LCD Acer 1916C (přesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#31 Příspěvek od Zaky »

Šel bych do varianty 30V 3A, 3A stačí skoro na všechno a 15V té druhé varianty je naopak na ledacos málo, hodnotím samořejmě podle svých potřeb, jiný může mít požadavky jiné.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#32 Příspěvek od Syron »

Zdeňku, ten první se zdá být dobrý. Právě ten nezávislý zdroj napětí a proudu je velmi důležitý.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#33 Příspěvek od Syron »

Zaky, dá se souhlasit, až na tu nepřesnost 0,5V. Na nabíjení litiumjontu to může být smrtící. Hlavně při nabíjení jednoho článku bych to rozhodně neriskoval. I kdybys měl pripojené digitální měřidla, stabilitu hodnot to nezajistí. Musel bys i toho sedět a hlídat to.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#34 Příspěvek od Zaky »

U BS525 starsi verze je znamy problem s uhnivanim vyvodu tranzistoru zalitych spolu s dalsimi soucastkami v silikonu. To mohlo zpusobit onu spatnou zkusenost. Pokud je zdroj starsiho provedeni v poradku nebo novejsiho provedeni s MAA723, je u nej mozna nejaka nestabilita po zapnuti do zahrati, ale zahraty bezpecne sedi cely den do 50mV. 0,5 V chybu jsem mel na mysli pri nastavovani napeti podle ruckoveho voltmetru a zejmena na zacatku stupnice. Typicky saham po meraku, kdyz chci napajet 5V nebo 3V3 logiku.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#35 Příspěvek od Syron »

OK. Asi jsme měli nějakou jinou verzi. Ale li ion mají maximální nabíjecí napětí 4,2 V/článek. Při 4,25 už to v článku začne bublat. Osobní zkušenost. Nabíjel jsem baterii do kamery vlastní blbosti, nebo spíš neznalosti napětím 8,500V. Po dosažení tohoto napětí začal kolísat nabíjecí proud. Po 2 nebo 3 takovýchto nabití má baterie velký samovybijeci proud. Možná to byla náhoda, ušetřil jsem asi 700, ale mám po baterce, která byla dražší. Za blbost se platí. Tehdy jsem ale nevěděl o nabíjení to, co teď.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“