Tesco logika - čajíčkáři

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#31 Příspěvek od kejki »

Na třísloviny je typický Ahmad tea, baleno u Arabů, vyváží do celého světa.

Já jsem přešel na zelený, mě slabá chuť vyhovuje.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#32 Příspěvek od jogo9 »

Celeron píše:Bacha na třezalkovej čaj když se žerou "hladinový" prášky.....
No vidíš, a ja si ho tu spokojne už tretí deň pochlipkávam spolu s práve tebou spomínaným atb -Fromilid, síce som ešte tu, ale nejako zázračne rýchlo tie tablety zaberajú -je mi dnes oveľa lepšie, nekonečné zahlienenie zmizlo ešte včera - a to mám za sebou už dvojo atb márnych :D
Dík za info!
jimirek píše:Taky by si čajíčkáři měli všimnout, jaké úsady zůstávají v hrnku a jak nejdou normálně umejt.
Pôžitkári Babičky chemi-Růženky by mohli rozprávať :D

Uživatelský avatar
Zed_007
Příspěvky: 31
Registrován: 01 čer 2017, 02:00
Bydliště: Přerov

#33 Příspěvek od Zed_007 »

Btw, neví někdo jak uvařit správně čaj v samovaru, t.j. po rusky? Mám po dědovi samovar který koupil na montážích v CCCP a chtěl bych to jen tak vyzkoušet. Dík.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#34 Příspěvek od Celeron »

Jogo9, tady http://www.ireceptar.cz/zdravi/vite-kte ... travinami/ o tom píšou, jestli nevěříš. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#35 Příspěvek od jogo9 »

Ty, Celerone, ja som to "dík za info" myslel vážne -a to bola podstata -zbytok bol len na uvolnenie, aj keď pravdou :) Teraz končím, ale zajtra si rád prečítam, dík ešte raz.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#36 Příspěvek od MetalGod »

Zed_007 píše:Btw, neví někdo jak uvařit správně čaj v samovaru, t.j. po rusky?
Něco je tady.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

Zed_007 píše:Btw, neví někdo jak uvařit správně čaj v samovaru, t.j. po rusky? Mám po dědovi samovar který koupil na montážích v CCCP a chtěl bych to jen tak vyzkoušet. Dík.
Normálně dáš vodu do samovaru a zatopíš v něm nebo pokud je moderní elektrifikovanej, zapneš ho. Jak voda dojde k varu, do toho malýho čajníku nahoře nasypeš asi tak 25-30gramů čajovejch lístků na každej půllitr, kterej ta konvička obsahuje - a zaleješ to vodou ze samovaru. Samovar doplníš, konvičku se zalitým listím postavíš nahoru. Počkáš, až se obsah hlavní nádoby zas dostane k varu - mezitím se v tý konvičce vylouhuje koncentrát, kterýmu Rusi říkají "ZAVARKA". Pak se Pyrexová sklenice nebo šálek (stakán nebo čáška) vypláchne vaříci vodou ze samovaru aby se ohřál, z malýho čajníku se podle chuti naleje po dně 1 - 2cm ZAVARKY a doleje se to zas vaříci vodou. Pije se buď tak jak je hořkej, nebo se lžičkou medu nebo ovocný zavařeniny - obojí se rozmíchá do čaje. Cukr si žádnej pravověrnej Rus do čaje nedává, pokud někdo sladí cukrem, strčí si kousek cukru mezi zuby a tvář = "za škraň" a čaj z hrnku ucucává přes něj. Vypít samotnou "zavarku" je horší než vypít kotel kafe nebo 10 plechovek RedBullu najednou - člověku buší srdce, nemůže dva dny usnout, je jak vyjetej perníkem...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#38 Příspěvek od EKKAR »

FHonza píše:Kvůli tomu ke kafíčku cigáro: nikotin stáhne cévy, kofein roztáhne. Takže cévy cvičí a jsou pak zodolněný :) .....
Tady si někdo plete pojem a průjem. Kofein stejně jako nikotin nebo atropin a fůra dalších látek ze SKUPINY ALKALOIDŮ cévy stahuje = zvyšuje se po něm krevní tlak. SNÍŽENÍ krevního tlaku pomocí roztažení cév dokáže jedině ALKOHOL, popřípadě lékařsky indikovanej nitroglycerin - kofein jako takovej nikdy...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#39 Příspěvek od FHonza »

Není to o průjmu ani pojmu, byl to vtip, mezi kuřáky hodně rozšířen. Kvůli tomu tam byl ten smajlík ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#40 Příspěvek od EKKAR »

Kouřil jsem 20 let - a do dneška se mezi kuřákama musím denně pohybovat včetně nedobrovolnýho vdechování jejich exhalací, ale nikdy jsem nic takovýho od nikoho neslyšel ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Zed_007
Příspěvky: 31
Registrován: 01 čer 2017, 02:00
Bydliště: Přerov

#41 Příspěvek od Zed_007 »

Díky EKKARe, vyzkouším. Přežiji-li dám vědět.. :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#42 Příspěvek od EKKAR »

Nevím proč bys neměl přežít - pokud si do tý konvičky na zavarku dáš opravdu fermentovanej čaj (černej - protože na přípravu zelenýho čaje jsou jiný postupy - viz třeba japonskej čajovej obřad) a ne třeba oměj, blín nebo durman. Rusi pijou čaj vařenej pomocí samovarů už víc jak 200 let a nevypadá to, že by jim to nějak působilo potíže ... Přitom to, co se vnímá u nás jako "samovar" je umělecky zpracovanej vařák, kterej třeba pro použití v restauracích nebo v železničních vagónech ruskejch železnic nevypadá nijak umělecky = je to prostě hranatá skříň/bedna s výstupním kohoutkem/pípou, kterou se nalívá horká voda do sklenic/hrnků a s malou plotýnkou právě na čajník s louhující se zavarkou (v každým vagóně dálkovejch rychlíků má průvodčí služební kupé, kde má "samovar" ve skříňový podobě a za pár kopějek prodává cestujícím "po stakánu" - to samý v tradiční ruský restauraci, který jsou ale jen v hotelích a podobně...).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#43 Příspěvek od Celeron »

Ekkare, někde jsem četl, že kavkazký národy co chlastaj hodně čaje maj prokazatelně větší výskyt rakoviny hrdla a žaludku. Nebylo to ale přímo způsobený hlavníma složkama černýho čaje ale tím, že to do sebe lejou moc horký.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

Jo, to jsem čet taky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#45 Příspěvek od termit256 »

EKKAR píše: ... Rusi pijou čaj vařenej pomocí samovarů už víc jak 200 let a nevypadá to, že by jim to nějak působilo potíže ... Přitom ...
Kdyz vezmes v uvahu kolik a jak kvalitni vodky rusove vypijou, pak potize zpusobene cajem jsou pod hranici rozlisitelnosti.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“