Náhrada destičkové 9V baterie kondenzátory.

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#31 Příspěvek od Balt76 »

rnbw píše:
Balt76: Myslim, ze len alkalicke baterie su riesene tak, ako na tvojej fotke.
Asi jo. Teď jsem doma našel ještě jednu tu Phillipsku a taky je alkalická.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#32 Příspěvek od weed_smoker »

Superkondenzátor stačí jen na dočasný napájení nízkoodběrovýho obvodu jako je RTC nebo paměť SRAM.Ten DVM by možná ještě šel,ale bude to větší než 9V baterka.Zkoušel jsem s nima složit LED světýlka,ale když mi vyšlo asi od 6F8 někde k 22F na JEDNO světýlko aby tak nějak fungovalo (podle toho jaký - velký/malý/bílý/RGB...) tak jsem se na to vyprd.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Chcel som kupit dalsie li-ion 9V OKcell baterie, ale vidim na niektorych fotkach, ze uz su tam len 3 LED a nie 4. Otazne je, ci je to nejake vylepsenie/zhorsenie alebo nepodarena cinska kopia cinskeho vyrobku...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#34 Příspěvek od p32 »

Já jsem tyto kupoval dvě nadávno a jsou bez problémů. Teď jsem to na jedné kontroloval, že má jen 3 LEDky.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#35 Příspěvek od FHonza »

Mám obě varianty. Kapacita ± stejná cca 400mAh u obou. Asi se vyplatí ušetřit za jednu LEDku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

Tak prisli tie 3-LEDkove baterie. Kapacitu som nemeral, ale indikacia nabijania je lepsia - dal som nabit novu bateriu, dve LED svietili a tretia blikala. Po nabiti vsetky zhasli.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#37 Příspěvek od mi-ro »

Trochu z jíného pohledu, chápu že měřit měřák je někdy složitý ale kolik si takový měřák cucne proudu? Asi i tady budou značný rozdíly, ne?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Baterie som doteraz nepouzil - a obe ukazuju stale vsetky 3 LED, takze samovybijanie je velmi male.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#39 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Baterie som doteraz nepouzil - a obe ukazuju stale vsetky 3 LED, takze samovybijanie je velmi male.
Vzpomínám jak jsi kdysi psal, že si Tvůj otec koupil v Lidlu 9V Tronic NiMH a po pár nabitích je vyhodil. No a vidíš, já je koupil taky, do analog multimetru PU500, Goldstar DM6335, Husulu EM5510, dál nějakej noname, Leica Disto A2 laser dálkoměr, termometr TM1300, detektor kabelů a železa z Lidlu, pyrometr Greisinger GMTL1826. To je s náhradní 9 ks a dodnes makají. Jak je to dlouho, 3 nebo 4 roky? Nabíjím to letitou ubastlenou nabíječkou přes noc, zdroj konstantního proudu 20mA, čas moc nesleduju. Nabíjím tak 3 x za rok. Nejvíc používám Goldstara, občas zůstane puštěnej přes noc ale asi nic nebere. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#40 Příspěvek od EKKAR »

Jirko, problém těch NiMH baterek je asi nejvíc v tom, že jsou NEBETYČNĚ až MEGALITICKY háklivý na ohřev při nabíjení - mám několik dvojic článků AA od 3 výrobců i dvě "devítivoltovky" s touhle technologií a pokud jsem je nabíjel právě z LIDLu koupenou nabíječkou "TRONIC" řízenou časovačem, velmi rychle všecky odešly do kopru = zvednul se vnitřní odpor, na nově koupenou koupenou dvojici AA článků foťák udělal přes 100 snímků s bleskem, ale po několikerým nabíjení najednou chcípal už po 50 záblescích, baterkám při odběru prudce padalo napětí atd - ale pokud jsem nabíjel jak ty píšeš bastlenou nabíječkou s malým proudem a hlídáním koncovýho napětí (12 - 16h), tak byly články na konci nabíjení maximálně vlažný - a držej i po víc jak 100 cyklech kapacitu i malej vnitřní odpor. Z toho 🤐 časovačovýho "TRONICu" jsem je vyndával vždycky horký jak pěťák, rozhodně neměly 40°C, ale spíš 60-65°C - a to už je na metalhydridy viditelně moc a během pár cyklů je to spolehlivě zabije ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#41 Příspěvek od rnbw »

Takze nove OKcell s 3 LED su horsie ako povodne so 4 LED. Nove obsahuju nejaky menic, ktory sposobuje rusenie - v jednom multimetri to pocut z pieza.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“