Koupím reproduktory "smeták"

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#31 Příspěvek od konosuke »

to je možné avšak celá řada Tesla B4 ručkové měřáky měla...B42 byl okrajový model, jednorychlostní bez počítadla a příposlechu (jen sluchátka) očesán o vymoženosti B400 příkladem nejspíš za dostupnější cenu pro méně náročné klienty, to jsme nahrávali tak že sloužil jako reprodukční a záznam běžel na komfortnější mašinu vyšší třídy
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#32 Příspěvek od ronoda »

sambiliong*** ještě k té široké B43. Jaké měla víko? Taky široké, nebo normální šíře. A jaké bylo? U exportní verze bylo plastové čiré a přes to dřevěné nastříkané černým lakem na piána (pro Teslu to dělal Petrof HK)
Přílohy
B43export.jpg

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Lukas-Peca »

Stejně jsem nikdy nepochopil, proč má B43 to ucho. Je to typický stolní přístroj. Kdyby aspoň bylo odnímatelné. U té široké verze s repráky to vypadá ještě hůř.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#34 Příspěvek od konosuke »

držadlo je tam proto že se tenkrát "chodilo (i jezdilo) nahrávat" no a když audiofil nedal cenné LP z ruky...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#35 Příspěvek od fredis »

Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#36 Příspěvek od ronoda »

... v prvotřídní kvalitě :D ...
Přílohy
662.jpg

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#37 Příspěvek od fredis »

Přiznávám, že jsem se díval jen na tu první fotku.. :oops:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#38 Příspěvek od ronoda »

Opět se ještě vracím k té B43. Nikdy jsem nepobral, proč si to tak komplikovali s možnostmi přehrávat ze stopy na stopu. Pro mě zbytečné funkce a neznám nikoho, kdo by to využil. Používal jste to někdo?
A to jsem z doby, kdy byl magič důležitější než dnes mobil
Přílohy
Tlačítková sada
Tlačítková sada

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#39 Příspěvek od konosuke »

no to se ví
zrovna jak Unitra ZK 246, M2404 S, M2405 S, neznám nikoho kdo by tuhle funkci
někdy použil...
jo k tomu držadlu: nejvíc mě iritovala absence téhož u Tesla B73 stereo hi-fi
tak na diskošku se vezl v kufru obložený dekou, legrace což
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#40 Příspěvek od sinclair »

Z těch smetáků se mi zvukově a subjektivně nejvíc zamlouvá nejstarší ARZ631.
Oproti jiným typům smetáků, anebo běžným eliptickým reproduktorům se zhruba srovnatelnou plochou membrán - u tohoto starého smetáku nic nechybí a ani nic nepřebývá, samozřejmě v rámci možností toho druhu a stejném objemu. Subjektivně se mi zdá, že na výškách i méně směruje, než klasická ležatá elipsa. Magnetický obvod ARZ631 je zřejmě stejný typ, jako je použit u cca stejně starého, výškového typu ARV231. Samozřejmě až na pólové nástavce.
ARZ631 jsou v asi 7L čistého objemu a klasicky naležato. Velmi ploché bedýnky z 12mm bukové překližky s výškou jen asi 12cm.
S "polouzavřenou" zadní stěnou /Akulak/ mají nesmírně příjemný a ničím neunavující zvuk.
Zatím jenom provizorní bedýnky, jsou úmyslně napájené ze dvou opravených, seřízených tranzistorových Z modulů čbtv řady Dukla.
Osazeno spárovanými tranzistory Tungsram AD161/AD162 + 2xKC509, s nastaveným klidovým proudem asi 15mA.
Moduly jsou také provizorně živené z diskrétního, lineárního stabilizátoru napětím 20V a bez proudového jištění.
Až bude potřebné časové okno a půjde to, tak zkusím poslouchat zase déle, ale zkusím jiný zesilovač. Pokud možno podobné, diskrétní kategorie a podobného výkonu, teda okolo 5-7W. Nejspíš zprovozním starou, nedodělanou desku Z6W-S, ty desky hrály velmi slušně, nebo něco obdobného. Na ověření, nakolik je ten subjektivní dojem přímo těmi reproduktory, zesilovačem, či čím vlastně. Je to jen takové hraní.
Ale i takto staré AlNiCo reproduktory umí docela příjemně překvapit.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#41 Příspěvek od ronoda »

konosuke píše:no to se ví
zrovna jak Unitra ZK 246, M2404 S, M2405 S, neznám nikoho kdo by tuhle funkci
někdy použil...
Ještě se tenhle přepis ze stopy na stopu objevil u B56. Opravdu nevím, co tím konstruktéi zamýšleli, k čemu to používat :?:

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#42 Příspěvek od pajap »

B56 mám už asi 35 let a také jsem to nikdy nevyužil a také neznám nikoho jiného, kdo by kdy využil. Je to jen zbytečný zdroj poruch - o hodně víc kontaktů v obvodech....
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#43 Příspěvek od ferdislav »


Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#44 Příspěvek od konosuke »

Tesla B56 stereo jsem nikdy neměl škoda...asi pokus o "inovaci" méně zdařilé série B5. Rychlost 19.05 cm/s mohla splnit spodní hranici hi-fi, mohla...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#45 Příspěvek od ronoda »

sambiliong*** zopakoval bych svůj dotaz. Ta široká verze měla jaké víko?
Taky široké, nebo stejné, a bylo z plastu nebo dřevěné, a odýhované nebo černě lakované? Jsem prostě zvědavý;-)
Přílohy
B43 - velký.jpg

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“