Parkety napadnuté červotočom,dá sa s tým niečo robiť.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#31 Příspěvek od pepik9 »

Těch možností je víc, hledej "Suchá podlaha" nebo "Suchá výstavba". Jako podklad se používá např Liapor, 1 (je tam prospekt ke stažení). Do mokrých prostor se používá Fermacell .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#32 Příspěvek od Celeron »

sr71 píše: Když bych to vyrovnal pískem jak píšeš tak by ten spád nemusel vadit ne?. je pak taková podlaha dostatečně pevná, když je pod tím vrstva písku? (neumím si to moc představit jak se to pak chová)
Na přístavbě baráku mám podobně udělanou střechu, ale trochu "opačně".
Strop je rovnej z hurd vsazenejch mezi kolejnice, přes to je betonová mazanina. Na ní je vyrovnaná vrstva rozřezaných plynosilikátů jako tepelná izolace. Na ní je písek, kterej dělá spád střechy na jedný straně 2 cm, na druhý cca 15-20 cm a na tom písku je cca 7 cm betonu bez výztuže, jen s latěma, za který je ve falcech přitažená plechová střecha. Naprosto bez problémů od roku 1979. Občas na tom leželo půl metru mokrýho sněhu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#33 Příspěvek od Celeron »

Jo bacha na jednu věc. Pokud se na starých baracích vymrskne pod podlahu izolace proti vlhkosti, tak pak začne vlhkost lýzt do zdí.
Tohle se stalo sousedovi, měl na rostlým terénu asi 50 cm zásypu z oblázků, co jsou z prosátýho písku. Nahoře měl z trámků "polštáře" a na tom z prkenýho sajrajtu, z kterýho asi bylo dřív postavený lešení, byla podkladová deska pro parkety. Žádná vlhkost, naopak, přibíjený parkety byly hodně rozeschlý.
Kamení částečně odstranil, vybetonoval podklaďák, na to lepenku, další beton a navrch vinil. No a zdi mu jen kvetou, před tím nic.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“