Jak se stát strojvedoucím?

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vanoce2019
Příspěvky: 27
Registrován: 23 pro 2019, 01:00

#31 Příspěvek od Vanoce2019 »

Celeron píše:
Artaban001 píše: Jako jestli máš zájem o práci strojvedoucího a nějak netušíš, o čem to je, dodej si kuráže a zkus si z někým, kdo to dělá delší dobu zajít na pivo.
Dal jsem mu přes SZ kontakt na kluka, co si dělal vloni mašinfíra a ani z něj nevypadlo, jestli s ním vůbec mluvil...
Omlouvám se, neměl jsem moc času - práce apodobně.
Kontakt mi nepřišel, přišla mi od tebe jenom ta zpráva, zda jsem se mu ozval. Můžeš poslat znovu?

Děkuji.

Uživatelský avatar
makozrout
Příspěvky: 38
Registrován: 26 bře 2020, 01:00

#32 Příspěvek od makozrout »

Čest práci,
Můžou si za to částečně sami, že jsou bez lidí! Podmínkou k nástupu je i zdravotní způsobilost a projít psychotesty. To druhý je asi největší kámen úrazu - psychiatři vyhodnocují uchazeče na základě nějakýho nepochopitelnýho až 🤐 systému. Přes tento filtr se tam spousta zájemců nedostane a vůbec nikoho pak nezajímá, že dráha přišla o řadu potenciálních kvalitních uchazečů. Nevím, jak v tomto mají dráhy legislativně svázané ruce, ale měli by ty psychouše začít už nějak sekýrovat!

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#33 Příspěvek od vasekpetr1 »

Myslíš, že je lepší jakéhokoli uchazeče o práci nechat projít přes psychotesty i s rizikovým výsledkem, věnovat mu dva roky výuky, která podnik taky něco stojí, nějak udělá zkoušky a pak se na štrece ukáže, že má trochu volnější přístup k povinnostem, že ta červená na klacku není zeď a že ty lidi, co mu lezou do vlaku, že ho zdržují, tak jim v rámci krácení zpoždění někde na zastávce nezastaví a podobné příklady?
Z mého pohledu si myslím, že psychotesty opravdu dokáží oddělit vyložené rizikové lemply od normálních kluků. Vidím to u nás na jaderce, kdy nově příchozí kluci mají opravdu zájem pracovat na směny, chtějí pomáhat a k té elektřině mají respekt. Málokdy se stane, že přes psycholožky proleze někdo, kdo potom kašle na učení a není schopen samostatně sloužit.

Uživatelský avatar
makozrout
Příspěvky: 38
Registrován: 26 bře 2020, 01:00

#34 Příspěvek od makozrout »

Já nemluvím o dementech! Samozřejmě ty rizikovější je třeba nějak zadržet, ale bohužel psychiatři to nějak přeháněj a neprojde ani většina těch normálních a zodpovědných.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od ZdenekHQ »

Psychiatři jsou sami o sobě kategorie, která si myslí, že všemu rozumí, přitom používají 50 let starý testy a tak příšerně si umí vymýšlet, že se i papír červená. Jestli ještě někdy v životě nějakýho potkám a neuteče, skončím v base za ublížení na zdraví. Zmetci jedni. Dobytci jsou to.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“