ro »

Ano, je to nízkou teplotou. Proto se dělaly/dělají trubice s označením pro nízké teploty.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“