Pájecí stanice analog nebo digitál

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 25
Registrován: 14 úno 2016, 01:00

#31 Příspěvek od Iha »

Kolega si koupil TS100 a je spokojeny. Bere to nejake "univerzalni" hroty. Maji ji treba na https://cz.gearbest.com/boards-shields/pp_266258.html , ale asi je jedno kde ji clovek vezme. Je to kompaktni. Jen pro ten maximalni vykon je potreba ji nakrmit 24V.

Z ceho mam ja strach je prave ten "nevymenitelny" hrot. Nevim jakou ma konstrukci, ale ja u sve SL20 uz hrot menil, protoze se mi prodrela zelezna vrstva a cin tu med pod tim sezral.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Jaky nevymenitely? Proste ho vytahni a strc tam nejaky jiny.
Hrot na tohle stoji cca 150,-
Je to podobne jako ty T12.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#33 Příspěvek od Davidus »

termit256 četl si co jsem psal pořádně? celou dobu jsem se snažil aby si pořídil něco slušnějšího jak toho solomona.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#34 Příspěvek od termit256 »

Njn, uz se v tom zacinam ztracet :-)

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 25
Registrován: 14 úno 2016, 01:00

#35 Příspěvek od Iha »

Vsechno je to Cina, otazka je jen kdo to jak hlida a profi stanici nema smysl platit.

Termit: Mas pravdu, nejak jsem to neprepocitaval.

TS100 oproti Solomonu opravdu rychle nabiha (kolega prechazel z SL20) a celkove je spokojeny. Vyhodou je, ze se da provozovat na 12V, takze to jede i na autobaterku, resp. LiPOlku apod. Premyslim o ni take, pro me je hlavni vyhoda, ze nezabere moc mista na stole.

Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#36 Příspěvek od Zdenek_Valter »

Davidus píše:............. celou dobu jsem se snažil aby si pořídil něco slušnějšího jak toho solomona.
No jenže dle mého a zřejmě i termitova názoru je škoda zbytečně utrácet za pájecí stanici na doma 3000. Promiň.
Mám to Quicko od vánoc - používám jí v kroužku i doma a jsem s ní velmi spokojen.
Pokud by se někdo rozhodl si koupit tu T12 pak osobně doporučuju pero s lepším úchopem.
Moje favoritka je ta prostřední ručka ;-)
Tu mám doma.
Quicko ručku jsem si nechal v kroužku.
Přílohy
Nahoře: Prodlouřená Quicko
<br />Uprostřed: Prodloužená T12
<br />Dole: Originál k pájecí stanici
Nahoře: Prodlouřená Quicko
Uprostřed: Prodloužená T12
Dole: Originál k pájecí stanici

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#37 Příspěvek od Davidus »

@Iha "Vsechno je to Cina, otazka je jen kdo to jak hlida a profi stanici nema smysl platit. "
podívej se do přílohy :lol: 10 let každodenního používání a ještě jsem neměnil ani hrot
tak nějak tam made in china nevidim
Přílohy
W3.jpg
W2.jpg
W1.jpg

Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#38 Příspěvek od Zdenek_Valter »

No každý se na to dívá ze svého úhlu pohledu.
Já si rád za ušetřenou minci koupím něco dalšího užitečného do své dílny.
Tím, že určitě nepoužívám tu pájecí stanici denně je podle mne pro podobného hobbíka T12 tou nejlepší volbou.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#39 Příspěvek od termit256 »

Ony ty T12 jsou opravdu prekvapive dobre, je to dano tim integrovanym hrotem. S temi ruznymi solomony, ers apod se to neda srovnavat. Osobne bych se na WS81 pro domaci bastleni vykaslal, koupil za petikilo T12 a za usetrenych 7000 si radeji poridil treba multimetr.

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 25
Registrován: 14 úno 2016, 01:00

#40 Příspěvek od Iha »

Pokud mozno nejaky pruznejsi kabel. Ten PVC co mam na Solomonu cekem vadi pri manipulaci. Predelaval jsem drzak hrotu na levou stranu a musi byt temer vodorovne takze z nej pajecka vyjizdi. Pred 20 lety to byla super stanice, ale dnes bych si ji uz nekoupil.

Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#41 Příspěvek od Zdenek_Valter »

Ty T12 používají tohle:odkaz

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#42 Příspěvek od robo »

Dnes přišla STM32 V2.1S T12 bez nápisu KSGER. Ale nechce fungovat. Po zapnuti se ukáže teplota hrotu 23 stupně občas proskočí 20-30 víc a pak problikne error a zpět ta teplota a pak error a ten chvilku svítí. Po chvíli zase teplota a tak furt dokolo. Na panelu zevnitř se na chvíli rozsvítí červená led a zhasne a cyklicky se to opakuje. Prolezl jsem nastavení, koukal jsem na Tip ale nedaří se mě to zprovoznit Prosím o nějaký nápad. díky

https://www.youtube.com/watch?v=x2oZdHjUlqo

https://www.ebay.com/itm/For-V2-1S-T12- ... 2749.l2649

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#43 Příspěvek od SMITH »

Skontroluj pero , èi ho máš správne zapojené .

https://www.banggood.com/cs/STC-T12-DIY ... rehouse=CN
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#44 Příspěvek od robo »

Připadlo mě že tenhle nákres je pro mě srozumitelnější
https://www.aliexpress.com/item/32878909821.html
Bylo to nějak domotaný, barvy mimo. Tak jsem ucvakl oba konce a podle obrázku z linku zapojil. Barvy jsem na konektoru dodržel. Ale s ručkou nevím.
1. bílí a zelený se mají potkat, být spojeny na plášti?
2. nemá být na červeném a černém nějaké napětí? Protože já tam mám tak půl voltu.
Prošel jsem net a hledal kloudný schéma podle kterého bych se mohl zorientovat a byl to něco jako master.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#45 Příspěvek od SMITH »

Biely so zeleným nie je spojený .

Ale ja mám staršiu verziu len s LED displejom . Pozerám , že ty máš na doske aj ovládanie ventilu a pumpy ...
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“