Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Hubert_79 »

U nás popeláři jen nahlédnou. Soused tam nasypal (zkrátka uživatel) suť. No tak jim to nevyvezli...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#32 Příspěvek od Killroy »

Nemusí se ani dívat. Jak bylo napsáno, mají to v rukou a poznají to podle váhy popelnice. Pokud zjistí, že to je neobvykle těžší než je běžný domovní odpad, snadno odhalí třeba stavební suť na dně a nechají klidně to stát. Zrovna tak, jako když postavíš pytel bordelu vedle kontejneru.

Mám ale odzkoušeno, že třeba za dva lahváče se s nima dá domluvit.. :)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#33 Příspěvek od PavelFF »

Je paradox, že popelnice, už podle názvu, byly kdysi určené hlavně k odvozu popela. Dneska tu čtu, že popel je povolen jen speciální ze dřeva.

Vzali by mi dnes klasický popel z uhlí nebo z koksu?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#34 Příspěvek od serviceman »

Je to různé. U nás jsou zvyklí na popel z kamen, ale vzali to, i když jsem do toho naházel popel s hlínou a bylo to pekelně těžké.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Hubert_79 »

U nás ve čtvrti už snad nikdo netopí dřevem, uhlím, koksem. Jako malý si pamatuji, jaký býval v zimě venku smrad, to teď vůbec není a když někdo zatopí nějakým bordelem, tak se ten smrad připomene.
Navíc máme plastové popelnice a do těch není moudré sypat horký popel.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#36 Příspěvek od witt »

Celeron píše:A s odpadama přitvrzuje. Včerá vyváželi u nás polelnice. Koukám, jak se popelář šťourá klackem v popelnici, pak vytáhl ze svý tašky nějakou skleničku a nabral do ní trochu popela. Jsem v klidu, byl to dřevěnej z krbu. Ale docela by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby našli popel kontaminovanej chlórem z pálení PVC či jinýho plastu. To by byla docela dobrá pomsta nasypat kýbl popela po pálení plastů sousedovi v noci do popelnice. Asi brzo skončí zvyk dávat popelnice na chodník večer před svozem aby se nemuselo brzo vstávat. :wink:
To spíš byla jeho nějaká privátní akce. Třeba potřeboval dosypat urnu s tchýní...
I kdyby tam něco ošklivého našli, tak to absolutně nic nedokazuje, byla by to naprosto zbytečná činnost. A i kdyby takto něco zjišťovali (třeba pro nějakou statistiku), tak to určitě nebudou dělat popeláři. Na to jsou úplně jiné instituce a úplně jinak vyškolení lidé.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od ZdenekHQ »

No v poslední době dělají nějaký statistiky. U mě je to jednoduchý - ta hromada dřeva pod terasou skončí protažená přes krb asi jako půlka popelnice za celou zimu. Samozřejmě po zvlhnutí, nikoliv načechraná. Ale mám na to extra plech popelnici, zbytek odpadu sypu do plastové popelnice. A už tady mimochodem popelářský auto hořelo. Inu patrně uhlí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#38 Příspěvek od ZVUK2000 »

PavelFF píše:Je paradox, že popelnice, už podle názvu, byly kdysi určené hlavně k odvozu popela. Dneska tu čtu, že popel je povolen jen speciální ze dřeva.

Vzali by mi dnes klasický popel z uhlí nebo z koksu?
Kde je napsané že se nesmí brát popel z úhlí?

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#39 Příspěvek od PavelFF »

Není to nikde napsané - jen jsem si to tak vyložil. Dřevěný popel je OK, jiný popel(s chlórem) už ne. O popelu z uhlí tam ale není řeč ; moje chyba:
Celeron píše:A s odpadama přitvrzuje. Včerá vyváželi u nás polelnice. Koukám, jak se popelář šťourá klackem v popelnici, pak vytáhl ze svý tašky nějakou skleničku a nabral do ní trochu popela. Jsem v klidu, byl to dřevěnej z krbu. Ale docela by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby našli popel kontaminovanej chlórem z pálení PVC či jinýho plastu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#40 Příspěvek od Celeron »

Ono to s tím pálením plastu je jinak. Podívejte se z čeho je PETka - Polyetylénftalát (C₁₀H₈O₄).
Když se spálí, tak v popelu žádný stopy nezanechá. Pokud je plast jen z uhlíku, kyslíku a vodíku, tak spálením za vysoký teploty nic závadnýho nevznikne. Takže PE polyetylém, PP polypropylém, PC polykarbonát, PVAC polyvinilacetát, PS polystyrén, všechno se dá spálit aniž by to udělalo něco jedovatýho a v popelu stopy.

Jenže většina lidí nedokáže "ekologickej" a "neekologickej" plast rozeznat, takže na ně musí být aplikována vysoká přísnost. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#41 Příspěvek od Celeron »

witt píše: A i kdyby takto něco zjišťovali (třeba pro nějakou statistiku), tak to určitě nebudou dělat popeláři. Na to jsou úplně jiné instituce a úplně jinak vyškolení lidé.
A to si jako myslíš, že by s nima na stupátku Kuka vozu jezdil nějakej študovanej polární ekolog nebo rovnou ekoterorista, nebo jinej darmožrout a odebíral vzorky? Nebo si snad myslíš, že se dá něco průkaznýho zjistit až při vysypávání na skládce po řádném promíchání a slisování v Kuka voze? :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#42 Příspěvek od vicious »

Ešte v piatok som ráno vynášal smeti a pri kontajneroch som našiel tohto Philipsa, bez DO. Váhal som, či ho vziať, nakoniec som si ho vyniesol k sebe. Po zapnutí sa nič nedialo, tak som to nechal tak. Po víkende som ho vyskúšal zapnúť a nabehol normálne. Ak by som ho nechal pri košoch, tak by ho určite rozmlátili cigáni.
Přílohy
philips_b.jpg
philips_a.jpg

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#43 Příspěvek od Rellik »

Myslím, že tohto Filipsa jsme měli doma. Ovladač bych možná našel... Vypadal jak Enterprise... :) Kulatý vrch a podlouhlé tělo... :)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Hubert_79 »

Disk WD, kapacita 74,5 GB. Funkční, v pořádku a kupodivu nebyl plný dat. Pěkně vyčištěný a naformátovaný.
Přílohy
WD.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#45 Příspěvek od p32 »

To je jako externí? Má svůj řadič nebo ten v pouzdru přímo na SATA?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“