SKYWORTH DVB T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#31 Příspěvek od hajeklubos »

Po několika měsících provozu jsem se rozhodl doplnit svůj příspěvek.
Nejhorší vadu spatřuji v tak zvaném " tuplování " (jak to nazvat)
Když např zmačknu knoflík 2 na DO a držím, na obrazovce se ukáže klidně program 222.
Protože STB reaguje s velkým zpožděním, přepnout program bývá úkol.
Bohužel mám tyto STB "Strong" 3 kusy.
Byla to špatná volba- již nikdy.
Luboš

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#32 Příspěvek od ok1hga »

hajeklubos píše:Nejhorší vadu spatřuji v tak zvaném " tuplování " (jak to nazvat) Když např zmačknu knoflík 2 na DO a držím, na obrazovce se ukáže klidně program 222.
to samé mi po nějakém čase začal dělat STB ALMA 2800 . . .
asi se ošoupaly plošky pod tlačítky ovladače a při jemném zmáčknutí dochází k několikanásobnému sepnutí . . .
. . . asi záleží jak jsou signály z DO ošetřené (hystereze, zpoždění)
a špatný je, že se musí před dalším zmáčknutím čekat i 20 vteřin, než to vyhnije . . .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

To nemáte stejné problémy. Zatímco u prvního po držení klávesy se tato opakuje a je to vlastnost každého ovládače, tak u druhého je kontakt tak divný, že i při jemném jediném stisku se přes zákmity toto opakuje víckrát (stačí rozdělat a vyčistit). Ani v jednom případě to nemá nic společného s kvalitou STB, ale jen ovládače.
Když se něco ošoupe, tak je problém s kontaktem a ne se samovolným opakováním stisku, to jen drží tlačítko v sepnutém stavu ta "mastná" špína.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#34 Příspěvek od hajeklubos »

Přátelé,
chyba v ovladači to není. Myslím, že je nevhodně naprogramován firmware Skyworth.
Schválně teď jsem vzal všechny 3 ovladače od Skyworth a ještě ovladač Strong 8211 (tuším),ten to ovládá taky. Když trvale držím tlačítko např 5 na televizi to ukazuje 5 55 555 5555 a tak dokola, dost rychle. Krátkým stiskem to lze trefit. Ale odhadni to.
Např. tlačítko - vypni zvuk- reaguje : vypne zapne vypne zapne furt dokola.
Všechny ovladače stejně.Žádné jiné zařízení na ovladač takto nereaguje. Dost mě to ....
. A zvláště mojí ženu.
Asi to nemá řešení. Firmware jiný není, jenom jsem si posteskl a upozornil další.
Luboš

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“