jaký konektor pro venkovní repro

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#31 Příspěvek od kbulda »

Z auta, jakýkoliv konektor,samce + samici, který je utěsněný.
Na vrakáči jich je spousta.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#32 Příspěvek od sinclair »

V běžných osobákách toho příliš vodotěsnýho není teda. Pokud nepočítám velkou zásuvku pro přívěs a některý speciály do motoru či ke kolům. Každý je navíc úplně jiný, specifický podle účelu použití a bez možnosti bezproblémově a kdykoli získat další použitelný protikusy.
Taky se mi líbily některý, skoro či úplně vodotěsný autokonektory třeba od lambdy, nebo od ABS snímačů a podobných pičovin. Jenže - co značka a model, to originál a nezáměnnej z jinýho modelu. A prohánět tím pět ampér bych se taky neodvážil.
Když už se teda vrtá do reprobedny díra na nějaký konektor, co tam bude už natrvalo a má dobře sloužit, pak by měl být do budoucna nějak perspektivní. Perspektivní je pak akorát ten, co ho po čase nebude nutný měnit za jinej a zase to předrbávat, protože nejde sehnat další potřebnej protikus. Tenhle, poměrně drahej konektor za sedm babek zřejmě sehnat půjde. MIC Canony nejspíš taky, furt se často používají.
Jako jasně - viděl jsem samozřejmě i vodotěsný Speakony a XLR, určený pro exteriérový PA účely. Jenže to je cenově úplně mimo tuhle aplikaci, kvůli požadovanýmu počtu párů a rozšířitelnosti i pro moji aplikaci.
Při 50+ párech nějakýho druhu vodotěsnýho konektoru už je ta cena celkem zásadní. Pokud ještě přisadíš požadavek na téměř 100% spolehlivost spojení, tak se ten šprckou vylepšenej MIC Canon jeví jako malej zázrak - za ty peníze. A to jsem uvažoval, že do každýho z modulů ARS5015 vpálím ty samce tři. Ten třetí by byl utěsněnej gumovým víčkem a měl by umožnit připojení případnýho apendixu na hlavní 100V linku. Třeba jen 2-3 moduly někam bokem, třeba na parkoviště, ke stanům, buňkám, pro připojení příposlechových modulů s vlastní autotrafovou regulací hlasitosti apod.
Ale pak jsem si uvědomil, že než do každého kusu z takového počtu ARS5015 dávat další štekr /aby se na odbočku nemusel dávat jeden konkrétní kus, ale kterejkoliv z celkových 30/, tak je asi jednodušší natáhnout pro apendix souběžnou, ale elektricky separátní linku, kterou je pak možný např. nezávisle napájet i frekvenčně korigovat.
Dyť se mrkněte, za kolik jde koupit celej pár těch čtyřkolíkových MIC například v Hadexu. Šprcka stojí tři kačky a pokud ji dojebe sluníčko, dá se kdykoliv vyměnit.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#33 Příspěvek od kbulda »


Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#34 Příspěvek od bu2520 »

chlapi nepotřeboval jsem konektor do průmyslu, ale jen na domácí žvýkání, čili i cena tomu měla odpovídat. Podstatná byla moje lenost každý rok na jaře řešit zoxidovaný konektor pro audio, aby byl snadno rozpojitelný a měl nízký přechoďák. Když vzpomenu dám na jaře report jak dopadl číňan z odkazu

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#35 Příspěvek od Kvicala_r »

Já v autě a venku často používám AMP/Tyco superseal, nebo jejich čínské kopie. Lze najít od 1pinu až snad po 6... Těsněný je dobře, mám to na DRL a dálkových leta a problém s oxidací nikdy nebyl.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“