Chladnička Calex CM 355 - termostat?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od PotPalo »

Neviem čo myslíš tým medeným hadom, ale tá mriežka na zadnej strane chladničky na odvádzanie tepla býva klasicky železná.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#32 Příspěvek od starecd »

Tady je trošku jiný typ, já mám hada na hladké stěně a trochu výš, myslíš, že by měl být železný? Opravář mi při výměně toho relé říkal, že je v mědi,že to už se dnes nedělá, asi tak.
https://www.google.cz/search?q=chladni% ... lex+kon%C4%
8Dar&tbm
Po dotazu, jakou koupit, tvrdil přesně, co se píše zde, je to jedno, protože stejně nevydrží déle, jak 5let.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#33 Příspěvek od doktor365 »

Ten kondenzátor vzadu (had) je opravdu železný a na černo nastříkaný. Pokud to někdo měnil jak píšeš,tak by byl na kompresoru naletovaný ventilek na plnění. To je už veterán, ten únik by klidně mohl být. Vypozoruj jak se chová,zda nachladí a vypíná.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#34 Příspěvek od starecd »

Jo, zatím zapíná i vypíná v normě 15-20min zapne běží i vypne, ale stejně už obhlížím novou.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#35 Příspěvek od doktor365 »

To dost často,no asi už je těsnění nebo izolace v háji.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#36 Příspěvek od starecd »

Izolaci jsem včera opravoval, blbec jsem si nevšiml toho prohnutého plechu na bocích po tom, co zadní stěnu přilepovali asi expanzní pěnou a plech měl vybouleniny 5mm a nahoře tak 10mm(měl jsem vlhkou ruku a to byl průvan. Vše jsem zatěsnil gumou a přitáhl více šrouby, očistil náznaky rzi a stříknul barvou. Chod je tišší, "nikde neprofukuje", ale termostat se mi nelíbí, pokud otevřu ledničku po chlazení je slyšet zvuk deformovaného tenkého plechu. Tudíž termostat asi nebude ok.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#37 Příspěvek od starecd »

Takže dnes jsem mluvil se servisákem a bylo mi sděleno, že je nejlepší změřit teploty na jednotlivých poličkách. Hrnek s vodou po nachlazení umístím do ledničky do dalšího chlazení a pak měřím, tak mám postupovat dál na všechny poličky. Bohužel na poličce pod mrazícím boxíkem je +8°C, což si myslím, že je moc. Až všechny poličky oměřím, mám zkusit přidat na termostatu o 1stupeň a znovu všude změřit teplotu.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#38 Příspěvek od starecd »

Zdravím, ví někdo, jaké teploty mají být v ledničce na různých policích? Jedná se o CALEX-KONČAR210L vyguglil jsem něco, ale to jsou univerzální teploty a na moderních lednicích, moc díky předem za pomoc.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#39 Příspěvek od Achab »

Nic jiného než všeobecně doporučené teploty pro různé potraviny asi nenajdeš, nastavení je podle potřeb uživatele.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#40 Příspěvek od doktor365 »

starecd píše:Zdravím, ví někdo, jaké teploty mají být v ledničce na různých policích?
No myslím že tak vymakané ledničky ještě nejsou ,že by v každé polici byla jiná teplota.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od PotPalo »

Celkovo má byť do 8°C. Pokiaľ máš zamrznuté jogurty, tak tomu trochu uber. :wink:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#42 Příspěvek od starecd »

PotPalo: tak to nehrozí, jen mám rozdílné teploty mezi digitálem(čidlem ve vodě) a klasickým teploměrem do auta.
digi:6, 7, 9, 8°1C
analog: položený na poličce vedle hrnečku s vodou1, 3, 4, 4-5°C.
Teploty jsou seřazeny od horní poličky pod mrazícím boxem.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#43 Příspěvek od starecd »

Tak jsem tu měl dnes technika, stav ledničky zhodnotil jako slušný, neměřil tlak, ale chladiva je tam prý dost, konstatoval, že termostat by bylo vhodné vyměnit, ale prostě není.

Tak jsem dnes znovu mluvil s technikem a tvrdil mně, že je lepší do ledničky nevrtat dokud jede a shánět 2. Nevím, jak je složité termostat vyměnit a jestli by některý z odkazu "pasoval"popř. reference někoho, kdo tam už nakupoval.
https://nahradni-dily.elektrometal.cz

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#44 Příspěvek od starecd »

Na radu technika jsem těsnění "oživil" glycerínem, bohužel jsem dnes zjistil problémy s dveřmi, horní hrana je ve 2mm(průvěs u držadla), horší je to na bocích, těsnění je vypouklé, že přesahuje okraj ledničky a nedaří se mi to "seštelovat". Pod držákem pantu byla nějaká podložka(že by kvůli tomu, aby to nebylo tak "natvrdo"? Neví někdo co s tím. Předem díky za radu.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#45 Příspěvek od miroja »

Pred casom som mal som podobny problem s dverami na 70L mraziaku, ktore boli navyse aj hrdzave. Navstivil som parkrat zberny dvor a odniesol si zachovale dvere.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“