BTV SHARP

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#31 Příspěvek od kimi »

Anonym píše:omlouvám se ,měl to být COLORTRON !! :oops:
To je jedno.colortron nebo novomat,už jsou stejně po smrti.,

wiktor

#32 Příspěvek od wiktor »

a co tv europhon

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#33 Příspěvek od pit »

wiktor píše:a co tv europhon
dejte pokoj s těma zgarbama nebylo nad color 416 :opravar:

wiktor

#34 Příspěvek od wiktor »

to jo tu jsi moh hodit s desatyho patra pak jsi ji zapnul a vona sla teda pokud se nerozbila obrazovka ale rek bych ze tenkrat za tech sestnact tisic bys v tuzexu urcite sehnal neco ciziho kdyt cizy televize uz v 88 roce
meli o proti 416 jednu desku teletext a scart.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#35 Příspěvek od pit »

wiktor píše:to jo tu jsi moh hodit s desatyho patra pak jsi ji zapnul a vona sla teda pokud se nerozbila obrazovka ale rek bych ze tenkrat za tech sestnact tisic bys v tuzexu urcite sehnal neco ciziho kdyt cizy televize uz v 88 roce
meli o proti 416 jednu desku teletext a scart.
no já to z okna nikdy neházel radši sem ji spravil aspon z toho byla nějaká kačka a k tomu tuzexu každej si tam televizor nemohl koupit už jsi asi zapoměl co tö bylo za dobu jo možná jsi byl ve straně ti tam nakupovali pořád :toilet:

wiktor

#36 Příspěvek od wiktor »

ne myslel jsem ze stou 416 zaspaly dobu v nakym casaku okolo devadesatyho roku jsem cet ze od vyvoje do vyroby tydle tv uplynuly tri roky.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od PetrK »

kimi píše:.....
To je jedno.colortron nebo novomat,už jsou stejně po smrti.,
No jo no, bohužel, už jsou to jenom nostalgické vzpomínky :cry: . Já jsem kousek od hranic takže jsem si těch různých Colortronů užil do sytosti, ale musím říct že hlavně typy s 51cm obrazovkou (řady 4510 atd..) měly vždycky i po letech obraz který jim lecjaké dnešní Beko, Vestely a já nevíc co všechno můžou jenom závidět. Opravy byly jednoduché a vydělávalo se na nich hodně slušně. Když si vzpomenu jak mě sem jeden majitel bazaru přivezl 10ks těchto TV na český zvuk, namontoval jsem konvertor + opravil pár studenáků a šlo to jako na běžícím pásu, druhý den jsem zinkasoval příslušnou částku a za tři dny jsem ho tu měl znovu s další várkou, pro televize jsem se ani nevešel pomalu do dílny.

No to už není pravda, tihle obchodní živnostníci kterým tenkrát živnost kvetla a tím samozřejmě i nám protože nás slušně živili už dneska nejsou, markety je dávno zadusily. Dnes se člověk kolikrát trápí s nějakým špekem celý večer aby pak zjistil že oprava by stála tolik, že to zákazník stejně nezaplatí :hool:
**** Petr ****

Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#38 Příspěvek od Woofe »

Hi Hi to je svatá pravda, já bydlím přímo na hranicích (do centra města NDR to mám 10 min normální chůzí). Po otevření hranic nastal bům tahání TV z rajchu, NOVOMATY, COLORMATY a snad i ty hystorický CHROMATY mám v živé paměti. 50 televizí za týden nebyl problém, dneska už je to slabší. Byl jsem nucen dělat tývky paušálně, oprava 500kč, zvuk 400kč. Má to jednu výhodu jsem dohodnutej se zákazníkem jek se říká na tutovku. Pokud je to něco vjedšího tak už to ani nechtějí nebo je to na dohodě, jak říkám tady je všude televizí jak srač...(průměr na domácnost 3 TV). Teď se tady objevují hodně Grundig, Blaupunkt, Telefunken, Schnaider DTV2 (ty miluji :x ), atd.. 8-)

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

To Woofe

#39 Příspěvek od stefan31 »

Spomínal sa tu TV SCHNEIDER DTV2 - na tento zase já nenechám dopusti￾ mám ho doma - model STV 7306M a fungaè cca 15! rokov, a jeho jediná porucha bola, že odišiel VCU2136, ale pravdou je, že som vždy po roku robil profilaktiku, nastavil Ug2- ešte aj dnes by som prijal modul s 3 SCART konektormi, je to výmenný modul do tejto TV - len k nám sa nedovážal. Takže pokia¾ by bol - prosím ponúknite.

Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#40 Příspěvek od Woofe »

Podívám se jestli se tady někde neválí. :wink:

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#41 Příspěvek od stefan31 »

U týchto Schneidrov sa používalo aj tzv. Ident.Nr. - 49424 pre náhradné diely. Bol by som rád, keby sa našiel, hoc aj nefunkèný.

wiktor

#42 Příspěvek od wiktor »

u tydle tv mam porad posunutej obraz o 10cm do prava vymenil jsem jsem uz i tranzistor v koncovym stupni horizontalu je tam dal jsem tam novej vymenil jsem i kondiky okolo nej a zadna zmena.

Uživatelský avatar
TOTEM
Příspěvky: 41
Registrován: 16 čer 2005, 02:00

#43 Příspěvek od TOTEM »

VIKTORE JESTLI TI TO POMŮŽE, TAK JEDNOU JSEM OPRAVOVAL NĚCO PODOBNÉHO NA "OTF" A MĚNIL JSEM TAM KOND VEDLE VN TRAFA (PĚKNĚ TO TAM PEKLO),UŠ SI PŘESNĚ NEPAMATUJI ALE BYL TO ASI 220M/50V PO VÝMĚNĚ SE OBRAZ VRÁTIL DO SPRÁVNÉ POLOHY.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“