LG 32LF510B to už mi hlava nebere

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#31 Příspěvek od davemh »

No, já to myslel jako porovnání s těma Číňanama. Co bylo dřív nemohu soudit, jsem až ta spotřební generace, dneska to vyjde tak nastejno. Značka neznačka, ojebat se dá všechno. Kvalitní drahé výrobky mají kvalitní kurvítka. Když máte štěstí a narazíte na dobrý kus, vydrží dlouho i nejlevnější šunt.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#32 Příspěvek od tornado6 »

asi tak neako,do drahej kvality vymyslia kunditko aby sa to odpisalo,do lacnej sracky nema cenu vymyslat kunditka je to kunditko samo o sebe

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#33 Příspěvek od Heno »

CCFL sa nedá vyrobiť aby nevydržalo aspoň 30000 hodín.
Preto sa stali panely s podsvetlením CCFL morálne zastaralé :)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#34 Příspěvek od Kremik »

Heno píše:CCFL sa nedá vyrobiť aby nevydržalo aspoň 30000 hodín.
Ale dá :) Taky by se dalo je provozovat v nevhodném režimu, jako dnes ledky. Vždyť ty taky nejsou špatné.
Asi není věc, která by se nedala ... ehm, dosaďte si co chcete, třeba ... podělat.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#35 Příspěvek od Heno »

Nedá, pretože pri výraznom znížení oruťových pár už nie je možné zaručiť dobrú funkciu ani do konca záruky v rámci výrobných tolerancii, veď EU sa o to snažila avšak výrobcovia povedali, že pod túto úroveň nemôžeme ísť...
Na LED sa dá veľmi presne predpovedať životnosť, stačí poznať plochu chladenia pre danú LED verzus prúd, čo ti povie výrobca led veľmi presne aj s grafom životnosti, zvlášť ak má reálnu nádej, že zoberieš 100000 a viac kusov naraz :)
Takže pre výrobcu panelov či TV nič lepšie ani nemôže byť.
Funguje to asi takto:
Počúvajma sem aký prúd mám nastaviť aby to vydržalo 2 roky ak priiemerný užívateľ to má zapnuté 6 hodín denne? Dostane nejakú odpoveď a potom vyrába rok ak už počas toho z autorizákov nechodí veľa reklamácii na podsvit, tak v nasledujúcom modelovom roku ak ešte tieto ledky používa, (lebo medzitým možno zohnal ešte lacnejšie) tak prúd ešte trochu zvýši... Ak je reklamácii veľa, tak v najnovšom softe pomocou pwm prišktí budenie led, aby väčšina záruku vydržala a autorizákom rozpošle servisný buletín, že každý TV oneho modelového radu, ktorý sa tam objaví musí mať pred odchodom zo servisu nový soft a je to vyriešené a zároveň ak je TV smart a tak, tie čo sú na sieti, si nový soft upgradujú automaticky. Tým s amu počet reklamácii v záruke zníži...

Umenie dnes je urobiť to čo najlacnejšie a LTT...

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#36 Příspěvek od Nakadah »

Njn CCFL vs. LED. Mám LG W2246T s CCFL od roku 2011 a šlape bez vady. No nedávno jsem si pořídil LG 25UM58 a hned jsem stahoval jas ze 100% na 50%. Naplno nastaveno jako výchozí hodnota 8O se nedivím že se to tak rychle vypálí.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#37 Příspěvek od Heno »

úroveň nastavenia položky jas väčšinou neovplyvnuje úroven podsvietenia. Stačí zistiť, či sa pri zmene nastavenia jasu aj mení spotreba z el. siete.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#38 Příspěvek od mi-ro »

Ano, je to tak. A ještě větší podíl na spotřebě/životnosti LED má nastavení režimu "úspora energie".
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Adam19
Příspěvky: 1
Registrován: 21 říj 2020, 02:00

#39 Příspěvek od Adam19 »

Ahojte. Mám tv LG a tiež mi ostal obraz taký do modra. Podľa toho čo som tu čítal tak môže to byť spôsobené tým že sa teda z lediek na podsvieteni odlupil ten povlak a za to mám teraz taký obraz ?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od PotPalo »

Nevieme. Skús dať bielu plochu z PC, a pobúchať zozadu po TV. Ak niečo vo vnútri TV zachrastí a bude viac modrej v obraze, je to ono. :pako:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#41 Příspěvek od bumbo »

PotPalo píše:Nevieme. Skús dať bielu plochu z PC, a pobúchať zozadu po TV. Ak niečo vo vnútri TV zachrastí a bude viac modrej v obraze, je to ono. :pako:
Nic tam nezachrastí,ten luminofor se odpaří komplet.A měnit ledky je pěkná pakárna,jednou jsem jich několik měnil a je to na palici.Asi 2x2 mm ledky.Chce to ale rovnou snížit proud.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#42 Příspěvek od p32 »

Není to pakárna, je to zábava. :lol:
Jasně, ne pro každého.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

Ked vymenis par LED a o mesiac mas zase modry obraz, tak sa zabavnost velmi rychlo strati.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#44 Příspěvek od p32 »

Musíš tam dát ty správné. :wink:

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#45 Příspěvek od bumbo »


Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“