Audio set ???

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#31 Příspěvek od termit256 »

U starsich veci ani tak nejde o to co nekdo doporuci, ale spis co sezenes a za jake prachy. Zesilovace apod. si poskladas z modulu z ebay za par korun, na ozvucovani vanocnich besidek a oslav padesatin tvyho strejdy nepotrebujes zadne silene hifi. Nejvic penez bych investoval do beden a tech mikrofonu tam bude co zkazit. Osobne se ve starych bednach moc nevyznam, ale treba tyhle mi pro tvuj ucel prijdou za ty prachy celkem v pohode https://elektro.bazos.cz/inzerat/110902 ... S-6580.php

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#32 Příspěvek od Sendyx »

chima píše:Jde o sál 15x7m.
Malé a středně velké akce do 80 osob.
Hudba ale i mluvené slovo.
...
Tím se konkrétně myslí co? Dražby použitého oblečení, dětská besídka nebo ozvučení místní trojčlenné dechovky?

Celé mi to připomíná nápad koupit elektromobil do 4000Kč pro účely ježdění do nedalekého města.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#33 Příspěvek od mi-ro »

chima: Ne. 10k je za dva bazarový fungující mikroporty.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#34 Příspěvek od chima »

termit256-bedny vypadají mohutně a profesionálně. śkoda jen, že prodávající neuvedl výkon a frekvenční rozsah.
Netušil jsem, že ty mikroporty budou takový problém.

To sendyx - myslím, že můj stručný popis požadavků byl dostačující. I na stránkách Dexonu s podobným popisem nabízejí zboží. Např "Vhodné pro: ozvučení kapel, muzikantů, hudebních klubů, restaurací, konferenčních a řečnických aplikací"

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#35 Příspěvek od Sendyx »

Sorry, ale když nejseš schopný ani pořádně napsat, co si představuješ pod těmi akcemi, howgh. Dostal jsi od sponzora důvěru a možnost se znemožnit, tedy si to užij. :lol: Stránky prodejců pochopitelně hýří superlativy, čím větší hnůj, tím víc.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#36 Příspěvek od termit256 »

chima píše:...śkoda jen, že prodávající neuvedl výkon a frekvenční rozsah.
Pouzij google, na rozdil od cinanu nemusis u vykonu skrtat nuly apod, tem udajum se da verit. Tyto bedny se pouzivaji prave pro takove akce jake zamyslis.

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#37 Příspěvek od chima »

OK, budu zjišťovat na netu jestli se něco pěkného neobjeví.
Pokud nic neseženu, nic se nestane.Nikomu jsem nic neslíbil, pouze jsem projevil ochotu se o věc trochu zajímat, a napadlo mně připtát se právě tady.
Ještě bych mohl zkusit nějaké hudební fóra, kde budou lidé co denně s takovou technikou pracují.
Díky všem

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#38 Příspěvek od mi-ro »

Vážně, jdi od toho. Za ty peníze se to fakt nedá. Páč až se to posere, budeš první na řadě ty a v druhé řadě zase ty. Dělat zvuk je řehole. Párkrát mi na akci
vypnuli el. přívod páč 🤐 stánkař si tam chtě "jen" hodit rozdvojku. A hádej na koho spočinou kyselý pohledy stovek lidí? A pro info, já bych dokázal podobnou novou sestavu za min 50 ale spíše 80k tak abych se pod to mohl podepsat. Bazarově s velkou dávkou štěstí za polovic. Ale třeba jsem drahej :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#39 Příspěvek od chima »

Někdy však ale uvažuju, zda nejsme moc nároční. Do dílny také kupuju raději dražší, profesionalnější nářadí, ale stejně ho nevyužiju.
Pravdou je, že set za 5000 by nebyl jenom pro moji potřebu.
Oficiálně půjdu od toho.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#40 Příspěvek od Syron »

Stary notebook je cesta spravnym smerem. Dalsi krok je prohnat starsi komponenty bazarem. Tam dostanes ucet i razitko. A na ten ucel, na ktery chces aparaturu vyuzivat, pro tetřevy a mptrojky, opravdu nepotřebuješ hifi za desitky tisic. NTB ti zařidi pozadovane vstupy a korekce. Jako zdroj "hluku" buď vykonnejší 2.1 Genius nebo neco podobneho, nebo zase pres bazar starší zesilovač a bedny. A s temi Watty je to jak pise třeba Leos. Lže se všude. Staci vychazet z meřeni spotreby a z prokazane skutečnosti, ze perpetuum mobile neexistuje. A podobnou sestavu poridis spolehlive pod deset, mozna pod pet tisic. A myslenka, ze nove je nove, lepsi nez nejake stare kramy je absolutne zcestna. Opak byva velmi casto pravdou. Pu

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#41 Příspěvek od termit256 »

Plastovymi repracky k pocitaci sal s 80 lidmi opravdu neozvuci :-)
Tudy cesta nevede.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#42 Příspěvek od Syron »

Termit, ty plastove repracky opravdu ne. O nich nepisu. Zkus si zjistit, co vyrabi zreba ten Genius v sortimentu 2.1 nebo podobne. Koupil jsem si do kuchyne za míň než 1000 Kc SW-G 2.1 1250. Je to snad ta nejlevnejsi a nejobyčejnejsi sestava dane firmy v 2.1. Pro pripadblne rýpaly: vubec a ani omylem bych ji nenazval Hifi. Byla to nahrarada za ty priserne chrchláky v tv. V kuchyni, kde kazdouchvili neco syci, prska a huci to ale staci. Ale spolehlive je v dobe klidu rozeznat tutez hudbu v mp3, byť třeba 320ku, a totez v originalu ve wave. A existuji i daleko kvalitnejsi 2.1 sestavy, a nejenom od Genius.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

Ty chces fakt reprakmi k PC s vykonom 36W ozvucovat nejaku akciu?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#44 Příspěvek od Sendyx »

Ach jo.
vlastní názor je jako vlastní díra do zadku, to má každý.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
chima
Příspěvky: 213
Registrován: 22 srp 2005, 02:00

#45 Příspěvek od chima »

Inzerát z bazoše
https://hudba.bazos.cz/inzerat/11208508 ... ratura.php

Kupovat to nebudu-je tam moc světelné techniky,kterou nevyužijeme, ale asi to je důkaz, že starší zařízení pro moje potřeby se dá sehnat i v poloprofi kvalitě a to za rozumnou cenu.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“