Dokument historicky - jeste CSSR

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#31 Příspěvek od konosuke »

ve městě byla jediná věž Nec (za 30 tisíc Kčs kdo pamatuje) gramec řemínek, přenoska rychlostní pro študáky jako my osmej div světa, když kocour nebyl doma tak se brousilo cenná elpíčka z burzy - kopírovalo na kazety a honem pryč jakoby nic
PS. některé mám dodnes
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#32 Příspěvek od Pikofarad »

elektrosvit píše: Koncák byl s jedním germaniovým a jedním křemíkovým tranzistorem v pouzdrech TO66.
Omyl,konec byl germán,AC141K/142K a v pravěku dokonce vyšel v amáru návod jak z toho vyrazit víc jak 2W/kanál

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#33 Příspěvek od sinclair »

Tak byli jsme smradi fakticky z větší dědiny s lázněma :D a opravdický HiFi aparát tu měl málokdo, tady nebyly nějaký extra výdělky.
Pan doktor sice měl výborný, málo známý německý stereomagnetofon /asi Saba to byla/, jenže nahrávky z něj, na našich tehdejších strojích vůbec neseděly. Takže si každý nosil svoje desky a svůj magneťák. Nahrávalo se to všecko z 810A. Pohromadě s tou stříbrnou NC440, to bohužel byl nejlepší přístupný aparát a v rozumném dosahu. Byli jsme prostě smradi, zblblí Párplama :D

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#34 Příspěvek od sinclair »

Mně se taky zdá, že ten nejznámější z Europhonů měl na konci tranzistory v kostkách, jako ta GC-čka. Lidi to tahali do RTS a skoro vždycky to bylo odpálený. Kombinaci Ge-Si jsem kromě TW, v žádném sériovém výrobku neviděl.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#35 Příspěvek od konosuke »

NC440 se napíchl do vstupu mikrofon českého magiče, vo nějakým korekčáku jsme téměř nevěděli, technická osvěta, dostupná literatura chyběla, články z AR fotily na xeroliháči (jak se slangově říkalo kopírce costar) něcomálo pochytili tak leda z doslechu v hospodě či vlaku...no hrálo to ! akorát že basy v háji, nemělo to ty frekvenční korekce, krásná bezestarostná doba
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#36 Příspěvek od sinclair »

Tohle provozoval nějakou dobu můj známý. Bylo to nějaké starší šasi Perpeetum Ebner s vložkou Shure a měl to napíchnutý do mikrofonního vstupu nově pořízené, polské ZK246. Totál brutál úplně bez basů, samozřejmě :D
Srandovní bylo, že až jsem mu z AR postavil docela dobrý korekčák, tak si chvíli zase stěžoval na desky bez výšek :D
Já měl to obrovské štěstí, že mě už v 6. třídě učitel fyziky a zároveň vedoucí kroužku, seznámil s MUDr. OK2VI.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#37 Příspěvek od elektrosvit »

Pikofarad píše:
elektrosvit píše: Koncák byl s jedním germaniovým a jedním křemíkovým tranzistorem v pouzdrech TO66.
Omyl,konec byl germán,AC141K/142K a v pravěku dokonce vyšel v amáru návod jak z toho vyrazit víc jak 2W/kanál
Aha, tak jsem si jej spletl s RDG 6000. Omlouvám se.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#38 Příspěvek od xsc »

Ono těch Europhonů bylo postupně víc typů. "Kvalitě" na západě samozřejmě odpovídala i cena, takže žádný problém, prostě levná hračka, která spoustě lidí stačila, design povedený. Ne tak u nás, kde na to napálili "daň z luxusu"...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#39 Příspěvek od sinclair »

Od toho Europhonu si pamatuju ještě takové menší, jakoby kuchyňské rádio. Vzhledově bylo tak pěkné, že si ho naši lidi dávali do obýváků. Takový podobný formát, jakoby Euridika či Sniežka, ale serióznější vzhled :D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#40 Příspěvek od xsc »

Mám ho na chatě doteď, předělaný na obě normy.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#41 Příspěvek od elektrosvit »

To byl 723TB.
xsc píše:Ono těch Europhonů bylo postupně víc typů.
Asi jo. Jednoho jsem dostal, když jsem byl malý. Nějak fungoval, přesto jsem jej zcela rozebral. :) A co bylo uvnitř, už si nepamatuju. Později jsem dostal na opravu RDG 6000, v něm byly koncové tranzistory v kombinaci křemík + germanium. Rádio fungovalo, gramec jsem musel rozchodit. Použitá přenoska byla z Japonska.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#42 Příspěvek od xsc »

To samotné rádio bylo plné germania, jen jako nf předzesilovač byly BC208, na konci AC184/185 (podobné GC511/521).

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#43 Příspěvek od Pikofarad »

RDG 6000, v něm byly koncové tranzistory v kombinaci křemík + germanium
Tam byla opravdu kombinace Ge/Si AL113/BD162 a zesík uměl 10W hudebního výkonu

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#44 Příspěvek od ok1hga »

Pikofarad píše:
RDG 6000, v něm byly koncové tranzistory v kombinaci křemík + germanium
Tam byla opravdu kombinace Ge/Si AL113/BD162
je to tak . . .
Přílohy
Europhon_RDG6000_schema.pdf
(287.27 KiB) Staženo 119 x

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#45 Příspěvek od sinclair »

Tohoto se muselo prodat dost málo, anebo to nebylo moc poruchový. Vůbec si na něco takového nevzpomínám.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“