Progress bar před startem Windows XP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#31 Příspěvek od lesana87 »

Na disku žádný oddíly nebyly, bootla jsem live Linux a dd if=/dev/zero of=/dev/hda bs=1M count=32 to jistí.

Aha, na primární kanálu byl prázdnej HDD jako master a na sekundárním jako master ZIPka a slave CDROM, tak v XP bylo C: ZIPka, D: CDROM a E: HDD. Ale, proč to nebootovalo? Teď mám ZIPku jako slave a CDROM jako master a bootuje to bez problémů. V XP je C: HDD, D: ZIPka a E: je CDROM. Takže ani teď to pořadí nějak nesedí. :?
Pod Linuxem je master HDD na primární kšandě vždycky /dev/hda, slave ZIPka na sekundární kšandě /dev/hdd.
Pak mě ta elektronika nemá sr.t. V strojařině matice s M16 závitem má M16 závit i když tu matici 5x otočím a 3x našroubuju na šroub. :?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#32 Příspěvek od rnbw »

V Linxue sa /dev/hdX uz davno nepouziva. Odkedy sa bezne na doskach vyskytovali 2-3 integrovane radice a k tomu USB disky, tak v tom bol hrozny bordel.

Disky sa zoradia ako /dev/sdX podla poradia, v akom sa nacitaju drivery. Ak je v PC len jeden radic, tak prvy HDD bude pravdepodobne /dev/sda, ale spoliehat sa na to neda.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#33 Příspěvek od lesana87 »

V mým Pocket Linuxu s jádrem 2.2.26 na jedný disketě i Linuxu na live CD od LFS 6.3 se /dev/hdx ještě používají. Jo to byl Linux ještě Linux. :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#34 Příspěvek od rnbw »

Kernel 2.2, to je teda dobra historia :D

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#35 Příspěvek od lesana87 »

Slackware 7.1 nebo LFS 2.1.5. Já vím, diskety už jsou taky 15 let mrtvý médium, na DVD se vejde mnohem víc srač.. pardon, úžasných věcí. :(

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“