Jaké hudební rádiové stanice poslouchat?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#31 Příspěvek od ondoubek »

Ještě mám dotaz, i když to úplně nesouvisí s tématem hudebních stanic, co způsobuje různé opakované vrčení/pípání na AM rádiu? V autě to jsem schopen naladit na úplnem spodku MW pásma, 531-540kHz, zní to dejme tomu jako morseovka.
Nebo občas, hlavně v noci jsem schopen na tuneru naladit i stanici hovořící jakoby s jinou modulací, nevím jak to popsat, hlas o úplné jiné výšce tonu, většinou silně zarušen, takže nerozpoznám jazyk. Jde o radioamatérské/ pirátské vysílání o jiné modulaci?
Zde příklad "vrčení", co jsem naladil na MW nyní:
https://www.youtube.com/watch?v=DuHve9joBj0

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#32 Příspěvek od TAKJAN »

Je to AM, plno rušení, tohle naladím taky, ale nevím, proč to dělat, pokud nejsi DX.

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#33 Příspěvek od ondoubek »

Tak ono to jde často slyšet i přes stanice, které jdou celkem slušně slyšet. Tak mě zajímá co to může být. Občas v noci si ze zajímavosti to AM pásmo proladím, kolikrát naladím stanice i se slušné dálky, pouze na rámovku. Kdysi když jsem měl KV přijímač a 20m dlouhou anténu tak těchto "pazvuků" šlo naladit požehnaně.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#34 Příspěvek od Artaban001 »

Tady je můj seznam stanic, který si občas pouštím:
Přílohy
Screenshot_2018-09-23-23-11-12-426.jpeg

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“