Jak jsem málem vyhořel

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

V byte mam 6kg praskovy. Zatial som ho nepouzil a dufam, ze nikdy nepouzijem.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#32 Příspěvek od Achab »

Lepší než hasičák je bezpečné provedení. Zásuvku s adaptérem mám v uzavřené kovové skříňce, oddálené od trámů. Prach se dovnitř nedostane a v případě zahoření trafa by oheň zhasl bez větších škod.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#33 Příspěvek od konosuke »

k nám dělají hasiči (požární hlídky) příležitostné kontroly - nálety a běda ! kdo má na chodbě před bytem kočár, lyže, sáňky, botník, židli, kolo, dětskou autosedačku nebo starou TV či ledničku...pokutička, pokuta !
(o termínu konání akce se - zpravidla - ví den-dva předem z hospody tak se bordel dočasně uklidí, no)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#34 Příspěvek od p32 »

Achab píše:Lepší než hasičák je bezpečné provedení. Zásuvku s adaptérem mám v uzavřené kovové skříňce, oddálené od trámů.
Přesně tak! Je totiž lepší řešit zabezpečení předem než potom.
Už vidím, jak někomu volají na dovolené v Egyptu:
"Hoří vám půda""
"Tady taky pálí do noh, ale jinak je horko všude"
"Ne, fakt vám hoří už i střecha!"
"TAK TO JSEM KLIDNEJ, JE TAM HASIČÁK!"
:lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#35 Příspěvek od konosuke »

jednou z mála výhod bydlení v paneláku (exprezident spisovatel dramaturg Václav První to řekl trochu jinak)
je kolektivní patrovej hasící přístroj na chodbě v elegantní kovové skříňce na klíč (zdarma) akorát nevím či hasí elekrozařízení - trafo, vysavač, pračku, vařič, motor, rozváděč...(zamčeno) a číst návod když hoří je pozdě
Přílohy
hasičák.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#36 Příspěvek od Kremik »

Si do těch zdrojů pojistku doplňte, to je problém? Jinak myslím, že tyhle malé tráfka nic nezapálí. Trošku se zahřejou, vinutí prskne a je po nich. To by musely být piliny přímo v té krabičce.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#37 Příspěvek od Celeron »

A co tomu pak řekne pojišťovna, výrobek kterej má EZU a ty do něj něco dobastlíš. To jsi nikdy neslyšel, nebo nezažil, co vše zkoušej pojišťovny aby nemusely platit? A vůbec to nemusí být požár od toho adaptéru.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Presne tak - najlepsie pouzit adapter, ktoru tu poistku uz ma. Od roznych routerov a modemov ich je dost, stare su so zeleznym trafom a tepelnu poistku maju.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#39 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Od roznych routerov a modemov ich je dost

Bohužel, těch 12V 0,25-1A s trafem zas tak moc není, starý modemy mívaly dost často AC adaptér. Za dobu internetovou jsem měl připojení přes 5 různých typů a 3 jsou AC.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#40 Příspěvek od Kremik »

Pojišťovna???
Pche....
To je loterie naruby. Obojí je vymyšleno tak, aby na Tobě vydělali.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Lukas-Peca »

Napájení anténního zesilovače jsem místo původního rušícího spínaného zdroje vyřešil nabíječkou od staré nokie 3310 apod. Je v tom klasické trafo a i když je štítkové napětí 3,7 V, naprázdno to po vyfiltrování dá asi 12 V a pro napájení zesilovače s minimálním odběrem to stačí. Tepelnou pojistku to prý má. Ty nabíječky se hodí skoro na cokoliv, když někde nějakou najdu, tak ji vždy seberu.
Naposledy upravil(a) Lukas-Peca dne 26 lis 2019, 09:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#42 Příspěvek od Achab »

U antén mám dosud TESA MINI s vestavěným trafem. Fungovalo bez poruchy 35 let a nebýt přechodu na satelit, nejspíš by mě přežilo...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#43 Příspěvek od konosuke »

jak dlouho vydrží 9V baterka 6F22 krmit anténní předzesilovač SWA7 s odběrem cca 20mA ? není kus jako kus, zinkochlorid, alkaline, NiMH (15-302 Kč/ks)...trvalý provoz na střeše nebo půdě - bez rizika
http://www.soucastka.cz/swa7-antenni-ze ... ItemIdx=25
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Lukas-Peca »

Při kapacitě cca 200 mAh to bude asi deset hodin.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#45 Příspěvek od konosuke »

tak to by se musela buďto vypínat nebo na dálku nabíjet po kabelu a přes LC výhybku, trochu složité nicméně celkem řešitelné, děkuji
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“