Led, sériový řazení s blikačkou

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#31 Příspěvek od masar »

To už danhard postnul před tebou, Plha. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#32 Příspěvek od EKKAR »

To je možný - já mám totiž podle nedávný rady nejmenovanýho člena administrace některý jedince kvůli jejich sprostotě na "ignore listu" a jejich posty v zájmu svýho zdraví i slušnosti nečtu a nereaguju na ně.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#33 Příspěvek od masar »

Ach tak. :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#34 Příspěvek od Crifodo »

Celeron píše:Zdejší teorie a rady mají poměrně široký "rozpal" . :lol:
Tak že by někdo skutečně bastlil na tvrdých 1000V sériově 550 LEDek, tomu snad nevěřím.
Ale někde jsem kdysi viděl v nějakým lampovo tranzistorovým hybridu podobně podmíněně zapojený tranzistor na anodových 350, ani snad neměl dělič do báze, konstruktér věřil že se tranzistor vždycky otevře tak, aby na pracovním odporu vznikl potřebný úbytek.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#35 Příspěvek od TAKJAN »

Mě teda blikačka v serii s led bliká jako srdce, tj. není to jasný jeden záblesk, ale jakoby tepání.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#36 Příspěvek od weed_smoker »

Není blikačka jako blikačka.Pokud nechám stranou ty,co přepínaj barvu(nejčastější jsou 1Hz B-R a B-G,někdy i R-G) a 2pin "polycoloury",tak jsou i jednobarevný,který maj svit jako by byly v sérii s přechoďákem.Jsou obvykle žlutý a modrý(možná i červený a bílý) a je to v maketách svíček,jsou u toho tři LR polovičně tlustý než klasický LR44 a ta LED jen přes vypínač bez odporu.Narozdíl od klasický blikačky tyhle maj proud asi jako ty vícebarevný,do 50mA ale nad 20 (Rp 100R při 5V,při velkym Rp vynechává 1-2 barvy).

Odpovědět

Zpět na „Součástky“