WIN10 verze 1809 instalace na třikrát.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#31 Příspěvek od keemo »

taky nechapu prehnane reakce na instalace aktualizaci a "nucene restarty"... me s system vzdy pta zda muze restartovat hned nebo chci odlozit az na mimopracovni dobu...

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od markoni »

Hubert_79 píše:markoni: Co tam vidíš hrozného? Běžné aktualizace... Jako už asi 20 let se dějí druhé úterý v měsíci.
Abys mi rozuměl mě nevadí že se to aktualizuje (když to dopadne dobře) ale mě vadí když si to ukousne pořádnou porci místa na disku
Po deseti dnech se to smaže samo.
už je to deset dní a to místo se nevrátilo spádky těch 12 GB
a něco zmáznout se bojím abych si ještě víc neuškodil

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#33 Příspěvek od Achab »

Tak to zatím nech, disk snad není plný na doraz. Systémový SSD 120GB mám obsazený asi z 30%, menší ani v obchodě neměli. Ke smazání zálohy může dojít při nejbližší automatické údržbě, pokud není změněná příslušná úloha plánovače. Jinak lze použít nástroj "Vyčištění disku" ("Vlastnosti disku" > karta "Obecné").

Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

#34 Příspěvek od Deather »

Ja som mal tiež doma "na skúšku" W10, no vrátil som sa k starej dobrej W7.
Na W10 mi vadilo to, že si žila svojim svetom...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#35 Příspěvek od p32 »

To je v pořádku. Problém je jen v uživateli, který se jim nechce přizpůsobit. :lol:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#36 Příspěvek od xsc »

keemo píše:taky nechapu prehnane reakce na instalace aktualizaci a "nucene restarty"... me s system vzdy pta zda muze restartovat hned nebo chci odlozit az na mimopracovni dobu...
To je sice pěkný, ale co když mi na PC běží výpočet nebo stahování třeba přes noc nebo i na pár dní. U Win7 žádný problém, ty restartují jen podle toho, jak uživatel chce, ale u Win10 prostě dojde ke ztrátě výpočtu nebo stahovaného souboru. Systém, kde si MS myslí, že ví líp než uživatel, jak ho používat, je k ničemu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#37 Příspěvek od Achab »

Win 10 mám skoro dva roky a k samovolnému restartu nikdy nedošlo. Ovšem počítač nikdy není přes noc v aktivní činnosti, na stahování mě většinou stačí nanejvýš pár minut.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#38 Příspěvek od xsc »

Win10Pro jsou vlastně původní NT Workstation. U workstation se běžně předpokládá, že může běžet týdny v kuse, ale MS na to kašle zvysoka. Restart se provede v nejbližší noci po instalaci updatu a nejde to změnit. U Win Home bych to ještě pochopil, u Pro je to pitomost.

Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

#39 Příspěvek od Deather »

p32, :lol: :lol: V práci som sa musel dobrovoľne povinne prispôsobiť W10. Neskutočne ale žerie nervy...A to mám rád nové veci, výzvy...
Ako som písal, dal som tomu šancu aj doma. Po pár mesiacoch ale letel. No čo už, asi som neprispôsobivý. 8-) :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#40 Příspěvek od Brozicek »

Deather píše:.........Neskutočne ale žerie nervy...
Nějak nerozumím té "alergii" na W10. Možná je to tím, že jsem nikdy nepoužíval W7. Z Win XP jsem přešel "zdarma" přímo na W8, pak na W8.1 a nyní mám W10 v poslední verzi 1809. Nějaké problémy s ovládači starších periferíí jsem při přechodech na novější verze řešil, ale řešení se vždy našlo. Např. stařičká tiskárna HP3820 funguje pod ovládačem HP Desk Jet 970CSe, ale doporučení na ten ovládač jsem našel přímo na stránkách HP.
Na nervy může jít nalezení některých funkcí pro W10 v těch nejrůznějších tabulkách, ale nakonec se vždy zorientuji.
Windows XP ještě mají na některých PC moji známí, ale nerad se k těmto XP vracím.
Od přechodu v roce 2013 z XP na W8 atd. jsem nikdy nedělal novou instalaci a nikdy jsem neměl "modrou smrt". Win 10 mi běží spolehlivě na mém NTB i stolním PC. Oba stroje spolu sdílejí přes síť vybrané adresáře a soubory. Stěžovat si mohu na "lampárně", ale nemám na co.

Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

#41 Příspěvek od Deather »

Brozicek,
tak v práci mám pravidelné aktualizácie a čo badám, tak čo aktualizácia, to ide počítač pomalšie a pomalšie. Kedysi dávno, keď tam neboli rôzne updaty, šiel rýchlejšie.
Doma mi na mojom notebooku pre zmenu vôbec nenašlo driver pre bluetooth. Ba čo viac, W10 ho ani ako HW nevidela. A čo som si všimol, tak pod W10 sa notebook viac zohrieval, viac fúkal. Pod W7 iba tichúčko "pradie". A to nemám nejaký slabý stroj. Procesor i7, 8GB RAM, SSD...
Nehovorím, doma na tom notebooku mám SSD, tak zapnutie, prihlásenie šlo jak po masle. No celkovo mi viac sedí doma tá W7.
Takisto som pod W10 nerozbehal multimediálne tlačítka, ktoré mi štandardne pod W7 šli.
A zabudol som dodať. Inštalácia mojej tlačiarne Xerox bola trochu krkolomnejšia ako pod W7.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#42 Příspěvek od p32 »

Toho teda naděláte. Ale přechod na W11 prej bude zdarma. :lol:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#43 Příspěvek od xsc »

Přechod na Win11 už dávno máme za sebou. Nyní jsou to asi Win16. Jednou z mnoha MS prasáren totiž je, že jsou to oficiálně stále Win10, ale kompatibilita se s novými buildy nezaručuje. Takže tu přestane fungovat nějaká karta, zavede se nový driver model pro grafiku, jindy odstřelí podporu některým CPU, ale pořád jsou to Win10 :-)

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od markoni »

Hlásím 10GB mám spátky :D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#45 Příspěvek od xsc »

Ne na dlouho. MS již ohlásil a testuje to v nějakém buildu, vyjít by to mělo na jaře. Nyní se stává, že se spustí instalace upgradu, ten se nevejde a systém se zacyklí ve smyčce: něco se pokazilo - zkusíme to opravit - něco se pokazilo. Normálním řešením je spočítat potřebné místo na disku k instalaci upgradu a ten neinstalovat, pokud se nevejde. To je ale pro MS moc složitý úkol, tak to vyřeší tím, že natvrdo alokují dalších 10GB, aby se vešli... Komické je, že oficiálně doteď podporují konfigurace s 32GB diskem, na které upgrade chcípne již od verze 1803 :-)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“