Tesla 814 stupnice

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#31 Příspěvek od vofo »

Tož pánové řešíme mléčnou stupnici a né kdo koho natáhl,v každém případě je dnes doba, kdy lidi za svý krámy požadujou neuvěřitelný částky, když před 15 lety to házeli na střepák.... :D
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#32 Příspěvek od ronoda »

Škodovku MBX1100 jsem prodal za 3,5 tis. Kč. Dnes by to bylo za 100 a více. I u elektro věcí je to stejné, cena klesá a klesá a když už toho je málo tak se zastaví a naopak začne stoupat do závratných výšek. Stejně třeba dopadly Jawy. Něco na traktůrky a zbytek do šrotu, a dnes je bílá 500 OHC
za milion.
- A proto nic nevyhazovat, nevyhazovat, nevyhazovat :D

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#33 Příspěvek od masar »

Tak jsem to celé překreslil a přepsal. Font je dost podobný původnímu.
Když jsou ty vánoce... :wink:
Přílohy
stupnice1b.png

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#34 Příspěvek od Eleman »

To už rovnou stálo za to nakreslit stupnici do 108MHz a přeladit vstupní jednotku. Pokud se ti tedy nejedná o původní provedení.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#35 Příspěvek od sinclair »

Je to velice pěkné a od původní k nerozeznání.
Kde udělají na 5mm acrylu to osazení a zaleští hrany? To asi bude největší potíž.
Na 813A mám také trochu "kalu", ale ještě to není tak zlé, jako na té první fotce ve vláknu. To zakalení trochu i vytahují foťáky, ve skutečnosti to tak zlé být nemusí.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#36 Příspěvek od vofo »

Když je ten čas předvánoční a rádci jsou tak štědří mám tu na stole i jiný problém, slaďuji TESLU 810 alias SP 201, je zvláštně upravená, že při ladění jde jen pásmo CCIR v rozsahu 85-104 MHz, ale mechanicky nejde protočit na OIRT. Měl jsem odkrytovanej vstupní díl a ladičák chodí jak má t.j cca 270 st. otočka, ale převodovka na ovládací lanka má právě tolik otáček na ladícím kole, aby ukazatel na stupnici popojel na 3,5 otáček jen pásmo CCIR. Není to žádnej bastl,srovnával jsem ten vstupní díl s tunerem ST 100 a tam je potřeba 6 otáček na otočení rotoru ladičáku.
Jinak s touto úpravou mám trochu problém se sladěním,jakmile zařadím ADK, přístroj se rozladí a nejsem schopen to sladit. Někdo se vrtal i v poměrovém detektoru.
Nenarazil jste někdo na takovou úpravu?
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#37 Příspěvek od masar »

vofo píše:...jakmile zařadím ADK, přístroj se rozladí a nejsem schopen to sladit...
Máš oscilátor o 10,7MHz pod místo nad nosnou.
:wink:

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#38 Příspěvek od vofo »

Dík za radu, momentálně jsem bez vybavení, neb si to synátor vypůjčil na svůj kšeftík, takže mě tu zbyl osciloskop a šikovné ruce. Zkoušel jsem to naladit, ale nemohu najít druhou polohu pro příjem. Prostě kapacitní trimr v oscilítoru v hodnotách min a max umožňuje jen jeden příjem. Podle toho jak vypadá vstupní jednotka , nikdo se v ní vevnitř nehrabal jen někdo rožšteloval 3 ladící trimry u triaxiálu....
Tak sladěno na ucho..až se navrátí měřáky udělám to lépe.
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#39 Příspěvek od vofo »

masar píše:
vofo píše:...jakmile zařadím ADK, přístroj se rozladí a nejsem schopen to sladit...
Máš oscilátor o 10,7MHz pod místo nad nosnou.
:wink:
Jojo měl jsi pravdu, po té co dorazilo zpět vybavení jsem naměřil a oscilátoru 105 Mhz po dalším bádání jsem zjistil,že ladící tiaxiál v té 810 se nevytáčí zcela naplno. Důvodem byl zatuhlý vymezovací plastový doraz na pohonu. Po jeho rozchození se rotor ladičáku vytočil ještě o cca 30 st a kmitočet na osciátoru vyšplhal na 115,5MHz. Původní majitel té 810 to vyřešil tak, že to naladil na tu nizší frekvenci. Nyní rádio šlape přes celou stupnici OIRT i CCIR a po sladění šlape jak drak......
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#40 Příspěvek od ronoda »

vofo*** jak to vypadá s laserem a tím popisem stupnice? Jsem na to zvědavý :?:

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#41 Příspěvek od elektrosvit »

ronoda píše:Ještě když se vrátím k té mé "věžičce" , nemáte někdo, nebo nevíte
o Rapsodii 1034A a Multiton 1033A...
Tady jeden vrakoidní máš:
https://aukro.cz/tesla-multiton-1033-a-1-6965748698

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#42 Příspěvek od ronoda »

Vím o něm,
vlastně by mě z toho stačil přední nepoškozený! panel.
Tento je bohužel dost unavený. Nemusím mít sbírku úplnou, ale snažím se
aby ty kousky byly co nejlepší.
Přílohy
sbírkasopr.jpg

Uživatelský avatar
belmo
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2020, 02:00

#43 Příspěvek od belmo »

Nazdar páni,
našiel som toto vlákno, snáď sa niekto ozve,
Zohnal som si 814A, skôr som ju potreboval ako zosík pre gramec NC500 s magnetodynamikou.
Nešla mi ladiť FM stupnica, točil som knoflíkom naprázdno, ale kondík ani ukazovateľ sa nepohli. Tak som to rozhodil a samo, že som lanko zhodil a neviem to nasadiť a spojazdniť. viete niekto ako na to? AMko ide úplne v pohode, ale to je samostatná stupnica, asi menej používaná.
Mimochodom, spomínate tu aj preladenie až do 108 MHz. Stačí to posunúť na tých predvoľbách na tých potenciometroch? Resp. na hlavnom kondíku je tiež jeden - takže aj tam?

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#44 Příspěvek od schrost »

Pánové, mám tu jedny střeva 816A, to rádio ve skříni s gramcem.. Paní jsem nechal skříň, do ní dal kino a zapojil. Rádio mi zbylo, tak jestli si ho někdo odveze. Píšu odveze.. Asi mu nešel 1 kanál zesáku, a nikdo se v něm nerýpal.
R..

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#45 Příspěvek od TheLastUnicorn »

A má to ještě čelní panel a hmatníky?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“