Kvalitní křovinořez?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#31 Příspěvek od pepik9 »

Prodává se taky čínskej Vari . Před dvěma roky provedení vypadalo celkem solidně, jen mi připadal divnej úhel hlavy a nepohodlný "řidítka".

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Behemot »

Nakonec zvolen Honda UMK 435 U, zatim po pár sekáních naprosto v cajku, teď mě zas čeká zahrada v Pze konečně vyčistit, až vysbírám vořechy ať to všechno nepošlapu teda :D

Čtyřtaktnost a že to používá 10W40, kterýho mám dycky skladem kanystry na výměny ve všech autech, neber to…

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Behemot »

Tak sem neska sundal kotouč a poprvý nahodil strunu, během třetiny nádrže a esli 20 minut sem posekal 80 % džungle na celé zahradě. No řeknu vám, už v životě nechci nic jinýho 8O

Strunu sem snad nepřeseknul ani jednou, nebo se rovnou automaticky natahovala. Ale sekalo to FURT :idea:

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#34 Příspěvek od milosak »

No já nevim, měl jsem rok funglovku z Mountefildu :D
OLeomac právě s motorem Honda 4takt . Takže co bylo špatně :
ergonomie, slabá trubka co v ní běhá náhon, kšandy a to nejdůležitější
motor neměl VÝKON ! Zhruba po 10 min. provozu úplně ztrácel výkon.
Tak jsem ten bazmek prodal a nyní mám Husqarnu 1,6 KW dvoutakt
a spokojenost ....

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Behemot »

Mi doporučili tudletu hranatou strunu s mletým hliníkem, fakt je výrazně pevnější, než obyč nylonovka. Dyž se to bralo šikmo nebo vysoký rovnou vodshora dolů, jak dyž se vokrajuje maťo na gyros, tak si nakonec poradila i s na prst tlustou sviní vostružinovou, po kouskách to namlela :D Pže todle by me sralo furt přehazovat strunu a kotouč :roll:

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#36 Příspěvek od Yarda1 »

Já už mám, v pořadí třetí, křovinořez, koupený loni, tentokrát z Kauflandu v akci. Trochu jiný než z toho prospektu, má dělenou hřídel (výhodné pro převážení v kufru auta) a něco mezi obyčejným popruhem a postrojem do kterého jsem se musel čtvrt hodiny navlékat. Zatím pořád seká. Pravda, taky to není high-end kvalita (s výhodou využívám na náhradní díly ten klumpr co mi na něj neuznali ve Wercu reklamaci), ale kluci čínští tam zřejmě zapomněli namontovat kurvítko :-)
Zlákala mne reklama Mountfieldu, že teď mají snížené ceny, hodil jsem tam oko, pořád mimo mou představivost.
Behemot píše:Mi doporučili tudletu hranatou strunu s mletým hliníkem, fakt je výrazně pevnější, než obyč nylonovka....
Odkaz by nebyl (případně typové označení a prodejce)?
Přílohy
gfkrovin.jpg
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 31 črc 2020, 09:21, celkem upraveno 1 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

Motorove naradie z predajne potravin, to bude zase kvalitka. Mozno to este rok vydrzi, kym bude zaruka.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#38 Příspěvek od Yarda1 »

rnbw píše:...Mozno to este rok vydrzi, kym bude zaruka.
Za ty peníze - když to vydrží do konce záruky (mám dojem, že na to jsou tři roky) a pak koupím další za podobnou cenu s podobnou životností...
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Behemot »

Jj a pak to odnesem my, normální lidi, co si budem chtít koupit jednu kvalitní jednoduchou věc navždy, že to bude totální sračka sešněrovaná milionem kokotin, protože nějací idioti kupujou takovýdle sračky na jedno použití a todleto se musi zarazit ten vodpad přece žejo.

Normální auto už pomalu koupit nejde, Zetor taky příští rok zavírá motorárnu, protože už to nedává, sem zvědavej, kdy dojde na drobnou zahradní techniku.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#40 Příspěvek od pepik9 »

V nějaké TV reklamě byly místo struny dvě stahovací pásky.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#41 Příspěvek od dred »

pepik9 píše: místo struny dvě stahovací pásky.
Na pintereste je tých návodov na použitie plná prdel... vyskúšaj a uvidíš, že je to volovina...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#42 Příspěvek od termit256 »

Behemot píše:Jj a pak to odnesem my, normální lidi, co si budem chtít koupit jednu kvalitní jednoduchou věc navždy...
A kdo ti v tom brani?
Jen k cene te sracky z kauflandu musis pripsat nulu, napr zde https://www.husqvarna.com/cz/vyrobky/kr ... 966628901/
Ale to bude zas reci o nenazrancich kdyz v kaufu to maj za desetinu...

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#43 Příspěvek od milosak »

Tento křoviňák termitem nalinkovnej mám už rok a je super !
:breakdance:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#44 Příspěvek od Celeron »

Brácha před asi 18 lety koupil hodně narychlo křoviňák Gardena. Nestálo to víc než 6 tyček. Po čase se odlepil výrobní štítek a ejhle, pod ním nápis Husqvarna.
Nevím, co ty dva spolky mají společnýho ale já mám kalovku s elektronikou na snímání hladiny taky Gardena a když jsem odloupl štítek tak zase Husqvarna. Koupeno za pražskejch povodních kdy byl docela problém nějaký čerpadlo koupit.
Oboje maká dodnes.
Zajímavý je, že od tý Gardeny to bylo o cca 1/4 levnější než origo Husqvarna.
Takže i kvalitní strojek se dá koupit pod podivným "výrobcem". Pochybuju, že kolem roku 2000 sem už rejžák valil pajcy ve velkým a navíc v různým segmentu.
Přílohy
Husqvarna.jpg
gardena.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#45 Příspěvek od termit256 »

V tomto oboru je vyhoda, ze ty veci pouzivaj i profici, kteri bez problemu zaplati za vec ktera bude skutecne fungovat dele nez par hodin. Proto si muze i bezny spotrebitel koupit stroj ktery neco vydrzi, pokud to vyuzije.

Horsi je to u vyslovene spotrebky urcene vyhradne pro "normalni lidi". Kdyz vetsinovy zakaznik jede po sleve jak nadrzeny pes po fene a s letakem prilepenym na nose nekouka napravo nalevo, tezko obvinovat vyrobce ze jim prizpusobili cenou i kvalitou nabidku televizi, lednicek, pracek apod. tedy segmentu ktery vyslovene profici nepouzivaji, pripadne maji sve prumyslove kategorie techto veci.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“