Espresso Delonghi kyselá káva

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#31 Příspěvek od p32 »

PCmaniac99 a jak jsi ty na tom s tím těhotenským testem? :lol:

Uživatelský avatar
fskvor
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2021, 01:00

#32 Příspěvek od fskvor »

Pro PCmaniac99
Oživuji toto téma... Povedlo se Vám problém vyřešit?
Mám kávovar Delonghi ECAM23.210. Cca po 4 letech mi kávovar začal dělat kyselé kafe. Ale bylo to jako mávnutí proutkem, jeden den OK, druhý den kyselé. Pravidelně se o něj starám, čistím spařovací jednotku. Do té doby jsem měnil různé druhy kafe a užíval si rozdílných chutí.
V tuto chvíli je jedno, jakou kávu tam dám, všechny chutnají stejně a jsou kyselé.
Stalo se mi to po kávě Kolumbia Excello (čerstvě pražená, žádná regálovka)... Do té doby jsem ji používal hodně často. Dělal jsem s kávovarem všechno možné, ale nic nepomohlo. Dal jsem ho do servisu na vyčištění a velký servis, ať vše projdou. Bylo přetěsněno, promazáno, atd. Kafe bylo OK.
Dostal jsem opět malý pytlíček kávy Kolumbijské excello. Čerstvě upražená, z kvalitního obchodu u nás. Od té doby se to nedá pít, každé kafe je kyselé a hnusné. Nasypal jsem z toho samého pytlíčku do jiného kávovaru a vše OK, krásně hořká a silná chuť. Kafem to tedy není.
Komplet jsem vyčistil, prošel nastavení, odvápnil 2x za sebou (podruhé bez roztoku, jen vodou, aby se pročistilo) a nic.
Dal jsem jinou spařovací jednotku z nového kávovaru, nic. Změkčovací filtr nepoužívám a v kávovaru je deaktivovaný. Není to mou chutí, kafe nechutná ani manželce a příbuzným, kteří k nám vždy na kafe jezdili, protože jsme měli kávu skvělou...
Nechce se mi úplně kupovat jiný kávovar, ale toto se pít opravdu nedá...
Poradí někdo? Po internetu čtu docela dost hodně těchto případů, ale zdá se, že nikdo nevyřešil...
Děkuji.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od forbidden »

S tím jsem se ještě nesetkal, nezměnila se i výrazně teplota uvařené kávy? Co mlýnek, nezkoušels měnit hrubost mletí?

Uživatelský avatar
fskvor
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2021, 01:00

#34 Příspěvek od fskvor »

Teplota kávy se nezměnila, pokud ano, tak ne výrazně, mám nastavenou nejvyšší teplotu úplně od začátku. S hrubostí mletí zkouším laborovat, na nejjemnější mletí je to kyselé méně, ale jsem již na doraz, jemnější už nastavit nejde. Je tam asi 7 stupňů jemnosti, mám nejjemnější.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#35 Příspěvek od mi-ro »

Náhle kyselá chuť, později žádná. Nemáš teplotu, bolest hlavy? :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#36 Příspěvek od LADER »

Zdravím,
od té doby co jsem vyzkoušel COLD BREW, tak mi normální kafe připadá kyselé.
Navíc po normální kávě mě někdy tlačil žaludek, po této zatím ne.
Tato je silná a velmi chutná, jako dortík. :-)
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#37 Příspěvek od kejki »

Jestli to po vyčištění firmou bylo OK a pak po té dané značce ne, tak bych to viděl na nějaké plísňové znečištění. Jestli tedy správně chápu pořadí událostí.

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od NYKE »

Rozebrat a vyèistit mlýnek.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od forbidden »

Jestli bude vypadat takto, tak je záhada objasněná. :D
Přílohy
mlýnek
mlýnek

Uživatelský avatar
fskvor
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2021, 01:00

#40 Příspěvek od fskvor »

Tak s tou chutí je to asi tak, že to nemám jen já :-). Covida jsem měl v listopadu a jsem negativní :-).
Nedalo mi to a kávovar jsem celý rozebral. Milý servis vyměnil za 2.500 kč jen o-kroužky na pístu spařovací jednotky, víc nic. Zadělaný hadičky hnědým blátem, komplet jsem rozebral, vyčistil. Objednal jsem si zásobník výpusti kávy (vyměním, ten je zanesený už moc), nové okroužky, vyčistil hadičky, komplet rozebraný a vyčištěný infusor, rozebral jsem spařovací jednotku a vyčistil i to sítko a celý píst. Zároveň jsem komplet vyčistil i mlýnek, když to bylo rozebrané. Ale tak, jak vypadá v příspěvku výše, ještě nevypadal😀.
Servis se na to ale totálně vykašlal,penízky si ale zaplatit nechal...
Až mi přijdou věci, složím a zkusím. Mohlo by to být OK. Uvidím.
Každopádně děkuji všem za komentáře.

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od NYKE »

(Milý servis vymìnil za 2.500 kè jen o-kroužky na pístu spaøovací jednotky, víc nic.).Kecáš.ukaž OPL pak budu vìøit kámo.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#42 Příspěvek od keemo »

Mozna by obcas stacilo pouzit pripravek na odmasteni kavove cesty. Vim jaky sajrajt se dokaze usadit ve vypusti. Pouze odvapneni a proplach vodou nestaci.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od forbidden »

Na to expert Saeco Minuto, tam káva teče tou vypouštěcí dutinou vodorovně a po čase je tam takových sraček, že se to celý ucpe a přetíká to ven.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

NYKE píše:(Milý servis vyměnil za 2.500 kč jen o-kroužky na pístu spařovací jednotky, víc nic.).Kecáš.ukaž OPL pak budu věřit kámo.
Do "Opravnýho listu" si fakt můžou napsat co chtějí - ale jestli viditelně po rozebrání majitel zjistil, že není vyměněný nic podstatnýho, protože na dílech jsou dlouhodobý nánosy nějakejch zbytků, který se tam evidentně nedokážou vytvořit během "zkušební přípravy cca 100 kafí" v servise a na seznamu je napsáno daleko víc dílů, je to spíš už na soudního znalce z oboru servisu kávovarů a na posudek odpovídající na otázku "Byly skutečně provedené všecky výměny ND vypsané v dokumentaci vystavené servisem?" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#45 Příspěvek od keemo »

forbidden píše:Na to expert Saeco Minuto, tam káva teče tou vypouštěcí dutinou vodorovně a po čase je tam takových sraček, že se to celý ucpe a přetíká to ven.
Jo, to znam, proto vznikla predelana vypust ktera tu komoru vubec nema:D

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“