Oprava tabletu Lenovo B8080-H 60063 (přesunuto)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#31 Příspěvek od KUBO »

Nečítal som celé vlákno, ale pod tou nálepkou sú šrubky, ktoré vytočíš a tablet rozlúskneš. 99% máš chybu v odtrhnutom mikro USB. Výmena ti nepomôže, lebo je na plastovom flex kábly, tak jedine výmena za nový. U nás stojí 40€, v číne 7€. Na tom flaxi sú ešte mikrotlačítka na ovládanie hlasitosti.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Habesan »

Např.: https://www.youtube.com/watch?v=BUOlMFraxOM

Na týhle fotce: lenovo_b8080_h_motherboard_memory_emmc.jpg, hned vedle RAM, jsou plošky pro servisní konektor.
Na něm by měl být UART, ze kterého se dozvíš (přibližně) co se v něm děje.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#33 Příspěvek od PCmaniac99 »

Habesan to krasně ukázal a vysvětlil. A teď se s tím tazateli poper. Prostě to není sranda.

Pokud změřiš baterii a dobíjení a pokud tyto věci fungují, můžeš zkusit nějaký trojhmat s připojením k PC a event. přehrát soft. Je možné že je tablet jen v nějakém soft/hard bricku.

Taky jsem měl podobný problém s telefonem, asi 2 dny jsem bádal co s ním je a proč nefunguje a nekomunikuje s PC softwarem, nakonec po rozebrání telefonu (rozbité zadní sklo které chtěla majitelka vyměnit) jsem zjistil že to je čínská kopie (díky youtube) a po použití čínského softu jsem telefon zprovoznil, majitelka ale nadšená moc nebyla :D vyhodila přes 10k za samsung galaxy s6 který opravdu nebyl samsungem. Nejhorší je, že si toho za 2 roky nevšimla.

(omlouvám se za pravopisné a gramatické chyby, už druhý den zapíjím dcerku)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

Sorry za OT - ale veeeelký blahopřání k potomstvu ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#35 Příspěvek od judeware »

Trochu morbidní - zbaštit dceru a pak ta sousta ještě zapíjet? 8O 8-)

Tady padlo tolik námětů, že je na zakladateli tématu, aby se trochu snažil sám. Pokud vím, v sekci TV opravy se styl - "poraďte, co s tím, možná vám nějaké informace předám, když mi řeknete jaké a budu rád, když se přesně dozvím, co vyměnit a kde to pořídit", příliš nenosí.

Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

#36 Příspěvek od Bloodlines1 »

Habesan píše:Např.: https://www.youtube.com/watch?v=BUOlMFraxOM

Na týhle fotce: lenovo_b8080_h_motherboard_memory_emmc.jpg, hned vedle RAM, jsou plošky pro servisní konektor.
Na něm by měl být UART, ze kterého se dozvíš (přibližně) co se v něm děje.
Diky.

*Jak jsi bez výkresu zjistil, co z toho je RAM? A co to teda je?
*Jak připojím ten UART s počítačem?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

Ó Bóže, ó Bóže... Kdo neviděl a nezažil, nepochopí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

#38 Příspěvek od Bloodlines1 »

EKKAR píše:Ó Bóže, ó Bóže... Kdo neviděl a nezažil, nepochopí.
Pokud tě tak rozrušila věta * A co to teda je?*, tak budiž. Myslel jsem který z těch integráčů je RAM, nechtěl jsem definici pojmu RAM. :wink: 8O :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#39 Příspěvek od EKKAR »

Bloodlines1 píše:
EKKAR píše:Ó Bóže, ó Bóže... Kdo neviděl a nezažil, nepochopí.
Pokud tě tak rozrušila věta * A co to teda je?*, tak budiž. Myslel jsem který z těch integráčů je RAM, nechtěl jsem definici pojmu RAM. :wink: 8O :D
Vidím kolchozníka Vasku, zasloužilýho oráče a žence, kterej stojí nad rozkapotovaným Bugatti Veyron, žmoulá v koutku papirosu Belomorkanal a mudruje : "...kalchóznyj tráktor stalíněc já dokážu rozebrat i složit napůl poslepu i na poli. Jak ale může jezdit tohle čučélo, to nechápu. ... " Samozřejmě, když nikdy neviděl přeplňovanej motor a o elektronikou řízeným vstřikování ani neslyšel. I toho vejra by možná jednou opravil. Ale až tak po 10 letech pilnýho denního studia i praxe.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#40 Příspěvek od Kremik »

Tohle je nádherné vlákno :-)
Úplně jsem se vrátil do dětství, kdy jsem snil o tom, že si postavím elektrickou kárku.
Idea byla taková: Vezmu dva třívoltové články co dáváme do tranzistoráku, za ně dám rotační měnič 6/220V, na ten připojím motor z vysavače a budu jezdit! :D
Přátelé, a měl jsem k tomu i schéma :D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#41 Příspěvek od Michal22 »

Kremik- a celý tvůj megaprojekt ztroskotal na tom, žes nebyl schopen sehnat třívoltové články o velikosti menšího sudu :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

#42 Příspěvek od Bloodlines1 »

EKKAR píše:
Bloodlines1 píše:
EKKAR píše:Ó Bóže, ó Bóže... Kdo neviděl a nezažil, nepochopí.
Pokud tě tak rozrušila věta * A co to teda je?*, tak budiž. Myslel jsem který z těch integráčů je RAM, nechtěl jsem definici pojmu RAM. :wink: 8O :D
Vidím kolchozníka Vasku, zasloužilýho oráče a žence, kterej stojí nad rozkapotovaným Bugatti Veyron, žmoulá v koutku papirosu Belomorkanal a mudruje : "...kalchóznyj tráktor stalíněc já dokážu rozebrat i složit napůl poslepu i na poli. Jak ale může jezdit tohle čučélo, to nechápu. ... " Samozřejmě, když nikdy neviděl přeplňovanej motor a o elektronikou řízeným vstřikování ani neslyšel. I toho vejra by možná jednou opravil. Ale až tak po 10 letech pilnýho denního studia i praxe.
Až na to, ze Vaska neměl web plný dat, návodů a jiných zdrojů dat. Tudíž, nelze srovnávat se mno. Ty ostatní nicky neznám. Daň za používání internetu v knihovně.

:twisted:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#43 Příspěvek od EKKAR »

Tudíž NA CO VLASTNĚ JEŠTĚ ČEKÁŠ??? Utíkej hledat ty data a návody na net.... Každej je určitě celej říčnej vyvěšovat na net podrobný diagnostický postupy, aby se je nikdo nemusel učit a moh je jenom bezpracně voprásknout. Já už jsem ti napsal svoje - ne, ty furt meleš jedno a to samý - dejte mi výkres a já si to najdu. Kdy konečně pochopíš, že výkres ti bude k dokonalýmu prdu, pokud nemáš aspoň základní představu o signálech, který tam musejí bejt????
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

#44 Příspěvek od Bloodlines1 »

A signály bych získal z dafasheetu k jednotlivým IC. Kdy a kde jednotlivý příznak má být. Ale o těch ty taky víš prd, že?


:lol:

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#45 Příspěvek od judeware »

Příznak (stavový indikátor) je jednobitový registr v klasickém CPU (zero, carry, parity apod.) a v uvedené větě je ten pojem použitý nesmyslně.

Bez dokumentace k softwaru je jakýkoliv popis osazených obvodů plat prtný. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“