Jak uvolnit odpad umyvadla

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#31 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem si půjčil od kámoše LCD koukátko s kamerkou na 2 m krkačce. Podařilo se mě celkem snadno krkačku protáhnou skrz první koleno od sifónu do zdi a po velkým úsilí jsem se dostal za koleno ze zdi do podlahy. A našel jsem příčinu. Za kolenem je hromada bordelu, co ale visí zezhora trubky a dole je jen asi 2-3 mm škvíra při dně trubky. Vypadá to, že za kolenem je nějaký podivný "turbulentní" proudění vody, který nalepuje bordel a vodní kámen na strop trubky a tam to nasychá. Mimo jiný jsem se docela nakrknul, protože jsem po předešlých zkušenostech chtěl po instalatérovi aby dal všude 90 a nebo dva 45 stupňový oblouky aby voda "laminárně" protékala trubkou a on tam nacpal ostrý kolena ve kterých voda zcela určitě víří.
Podle toho, jak je trubka přicpaná je už jasný, proč to tak pomalu odtéká a chemie nepomáhá. Pokud se totiž za přicpaným místem nezaplní celá trubka chemickým žroutem, tak to ten bordel nahoře nesežere a vše odteče bez reakce po dně trubky. Takže to bude chtít velký množství chemie, který zaplní trubku před ucpáním až nahoru a rychle ji tam nalejt. Otázka ale je, jak daleko to ucpání sahá a jak dlouho bude potřeba do odpadu ten sajrajt lejt.
Ještě jsem rozdělal sifón v umyvadle na záchodě, kde se jen mejou ruce. Byl v něm tvrdej černohnědej sarajt podobnej kameni z varný konvice. Udělal jsem pokus a sodnej louh s tím ani nehne. Kyselina solná to žere že se až vaří. Takže to vypadá, že tudy povede cesta akorát 79 kaček za litr není žádná láce když budu potřebovat možná 4-6 litrů. No ale furt lepší než měnit rouru a rozbourat koupelnu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#32 Příspěvek od rnbw »

A co citronova? Ta zerie vodny kamen velmi dobre.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#33 Příspěvek od Celeron »

A jakou s ní uděláš koncentraci? Solná má kolem 31%. Kilo citrónový stojí asi 100 czk. To už můžu koupit ocet, ten stojí 8-9 kaček litr. Funguje dobře ale jen za horka. Když čistím varnou konvici, tak naleju 2 deci octa a nechám to zvařit.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

Octovka je na prd - když už, tak ledová (silně koncentrovaná). Jako organickou kyselinu bych radši volil mravenčí. Z anorganickejch klasika solnou nebo sírovou, komplexnější jako chlorečná jsou hůř k sehnání a nejsou tak účinný.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#35 Příspěvek od p32 »

Ten louh je na něco a kyselina zase na to jiné. Stále se dá používat horký ocet a kyselina citronové (lepší, ale dražší).
Jak psal Celeron, tak to jen potvrzuje, že je vhodnější pravidelná preventivní údržba, protože potom je to spíše na mechanickou cestu odstranění bordelu. Já před odtokem do hlavního odpadu dal ještě trubku s revizním otvorem, takže bych v případě mechanického čištění to měl přece jen snažší.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#36 Příspěvek od BOBOBO »

U nás v Chemě je 5l kanystr solné asi za 130 ,- .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#37 Příspěvek od Celeron »

Dík za upozornění. Za těch 79 maj litr solný zločinci v OBI. V chemický drogérii ji maj za 25-30 kaček. Jen abych nějakou našel, všude je vytlačila Tetka se svejma 3,14čifukama.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#38 Příspěvek od fredis »

Asi nejlepší by byla šťavelka :wink: . Ale tu asi jen tak neseženeš..
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#39 Příspěvek od Celeron »

To spíš seženeš dýmavou dusičnou. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#40 Příspěvek od pepik9 »

Pokud by bylo pár náhradních obkladaček, rychlejší by bylo tu svislou část odstranit.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#41 Příspěvek od BOBOBO »

To jsou všechno nesmysly . Organické kyseliny jsou vždy slabší , jak anorganické . Jinak dusičná by byla lepší jak solná . Dusičná žere obojí . Kurnik neznalci netrumfujte se věcmi , kterým nerozumíte . Je to trapné .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#42 Příspěvek od rnbw »

No len pozor, aby sa nerozpustilli aj trubky...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#43 Příspěvek od BOBOBO »

Hele rnbw , jako elektronika Tě beru , ale nebabraj sa v chémii .

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#44 Příspěvek od fredis »

Tak tu šťavelku mám vyzkoušenou třeba na pračce a nemá chybu :wink: :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#45 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:No len pozor, aby sa nerozpustilli aj trubky...
Byls někdy v plošákovně nebo galvanovně? Všechny vany maj z červenýho novoduru a trubky na studený roztoky jsou z těch šedivejch hajzltrubek z čeho se dělaj odpady v barákách. Aspoň to tak bylo v bejvalý Tesle Přelouč.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“