Připevnění držáku s TV na zeď

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#31 Příspěvek od p32 »

dudo02 píše: Pri niektorých materiáloch je to jediné rozumné riešenie. 
Správně jsi to popsal. Např. do zdi paneláku bych stále nechápal tuto cestu místo hmoždinky. No a do písku to stejně nepomůže, ale to jsou jen výmysly a teorie o tom z čeho se skládá ta zeď u autora. Zdi u jiných nemá snad smysl probírat, když má každý např. jinou a jen se přiživuje na původním tématu, ale nevysvětlí, co měl za problém.
Jen tak na porovnání bych tedy zkusil taky vybrat nějakou zeď. Tím myslím strop, kde někdo chce taky chytnout držák TV a to takový, aby ji mohl sklopit když ji nechce používat a tak i uklidit. Má taky vyvrtat velké (hluboké) díry, nacpat lepidlem a dát tam tyčky se závitem? :wink:

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#32 Příspěvek od dudo02 »

Vychádzam z autorovej požiadavky a on písal o stene a nie o strope.
V prípade steny napr. dutá tehla, alebo hlina. To sú materiály kde ja siaham po chemickej kotve.

Ale aj v prípade stropov je to napr. plná tehla, alebo trhlinový betón. V týchto prípadoch si dovolím tvrdiť, že neexistuje lepší spôsob kotvenia - čo sa týka zaťaženia v ťahu.
Ale taktiež klasický betón. Napr. pätky montovaných hál sa kotvia výlučne chemickými kotvami, pokiaľ nebola pätka na kotvenie predpripravená. Pevnostne sa chemická kotva kotvám do betónu vyrovná a jej aplikácia v tomto prípade je efektívnejšia.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

No, já se s tebou hádat nebudu. Já zatím vše uchytil na hmoždinky a vím, že těch hmoždinek je více druhů. Zkus se na ně podívat. :wink:

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#34 Příspěvek od dudo02 »

V práci problematiku kotvenia skoro dennodenne riešim, nakoľko sa zaoberám ako priemyselnými tak aj elektroinštaláciami v komerčnom sektore . Pokiaľ si Ty nemal potrebu zatiaľ chemickú kotvu použiť, tak si veľa toho nenamontoval, či? :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#35 Příspěvek od p32 »

Jistěže ne, jen 3 byty a 2 baráky. Nejsem totiž montér, dělám raději práci, co mě baví. A opravdu mi ještě nic nespadlo a ani se stropu. :lol:

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#36 Příspěvek od dudo02 »

p32 píše:. ...dělám raději práci, co mě baví. A opravdu mi ještě nic nespadlo a ani se stropu. :lol:
Tak to je dobre - v oboch prípadoch. :D

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#37 Příspěvek od sr71 »

Bude fungovat chemická kotva, která je cca 10let stará, nebo mùže nastat že hmota nevytvrdne? Vzhledem k tomu že by mìla být dvousložková tak by podle mì fungovat mohla (dvousložkový epoxid taky asi moc nestárne). Na tom obalu jsem nenašel údaj s nìjakým datumem použitelnosti.
Jak je to rozdìlené v té kartuši že tam jsou dvì složky, které se asi smíchají až v té špici se šroubovicí?
Přílohy
IMG_1969.jpg
IMG_1970.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#38 Příspěvek od Celeron »

To není epoxyd ale polyester. S polyesterem 104 jsem kdysi laminoval a pryskyřice co mi zbyla za asi 5 let sama od sebe ztvrdla bez přidání tvrdidla a katalyzátoru. Takže by to chtělo nejdřív zkusit, jestli jsou ty dvě složky v kartuši vůbec tekutý.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Habesan »

Možná ta životnost není tak velká...

Kdysi kdosi psal veselou historku, jak si ukrajinci na stavbě vyrobili šroubovák a rozmontovali porouchanou míchačku tak, že se oprava ještě prodražila.
Mimo jiné přitom načali chemickou kotvu, která se pak musela vyhodit.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#40 Příspěvek od rnbw »

https://www.pattex.sk/s-pattexom-to-zvl ... cf850.html
skladovanie: 18 mesiacov od dátumu výroby
Obavam sa, ze to uz nepojde vytlacit von z kartuse.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#41 Příspěvek od MiraSt »

Já při své elektrikářské praxi když jsem potřeboval upevnit hmoždinku opravdu na fest nebo do vyviklané díry, používám tekutou sádru kterou natáhnu do injekční stříkačky a do předem vystříkané díry vodou vstříknu sádru až teče ven. Opakuju vstříknutí a pak tam naklepnu hmoždinku. Nechám zatvrdnout a šroub drží jak byk.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#42 Příspěvek od Celeron »

Já místo sádry používám lepidlo na dlažbu Adesilex P4. Nedrží jak býk ale ještě víc, jako sviňa. :lol: Akorát že to dýl tuhne a stříkačka musí být ta velká výplachová, co jí zdravotníci říkají Janetta.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#43 Příspěvek od passion »

Mám túto na fotke z merkury asi zo 4 roky. Max použiteľnosť skončila vo februári 2020. Včera som robil susede garnižlu. Kotva stále funguje ako má. Akurát sa mi minuli tie miešacie hroty. Pochopiteľne sú len na jedno použitie.
p.s.: Používam ju počas tých cca 4 rokoch priebežne na čo práve potrebujem. Ešte je tam asi 1/3 z pôvodného objemu.
Přílohy
kotva.jpg

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#44 Příspěvek od scorpions-cz »

Chemickou kotvu používám velmi často. Jednou jsem si v létě vzal ze skládku zimní a to byl fofr. Neudělal jsem ani jednu díru. :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“