Svářecí invertor z Penny

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#31 Příspěvek od sinclair »

Kdyby ten střep za dva litry vydržel i tři roky - není dva litry za devět svárů trochu moc?
Nepůjčoval bych si rozhodně střep, o kterým od toho kamaráda vím, že stál dva litry. A o kterým ani nevím, jestli je vůbec bezpečný mně.
Naštěstí mezi kamarádama zhruba všichni víme, co kdo má.
Takže v případě, že bych potřeboval lehce mobilní svářečku, tak si ji nepůjdu koupit do marketu se žrádlem, ale vypůjčím si takový ten mrňavý tmavozelený Migatronic, co váží tak 4 kila a chodí už přes deset roků.
To pořekadlo o půjčeným a u mě posraným znám - no právě proto.
Vercajk tohoto druhu je investice a investice by měla něco vydržet.
Že z toho rejžák dělá spotřebku, srovnatelnou s mixérem, je mi jedno.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#32 Příspěvek od scorpions-cz »

No a to já radši budu mít svou, byť rejžovou, ale svou. Nedovedu si představit, že bych jí třeba potřeboval v neděli a musel bych někoho otravovat.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#33 Příspěvek od sinclair »

Ale měj si, klidně.
Mám taky svoji, ale holt má kolečka, asi tak padesát kilo, potřebuje dvě fáze, ale vaří už dýl, než jsem já na světě.
Na případné lezení po nějaké venkovní konstrukci, kde by mě čínská jakožesvářečka klidně mohla přizabít, bych si šel určitě půjčit toho Migoše i s pásem.
Nebo kdybych lezl tam, kam mi nedosáhne motorový prodlužovák.
Ber to prostě jako jeden z více názorů. Prostě si myslím, že kupovat svářečku v marketu se žrádlem podle mě není rozumný, toť vše.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#34 Příspěvek od termit256 »

scorpions-cz píše:No a to já radši budu mít svou, byť rejžovou, ale svou. Nedovedu si představit, že bych jí třeba potřeboval v neděli a musel bych někoho otravovat.
JJ, presne tak. Ja uz mam na tyhle pujcovaci "kamarady" celkem alergii. Neustale otravuji s blbostma a kdyz jim neco pujcis, nasledne opet otravuji s tim ze nosi ruzne domaci samohonky, vajicka, jitrnice a podobne veci pochybneho puvodu, stari a slozeni, ktere stejne skonci v kosi. Kdyz to odmitnes, tvari se nasrane, kdyz prijmes, mas je doma zitra znovu pro nejakou dalsi blbost. Zajimave je, ze tihle otravove maji talent prijit v naprosto nejnevhodnejsi dobu, typu kdy zrovna zacinam obedvat, sleduju zpravy apod.

Takova svarecka se da koupit za litr, a je to proste spotrebka jako cokoliv jineho. https://www.banggood.com/ZX7-200-220V-2 ... rehouse=CN

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#35 Příspěvek od sinclair »

Není kamarád, jako kamarád a u Tebe je dobře vidět, jak sis vybral a co jsou zač.
To je tím, s kým se taháš! S nějakými bolševickými, rudými noky! :D

Když se sem Penny nakýblovalo, tak tam určitě 2 roky bylo jen to jídlo, drogiška a semtam nějaká blbost pro děcka.
Pozvedl jsem obočí v momentu, kdy se tam objevily ponožky a trička vedle akumulátorů, v dobré společnosti se startovacími kábly a sadami autožárovek.
Všecko samozřejmě ve špičkové kvalitě a za babku.
Nechat ze sebe takto udělat hňupa, je u chytřejších lidí kumšt.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#36 Příspěvek od termit256 »

Kamarad te neustale neotravuje s blbostma, kamarad si to pujci jednou, vyzkousi a pokud se mu to libi, koupi si to. Pukud porad otravuje s pujcovanim neceho, neni to kamarad, ale vyzirka. Je zjevne, ze takovyto cikansko-milenialni styl zivota mnohym vyhovuje, ale mne ne. Ja radeji zajdu s kamosema na pivo a nebudu je neustale prudit ze neco potrebuju a cpat jim na oplatku neco co nechteji.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#37 Příspěvek od scorpions-cz »

Přesně tak. O vánocích jsem zde dával fotku plničky klobás co jsem si naježil pod stromeček. Jednou jsem si jí půjčil, byla super a tak jsem si jí koupil. Osobně by mi bylo blbý jít si jí za měsíc zase půjčovat. Využiji jí tak 4-5x do roka.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#38 Příspěvek od p32 »

Taky si občas (ale opravdu občas) něco půjčím. Pokud si to ale potřebuji půjčit podruhé, tak dotyčnému jen řeknu, že je to fajn, ale už nepřijdu, protože si to jdu koupit. A koupím!
No a pokud někdo potřebuje svářečku na 3 spoje jednou do roka, tak od toho jsou půjčovny v každém supermarketu.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#39 Příspěvek od Sadra17 »

když budu potřebovat tři svary za rok tak řeknu někomu z okolí kdo má mašinu ale hlavně to má v ruce a svaří to tak že to bude držet :oops:

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#40 Příspěvek od MiraSt »

Hele...! Nechcete někdo půjčit na ty tři svary triodynu? Zvláštní, že si ji nikdo v okolí nechce půjčit! :-) Klidně bych půjčil. To se zničit nedá. Naposledy ji měl před pěti léty švarg a ve sklepě s ní rozpálil starý kotel :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#41 Příspěvek od Celeron »

Nějak se ty rejžácký invertory za pár kaček začaly rojit. Dneska v Lidlu koukám na Parkside invertor za 2400. No neber to, maximální proud 80A a ještě k tomu s časovým přerušením 1/5 . Divný v letácích jsem ji nenašel, na e-šopu ji nemaj, podotýkám, že to není ta hrůza na plněný drát.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#42 Příspěvek od Celeron »

MiraSt píše:Nechcete někdo půjčit na ty tři svary triodynu?
Kolik ta sfiňa váží? Vzpomínám jak jsme ji za mlada ve čtyřech rvali po schodech do druhýho patra a byla to čistokrevná hrůza. :) Ale vařila podstně líp než trafo s usměrněním.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#43 Příspěvek od sinclair »

Penny na otočku, asi 18:45 dnes:
Pod policí s tričkama, ponožkama, ultramizernýma COB svítilnama, sadama vercajku z blata a další veteší, ležely čtyři velké akumulátory Ultra Dynamic, 74Ah za 1.499,-. No nekup to!
Svářečky jsem tam neviděl. Ale možná, že jsou už dávno prodaný, místním hňupům na ty 3-4 sváry ročně :D Pár dní jsem tam přeci jen nebyl :D

Mně se furt zdá, že těch Triodyn bylo asi víc druhů, minimálně ale dvě velikosti. Tu větší, o to víc pekelně kvičící, měli kousek odsud v autodílně.
Menší jsem pomáhal kdysi stěhovat a myslím, že mohla mít okolo metráku.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#44 Příspěvek od fredis »

Celeron píše:
MiraSt píše:Nechcete někdo půjčit na ty tři svary triodynu?
Kolik ta sfiňa váží? Vzpomínám jak jsme ji za mlada ve čtyřech rvali po schodech do druhýho patra a byla to čistokrevná hrůza. :) Ale vařila podstně líp než trafo s usměrněním.
Myslím, že ani teď nemá konkurenci co se týče kvality svařování. Až na tu váhu. Co vím, byly tři typy. 200, 320 a 500A. Při výstavbě EDU se používaly hlavně ty Triodyny, v menší míře WTUčka.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#45 Příspěvek od sinclair »

Vím o podniku, kde ještě dneska nedají dopustit na tyristorovou KS315, s tím větracím komínem.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“