Brexit

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#31 Příspěvek od BOBOBO »

Ano . Měli bychom s nimi zacházet jako Ve Francii či Itálii .

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#32 Příspěvek od masar »

xsc píše:Norská referenda byla o tom, že nevstoupí, podmínky vstupu znali...
To se ti povedlo. A kdyby referendum dopadlo opačně, tak byla o tom, že vstoupí. Opravdu dobré.
:wink:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#33 Příspěvek od xsc »

Zase slovíčkaříš. Výsledek byl, že nevstoupí. Co je důležité, že ať hlasovali tak nebo tak, podmínky vstupu znali. Byl to tedy stejný typ referenda jako u nás jen s opačným výsledkem. Ne referendum o záměru s minimální představou následné realizace.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#34 Příspěvek od tomasjedno »

Mně všechny ty tanečky kolem brexitu připomínají pokusy o kvadraturu kruhu. Jak zařídit, aby na interfejsu mezi Irskou republikou a Severním Irskem byla celní hranice, a současně tam žádná hranice nebyla.
Vidím jenom tato skutečná řešení:
1) odvolat brexit,
2) ponechat GB v celní unii s EU (viz tzv. irská pojistka),
3) ponechat Severní Irsko v celní unii s EU a zřídit celní hranici mezi Británií a Severním Irskem,
4) připojit Severní Irsko k Irské republice,
5) Irská republika vystoupí z EU a vytvoří celní unii s Velkou Británií, případně se s ní sloučí.
Žádné ze skutečných řešení nemá šanci na schválení všemi zúčastněnými.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#35 Příspěvek od masar »

xsc píše:Zase slovíčkaříš. Výsledek byl, že nevstoupí.
Ale to byla přece tvoje věta "Norská referenda byla o tom, že nevstoupí...", co by protiargument o výsledku referend v Norsku, ne moje.
Jinak ale souhlasím s tím, že referendum je institut, se kterým by vládnoucí politici měli zacházet zodpovědně s ohledem na složitost problematiky, o které se rozhoduje a s vědomím, že manipulovat voliči lze velmi snadno. Nicméně suverénem by měli být občané. Vždy.
:wink:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#36 Příspěvek od masar »

tomasjedno píše:...Vidím jenom tato skutečná řešení:
...
...Žádné ze skutečných řešení nemá šanci na schválení všemi zúčastněnými.
Tak to tedy nevím, co vlastně vidíš. :wink:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#37 Příspěvek od tomasjedno »

No přece to, že není dostatečná vůle přijmout skutečně funkční řešení.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#38 Příspěvek od masar »

Takže vlastně žádná řešení nevidíš. A že jsi jich vyjmenoval. Tanečky... :wink:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#39 Příspěvek od xsc »

masar píše:Ale to byla přece tvoje věta "Norská referenda byla o tom, že nevstoupí...", co by protiargument o výsledku referend v Norsku, ne moje.
Protiargument z toho děláš až teď. Bylo to jen označení dle jejich výsledku. Spor je o to, že to byl jiný typ referenda než brexit - tedy že při obou možných výsledcích všichni dopředu věděli, co se bude dít dál.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#40 Příspěvek od masar »

xsc píše:Protiargument z toho děláš až teď. Bylo to jen označení dle jejich výsledku...
Nikoliv. Na moji větu:
masar píše:Norové např. pořádali dvě referenda, obě zamítavé...
jsi argumentoval větou:
xsc píše:Norská referenda byla o tom, že nevstoupí,...
Pokud to nemám chápat jako argument, pak nevím, proč jsi to napsal.
O tom, že referendum o brexitu je jiného typu (já bych spíše řekl, že má jiný cíl, dopady a důsledky) ve sporu nejsme.
Spor (teď spíše snad už jen moje reakce na příspěvek od nekmila) se vede o oprávněnosti použití referenda jako rozhodovacího procesu. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby v něm britové rozhodli, že EU neopustí, NIKDO by jeho použití nezpochybňoval (ani tady na EB), spíše by zněly chvalozpěvy na vyspělost nejstarší demokracie. A na druhou stranu - pokud by o vystoupení z EU nebylo použito referendum, jsem si jist, že by nedošlo ani k podání žádosti. Vedoucí struktury v EU jsou spolu svázány pevnými byrokratickými (a jinými) svazky, které jednotlivý politik, byť sebevýznamnější, nedokáže jen tak překonat a referendum, jako páku (nebo alibi), nutně potřebuje.
:wink:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#41 Příspěvek od masar »

Také teď sledujete ty tanečky? Zajímavé, ne? Bude B.J. do půlnoci telefonovat do EU nebo nebude?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#42 Příspěvek od p32 »

Ale já to těm anglánům přeju. Ať mají to, co chtějí. Problém asi bude jen v tom, že nevědí, co chtějí. :lol:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#43 Příspěvek od BOBOBO »

Už je to úplně trapné . V EU žádná demokracie dávno není . V Itáli , ve Francii i V Německu se spojí čert s ďáblem , úplně protichůdné programy , a to je vlastně podvod na voličích . Je zde názorně vidět , že volby nemohou nic změnit . Mne fascinovalo předevčírem prohlášení toho anglického spisovatele na čt24 ve 22,00 . Oni si ho pozvaly k pomluvení brexitu , ale nedomluvili se s ním . A on řekl v reálu jasně . Politici jsou od toho ,aby realizovaly výsledky referenda! i když s ním nesouhlasím . Ale byla by to poslední rána nejstarší demokracii . A bylo , Řezníček jen civěl . Docela jsem se nasmál .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#44 Příspěvek od p32 »

Nekoukal jsem na to, protože mě to doopravdy vůbec nezajímá, ale číst někdy po tobě je horší jak ty básničky v šesté třídě.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#45 Příspěvek od sinclair »

Zrovna Řezníček je jeden z těch řezníků, díky kterým v ČT pojde nezávislost. Je jich tam víc, takovýchto svazáků s drzým čelem, ale tento je ukázkový.
U Řezníčka to jsou manýry z jeho působení v USA. Tam se musí lhát a překrucovat permanentně.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“