Tak se pochlubte...co bylo pod stromečkem!

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#31 Příspěvek od Cust »

No já si ještě těsně před přelomem dne 24. a 25. 12. dobjednal: https://www.neven.cz/kategorie/dum-a-ho ... anlivosti/
Snad ten kýbl pájecí pasty bude použitelný... Nějak jsem si neuvědomil, že dokončení kšeftu má být hned po novém roce a pasta tak nějak došla... Tak snad toto přijde mezi svátky. ;-)

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#32 Příspěvek od warp »

Nadìlil jsem si (a stále nadìluji) bìhem celého roku, nejen na Vánoce mnoho užiteèných vìcí z ALIEXPRSSu, vždy dle aktuální potøeby. Obèas z toho vyjde i blbost, vìtšinou je to potøebné a užiteèné. Z vìtších potøebných vìcí tøeba DVB-T2 STB, vakuovaèku na potraviny vè. sad "pytlíkù", mìøiè DVB-T2/S2 (VF-6800) a další...

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#33 Příspěvek od Hejnicek »

scorpions-cz píše:Taky mi ježíšek trochu dovybavil dílnu:
https://www.vercajk-pardubice.cz/Opisko ... gIDGvD_BwE
Kdyby nebyla posta na vahu tak draha,
poslu ti pro ten darek nejakou praci - kopane trosky ze StuG III

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#34 Příspěvek od Mysteri »

Pod stromčekom mám reprobedničku kúpenú v r. 1986 VIDEOTON DC2016A, na nej je postavený ten maličký ,,kvetináčový" stromček s LED s Lídlu.... :lol:
A tento rok som sa na seba samého vykakal a preto.... :twisted:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#35 Příspěvek od Celeron »

petrfilipi píše: Mně odešla z této sady ráčna s kolečkem. Dal jsem do ní ráčnu Tona s páčkou.
Taky mám stejnej problém. Můžeš dát fotku tý Tony s páčkou? Já jsem zkoušel všechny ráčny, co měli v místní prodejně a do tý pozice pro kolečkovou se žádná jiná nevešla. Ta moje sada je někdy z roku 1987 osazení jako má tahle, jen je v modrý plechový bedně s kulatejma rohama a chybí v ní ten kloub s pružinou.
Díky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#36 Příspěvek od helios »

Ja som si od Ježiška tento rok nadelil DVB-T2 merák h265 HEVC :

https://www.ebay.com/itm/SATLINK-WS-697 ... 1438.l2649

Odhliadnuc od obštrukcií s colnicou a neustálej buzerácie od predajcu, prečo ešte merák nebol doručený ku mne (musel som mu vysvetľovať, že colné konanie trvá až 5dní) merák prišiel v poriadku, len som ešte priplácal DPH a colnú zábezpeku, spolu vyše 50€.

Ešte jedna poznámka: ak si budete taký merák objednávať, dajte si pozor na to, aby bol nielen DVB-T2, ale aby dokázal aj H265 HEVC QPSK. Zďaleka nie všetky ponúkané ho vedia, tak nech sa nenecháte dobehnúť. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#37 Příspěvek od scorpions-cz »

helios
Čus. Sice měřák mám, al možná by se hodil jeden záložní. Umí ten tvůj měřit i PRE ECHO?
Dík.
Jooo a ještě jednou hračkou jsem si udělal radost:
https://www.gastromania.cz/plnicky-klob ... gI1N_D_BwE

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#38 Příspěvek od Celeron »

Na to máme už přes 50 let upravenej masostrojek ma robotu UKS. Akorát s konstantníma otáčkama je to občas honička. Klika je lepší regulační element. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#39 Příspěvek od sinclair »

Tady to už tak 35 roků furt zvládá ETA022 a myslím ještě nějaký ten rok zvládat bude. Nesmrtelný stroj a té práce, co s ním naši udělali. Nějaké klíčové origoš díly k tomu jsou a něco se dá ještě i dnes koupit.
Táta dával ke každému návodu i paragon. Podívám se schválně, kdy to bylo kupovaný a za kolik.
Rozdělaný jsem to měl jen 3x. 2x kvůli kontrole mazání a 1x kvůli čemusi lepivýmu, zatečenýmu v tlačítkách start/stop.
Při skládání jsem boky těch tlačítek slabě potřel silikonovou vazelínou a od té doby se to už nestalo.
Má to motor pomalu jak ze ždímačky :D

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#40 Příspěvek od helios »

Scorpions:

Toto je dosť jednoduchý prístroj, ukazuje len úroveň PWR, SN a BER.
Na moje domáce žuvanie celkom postačuje.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#41 Příspěvek od stefan31 »

...a ešte dnes dorazil omeškanec, aj so soklami na SMD ....

Stefan31
Přílohy
IC tester.jpg

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#42 Příspěvek od kejki »

Jak se dá na ETA 022 plnit klobása?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#43 Příspěvek od Celeron »

Jestli má ETA022 podobnej masostrojek jako UKS-ka, tak stačí jednoduchá home made úprava, za výstupní destičku s hrubým vrtáním se dá mezikruží z pocínovanýho plechu a k němu se cínem připájí kónusová plechová trubka, "formička" na pečení skeletů pro trubičky se šlehačkou. Spájíš to za pár minut. Na ten kónus se pak navlíkne střívko a do masostrojku se sype "obsah" střívka.
Já jsem to trochu vylepšil, je to soustružený ze silónu a v masostrojku stačí jen šnek bez kutrovacího kříže a výstupní destičky. Tu plechovou někde najdu, silónovou má půjčenou příbuzenstvo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#44 Příspěvek od kejki »

To právě nemá, sedí svisle na hřídeli a padá to do mísy.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#45 Příspěvek od elektrosvit »

Nebýval nástavek pro plnění jitrnic přímo v příslušenství robotu? Taky se nám ještě někde válí. Dochoval se i dlouhý šnek a sítka pro lisování ovoce. Dokonce se dá na masořezačku namontovat tvořítko na těsto (příruba s posunovací deskou, ve které jsou vyražené různé tvary).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“