Základní deska gigabyte z87hd3 nelze spustit

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od PotPalo »

robo píše:...Ty trny jsou unavený. Díky
Tie sa nezvyknú unaviť. Niečo robíš zle. Zvyknú sa poodlamovať, ale unaviť sa nemajú ako. Demontáž: Otočíš úchytku proti smere hodinových ručičiek a vytiahneš. Montáž: Nasadíš do dier, otočíš po smere hodinových ručičiek (alebo najprv otočíš a potom nasadíš) a zatlačíš vždy dve diagonálne protiľahlé naraz, až obe cvaknú. Musia držať.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#32 Příspěvek od robo »

Unavený jsem nemyslel doslova. Přesněji na jednou trnu upadl ten plast, zub a u druhého je nalomený taky. I když jsem je měl v pozici odemčeno tak ty zuby byli dost od sebe a nešly tak zasunout do desky. Ten originál chladič co jsem z deskou dostal tak jsem chladič oddělal a pak i správně upevnil. Ten bílý plast ztratil pevnost.
A zase čína. Mají jich tam hromady za pár drobných. Jenže než to příjde, 45doláčů za DHL fakt nedám.

https://www.aliexpress.com/af/mount-pin ... 1117103103

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

Na tvém místě bych sáhl do krabice s takovými větráky a dal tam jinej. Původní ti zůstane na ND. :wink:

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#34 Příspěvek od kentan »

Tak po výměně desky je pc opět v provozu, se všemi původními komponenty. Dokonce i windows 10 zůstal aktivovaný.
Nějak tomu nerozumim. Původní deska byla zabudovaná v bytelné skříni, dobře větraná, nepřenášená, nepřetěžovaná a čištěná od prachu. A stejně klekla. Sice po 5 letech.
Na půdě se mi válejí staré athlony 3000+ s deskami naházenými v bedně s díly, které po připojení bezproblémů fungují. Divný, buť to dneska šiděj, anebo vadnej kus.
Každopádně díky za rady a potvrzení závady. Filip

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#35 Příspěvek od robo »

Trny na uchyt chladiče dorazili, za 1.5 amerických dolarů jsem zakoupil 8ks.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“