Moje první navigace v Nokia 5 - více než spokojenost

O přijímačích satelitních i pozemních navigačních služeb

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#31 Příspěvek od tomasjedno »

Má svoji, ale používám Google.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#32 Příspěvek od Standa99 »

Už snad měsíc běží akce na Sygic pro Android do dneška. Sám jsem přešel na oficiální verzi: Evropa + Traffic + doživotní licence, abych se s tím nemusel stále ručně patlat.
Ale stále mám preferované iGO Nextgen, jenže Maďaři a jejich cenotvorba + přístup je zoufalství. Např. letos uvolnili (v oficiální placené verzi) po dvou letech aktualizaci map.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#33 Příspěvek od jirys »

Ja bych doporucil jako prvni " WAZE " pak " Igo primo " , " TomTom " , " Sygic " jen zalezi na tobe kterou si vyberes ... jestli nevis kde je stahnout tak napis "SZ"

Standa99 - ja mam letos jiz treti aktualizaci map pro Igo , mapy jsou od Tomtom

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#34 Příspěvek od Standa99 »

Primo už je za zenitem, Nextgen je někde jinde. V iGO používám mapy od TeleAtlas, které mají aktualizaci každý kvartál.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#35 Příspěvek od dobrman »

Tak dík za rady...
Je mi jasný, že každý má oblíbenou jinou aplikaci a i jiný požadavky na funkce který má.
Já nejsem zas až tak velkej cestovatel, doposud mi na WP stačila HERE. Sice jsem si občas zanadával, ale vždycky jsem dorazil tam kam jsem chtěl.
Ale když už mám teď lepší a výkonnější telefon, tak si říkám, proč tam zase cpát HERE...
Chtěl bych hlavně, aby si šlo připravit trasy a místa v PC, na velký mapě a synchronizovat to do mobilu (kdysi to uměly OviMapy co jsem používal ve starý Nokii 6800) Taky aby šly nastavovat průjezdný body, což v HERE mi nešlo a musel jsem trasu rozdělovat do úseků. No a taky aby to mluvilo česky :D .....
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#36 Příspěvek od Brozicek »

Nějak se divím, že tady nepadlo slovo navigace Seznam mapy. Jako by byly zatracované. Já jsem s nimi naopak velmi spokojený.
- Navigace funguje plně off line.
- Lze nastavit průjezdní body a tím upravit trasu jak chci jet já a ne jak to navrhne aplikace.
- Trasu můžu navrhnout v mobilu nebo doma na velkém displeji v PC. Pak ji uložím do oblíbených tras (Moje trasy\). Když jsem na internetu, ihned se Moje trasy synchrozují mezi PC a mobilem.
- Vybrané mapy lze uložit do mobilu off line. Mapy se aktualizují poměrně často (nesleduji jak často).
- V mobilu mám stažené mapy celého Česka. Vybrané oblasti zahraničních map si stáhnu do mobilu jen pro trasu do zahraničí. Pak je vymažu abych si neblokoval paměťové místo.
- Používám mobil Nokia 5.
- Při navigaci off line samozřejmě nemám aktuální informace o průjezdnosti trasy.
- Komunikace je samozřejmě v češtině.
Naposledy upravil(a) Brozicek dne 27 srp 2018, 10:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#37 Příspěvek od jirys »

Prujezdni body jdou dobre nastavit v Igo .
Ja pouzivam na sve poi - Poi pocket jde to nastavit v pc ...

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#38 Příspěvek od dobrman »

Asi pro začátek zkusím ty mapy.cz. Normálně v PC je používám dost často.
O offline mi zas až tak nejde, (mám v tarifu 3GB/měsíc a málokdy se tomu přiblížím). Místa v telefonu je taky dost (mobil má 64GB +karta 64GB)
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Odpovědět

Zpět na „Navigace“