Rozhlasová reklama - jak se bránit

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#31 Příspěvek od sinclair »

A Zdenku - to od Tebe nebylo pěkný, s těmi Floydy.
Bych si přisadil, ale všeci přítomní digitálisti už mají navostřený zobáky nás uklovat :D

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#32 Příspěvek od dred »

U mňa to istí v dielni malý EEEPC ,dvojpásmové repro z plazmy LG (Mark Levinson), zos. 2x10W...
...ešte som nevypočul hádam ani 1%... :whistling:
tutú
Přílohy
untitled.PNG

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#33 Příspěvek od Artaban001 »

Podobně, akorát používám zařízení kompatibilní s wifiradio-frontier.com

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#34 Příspěvek od sinclair »

Dal jsem si tu stránku do záložek, uvidíme :D
Možná přijde vhod, až mě někdo vykrade a pobere všecek analog :D

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#35 Příspěvek od ronoda »

Tak ještě poznání z dovolené. 10 dní jsem seděl za řidítkama a proháněl se Alpskými průsmyky. 10 dní jsem neslyšel žádnou reklamu a ani žádnou hudbu. Výsledek z řízení fyzicky unaven (miloon serpértýn), ale mozek si neskutečně odpočinul. Žádné negativní zprávy z rádia, žádná hudba, mohl se plně věnovat té kráse kolem.
-Vyzkouším mít puštěné rádio jen hodinu, pak hodinu ticha a tak to pořád střídat. Starý, ale funkční čas. spínač už mám připraven. Za čas poreferuji jak to působí na člověka a na únavu;-)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#36 Příspěvek od sinclair »

Já už mám furt v pohotovosti kromě gramofonu i MD a CD, přestávám zapínat tuner, protože v žánru, co bych chtěl poslouchat, tady vysílá jen jedno rádio, RockMax. Jenže to je za á naprostý zvukový průjem, za bé co 15 min nějaká zkokotěná, zhusta lacino udělaná regionální reklama a za cé vypatlanost lidí, co sestavují playlisty. Ve smyslu toho, co všecko ještě ty lidi považují za "rock". Prostě už ten proud hoven s dynamikou ±1dB neposlouchám ani jako podkres v dílně. Ano, jsem deformovaný a je to v jistém smyslu míň komfortní, připravovat si pozadí sám.
A myslím, že spásou pro mě nebudou ani internetová rádia. Asi jsem ještě nenarazil na ten správný stream, nebo co.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#37 Příspěvek od helios »

Ak znesieš aj techno, ako ja, skús toto: http://laut.fm/bluffphonica .
Ja to počúvam aj pri práci, hudba, ktorá neurazí, mne sa dobre počúva. Naviac tu nie sú otravné reklamy ani vykecávačky otravných moderátorov.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od ZdenekHQ »

Řekl bych, že by ho to zabilo...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#39 Příspěvek od ronoda »

Tak podávám raport. Střídání hodina hudby a hodina ticha jsem nevydržel ani týden. Tak jsem to změnil na půl hodiny a půl hodiny. A mám to do teď. Polovička reklamních sraček. Úžasné! Doporučuji. Jen jsem musel vytáhnout jinou "strojovnu" bez standby. Vřele doporučuji, stáhnout bezduché reklamy na polovičku stojí za to;-)

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#40 Příspěvek od TAKJAN »

Na androidu si stáhněte Rock Radio (obrázek tranzistoráku). Stanice Classic Rock Florida hraje pohodový rock, žádný metál. Bez keců, občas název stanice. Bez výpadku celý den.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#41 Příspěvek od Crifodo »

ronoda píše:A mám to do teď. Polovička reklamních sraček. Úžasné! Doporučuji.
Já jsem se dostal až tomu, že rádio poslouchám tak hodinu za měsíc.
Asi přesycenost. Nejvěší tolerance byla k ČRo Vltava, pořady s Matznerem jazz a tak, nebo časné ranní Partitury s hypnotizující Zatloukalovou, čili nadčasový Händel Bach a tak.
Vltava je už dost zasekaná sebestřednými kydy bezradných humanitních převzdělanců, dopoledne se nedá poslouchat ani minutu.
trochu se dá chvílema ještě ČRo Jazz ze streamu, občas tam pustí zajímavé nápadité album, samozřejmě bez reklam pokud člověk toleruje co pět minut ohlášení stanice otravným sloganem, který je po páté a po tisící nasírající a hlavně zbytečný. Který manažerský kokůtek tohle zavedl, by zasloužil zbičovat, když to rádio za 90 let existence nikdy nepotřebovalo.
jinak se tenhle stream dá poslouchat do doby, než tam pustí soudobého paumělce, s nějakou skladbou kde se točí 20 minut na třech chrčivých tónech saxofonu, v hallu jako kráva, což má asi symbolizovat uměleckou hloubku nebo co.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#42 Příspěvek od ronoda »

ronoda píše:Tak podávám raport. Střídání hodina hudby a hodina ticha jsem nevydržel ani týden. Tak jsem to změnil na půl hodiny a půl hodiny. A mám to do teď. Polovička reklamních sraček. Úžasné! Doporučuji. Jen jsem musel vytáhnout jinou "strojovnu" bez standby. Vřele doporučuji, stáhnout bezduché reklamy na polovičku stojí za to;-)
Uběhl další měsíc a dobrý, všem doporučuji. Opravdu si na to člověk v pohodě zvykne. A za celou směnu (u mě od osmi do osmi) je člověk mnohem méně unavený, a v tichých půlhodinkách si člověk přemýšlí o svém,
nebo mnohem víc přemýšlí nad práci. Přeci jenom zvuk zaměstnává mozek ať chceme nebo ne.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#43 Příspěvek od TAKJAN »

Já teda když se do práce zaberu, tak hudbu vůbec nevnímám. Ale to jsou jen takové chvilky:-))

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#44 Příspěvek od ronoda »

Trošku bych oživil toto staré vlákno s dotazem.
Nevíte někdo (třeba nějaký prodejce) zda se dá ze současné nabídky radií
pořídit nějaký s usb výstupem? Aby se dalo nahrávat na flešku?
V eshopech je tak maximálně uvedeno že přístroj má usb, nic víc.
---Situace řešená na tomto vlákně se jen zhoršila

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#45 Příspěvek od Mysteri »

Čo som videl, tak z USB iba čítali. Ale nevidel som samozrejme všetko. Možno niektoré drahšie stroje dokážu aj nahrávať (podobne, ako TVP), ale neviem o takom.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“