Rozvod TV signálu

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#31 Příspěvek od Hill »

Taky nehaním tuto imitaci antény. Když se najde vhodné místo příjmu, může poskytnout dobré služby. Moc takových míst po republice nemáme, proto hovořím o klice.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#32 Příspěvek od lumca »

masar píše:Ten pohled je jednoduchý právě s ohledem na to, o čem je tohle vlákno. Není o kvalitě antény. Je o tom, jak rozbočit její signál do osmi větví. Přísně z výše uvedeného pohledu řečeno - nezajímá mě, co je na střeše, když mám na půdě všechno O.K.
:wink:
Kvalitní anténa je základ všeho. Pokud z antény (v případě nutnosti doplněné o zesilovač k tomu v daném místě vhodném s LTE filtrem na vstupu) nebude kvalitní signál, nebude co rozbočovat.

Pokud mám kvalitní signál z antény u všech přijímaných signálů a ty jsou srovnány na stejnou signálovou úroveň pak není potřeba zhánět jakési aktívní osminásobné rozbočovače, ale postačí osminásobný rozbočovač některé renomované firmy (Triax, Toner, Alcad, Televés, apod.), které má skladem kterákoliv speciálka nebo VO.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#33 Příspěvek od Hill »

Jenže on psal, že zařazením dalšího rozbočovače má některý multiplex už tak slabý, že kostkuje. Takže signál toho multiplexu je už teď na tak nízké úrovni, že to bez aktivního slučovače nepůjde.
A to se ještě neví, jak se to bude chovat po vypnutí DVB-T...

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#34 Příspěvek od lumca »

Pokud by to bylo uděláno jak to uděláno má být, tento problém by nenastal.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#35 Příspěvek od Hill »

K tomu jsem se snažil (a nejen já) diskusi vrátit už na straně 1, ale dlouhodobě perspektivní řešení Workhard odmítá, protože se mu zdá drahé. Tak se v tom dříve nebo později vymáchá, jestli tu kliku nemá dost velkou.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#36 Příspěvek od masar »

Slovo "vymáchá" ho může stát max. pár stovek. Takovou koupel workhard jistě snese. :wink:

edit: Na workhardově místě bych vyzkoušel Hillem navrženou variantu s dodáním jednoho aktivního dvojnásobného rozbočovače a dalšího pasivního čtyřnásobného, stejného typu, jaký už tam má teď.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#37 Příspěvek od Achab »

Několik zmíněných antén v okolí přijatelně fungovalo do doby, než spustili multiplex 2 a 3 z Kojálu. Pak se to začalo míchat s Mikulovem, odrazy a nastaly potíže. Nově postavený mobilní převaděč éru těchto antén definitivně ukončil.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od ZdenekHQ »

Achab píše:...Nově postavený mobilní převaděč ...
To tam jako jezdí chlap s Avií plnou antén na střeše a mění QTH podle toho, kdo má zrovna zapnutou televizi? Nebude to spíš odposlech STB nebo z Hůj Wej? :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#39 Příspěvek od Achab »

No tak BTS mobilní sítě, na věci to nic nemění...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od workhard »

Zdravím přátelé. Osadil jsem osminásobný pasívní rozbočovač, vše fungovalo báječně až do prvního letošního blesku. Anténu jsem tedy vyměnil a na staré kromě vevnitř patrné vlhkosti odešel šestipinový SMD zesilovač s označením E3t. Nedaří se mi k tomu nic najít, nevíte někdo, co by to mohlo být a je-li to někde sehnatelné?
Přílohy
Vadný obvod.
Vadný obvod.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#41 Příspěvek od Hill »

Co takhle BGA2709 ?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od workhard »

Jo to by mohlo být ono, dík :)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#43 Příspěvek od judeware »

Sice hodně s křížkem po funuse, ale přesto...
Zazněly tu zasvěcené rady a tazatel na ně příliš nedal. Nu což. :)

Tu vopičárnu z prvního příspěvku jsem viděl v reálu jen jednou, začátkem 90. let si ji koupili lidé ze vsi (pod jménem Spectra - Poland) a "nešla jim nastavit". Horko těžko jsem to udělal a dál se jimi nezabýval (časem zřejmě přešli na nebesa a k pozemnímu se vrátili po zavedení poplatků).
Vrak výše zmíněné jsem před lety zachránil ve dnech svozu elektroopadu (běžná praxe mohých obcí jednou ročně). Pod těmi plasty je naležato (to má být inzerovaná všesměrovost) celovlnný dipól ála síto (samozřejmě jen jedna dvojice >< ), přizpůsobený tvaru pixly do kruhu. Za ním silný, ale mizerný zesilovač. Více netřeba komentářů. :D

Pro rodiiný dům do šesti účastníků (případně pro bytovku do osmi) bych volil rozbočení, viz např.:
http://www.ivo-pt.cz/antenni-rozbocovac-rf07-i2079.htm
http://www.ivo-pt.cz/antenni-rozbocovac-rf08-i2080.htm

V dobrých podmínkách (JČ-PI) netřeba zesilovač, stačí poctivé síto, resp. anténa Vaten Color, do 4m svodu na půdu, pak onen rozbočovač a větve až do cílové místnosti, až k TV/boxu. Všude konečníky F, na konci samozřejmě "doutník" F -> IEC. Kdyby šlo o bytovku a nasazení osminásobného rozbočovače, předřadil bych mu třeba něco takového (nikoliv přehnaně ziskuchtivého):
http://www.ivo-pt.cz/antenni-zesilovac- ... -i6396.htm
Je to jen příklad (nemá žádné filtry na LTE apod.).

A jinak tu padala kopa léty ověřených faktů, takže netufím, proč tvrdě pracující tolik polemizoval.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#44 Příspěvek od scorpions-cz »

To myslíš vážně, takovou hračku ( ten zesík) do bytovky na STA???

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od workhard »

Na tu anténu, co se vám pořád tak nelíbí, naladím i přes osminásobný pasivní rozbočovač 110 položek. Vedle na baráku přes anténní soustavu od odborné firmy jen asi 53. Takže tak.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“