Universum Super Sound 16000 ctr2605

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#31 Příspěvek od Hill »

To záleží na jazykové verzi popisu: pro Němce je tam REGIE-AUS, pro zbytek světa je tam EDITOR-OFF. Jde os SW405, který při ručním naklopení zkratuje záznamový proud, přičemž předmagnetizační zůstává. Na pásku by mělo zlstat ticho, dokud spínač držíš. V poloze AUS (OFF) je rozpojený a nedělá nic. Při snímání je spínač neúčinný. Nic víc tam nevidím a smysl ani způsob použití tam popsaný není. To takový VAT od Grundiga byl jasnější.
Pokud jde o BT modul, tomu by slušelo nejlíp připojení místo rádia do uzlů označených R a L. Tam budou úrovně signálů přibližně stejné (nebo s rozdílem několika málo dB, což se dá dorovnat odporovými děliči v obou kanálech. Kdekoli jinde čeká vždy nějaká komplikace nebo nutná ztráta i toho zbytečku kvality, kterou to ještě má.
Naposledy upravil(a) Hill dne 28 led 2020, 16:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#32 Příspěvek od sinclair »

U některých lepších jezevčíků International /myslím AK27-28/ jsem spínal signálovou cestu diodami, které dostávaly dodatečně filtrované ss napětí právě ze spínacího svazku motorku. Jinak to ve stavu stop mělo nesnesitelné rušivé pozadí i při provozu na baterie. Při provozu na síť se přidalo ještě 50Hz do hlav.
Možná, že použitý IO má nezapojený mute pin - zkus to najít.
Ty jezevčíky to bohužel měly řešený jednoduchým IO a pár tranzistory před ním, tam to jinak umlčovat nešlo.
Zapojení se dvěma diodami, pár součástkami a kecy k tomu, bych určitě ještě v archivní bastl-složce našel.
Spínají se tam dvě diody /motorovým napětím/ v nf signálové cestě a ještě před přepínačem tape-radio.
Chceš to oskenovat?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#33 Příspěvek od Duvsan »

Nemusíš, ďakujem.
Ekkare, ďakujem. Môžeš mi prosím preposlať schému, alebo rovno zavesiť sem? Moja je ťažko čitateľná.
sinclair, nie je to fešák a LED vpredu je len jedna a nesvieti, ani žiarovka podsvetľujúca stupnicu ladenia. Ale niekedy to opravím (dúfam). VU indikátory fungujú. Ide o to, že celkom pekne hrá. Netočím o hifi, ale má celkom basy i výšky. Chcelo by to ešte podložiť vatelínom a poriešiť solídnejšiu výhybku, ale tak ďaleko nie som.
Máš ho napr. tu.

Nemáte náhodou niekto anténky? Najlepšie obe.

Blue Tooth napr.:
link1
link2
Inak čumím. Niektoré doštičky za pár drobných majú i koncové zosíky. Repráčky a mám vybavené. Niektoré vedia i ekvalizovať. Chceš niečo? Len si vyber.

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#34 Příspěvek od Monogatari »

Tohle Universum mám taky. Záhadná funkce s označením MSA je opravdu vyhledávač mezer mezi skladbama. Aktivuje se automaticky po zmáčknutí tlačítka převíjení během přehrávání. Funkci indikuje červená LED. Když se klávesa nedomáčkne nadoraz, lze normálně převíjet dle libovůle. Další záhadná funkce Regie je umlčování signálu při nahrávání.
Jinak nesouhlasím s tím, že přístroj nemá žádnou sběratelskou hodnotu. Já su sběratel a ve sbírce ho mám a cením si ho. Je kvalitou zvuku i zpracování srovnatelenej s věhlasnýma značkama. Quelle v dávných dobách neprodávalo žádný šunty. Mám i model Super Stereo 8800 a to je zařízení, o jakým se majitelům lacinějších kazeťáků Sharp nebo JVC ani nesnilo a když jo, tak si poslintali polštář. Jestli si z něho chceš udělat moderní bastl, je to tvoje věc. Ale jako sběratel nemám rád, když se ničí historická technika. Bluetooth přehrávačů je na trhu dostatek, i v retro provedení, tak proč ho dělat z kazeťáku?

[/img]
Přílohy
Universum Super Sound předekX.jpg

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#35 Příspěvek od Duvsan »

Ja zberateľské cítenie nemám a tento prístroj sa mi zdá zaujímavý svojím zvukovým podaním a mám kopu kaziet a už neviem, čo je na nich, tak si ich môžem pripomenúť. BT modul som uvažoval zabudovať do prístroja a napojiť tak, aby to nebolo poznať a kto by o tom nevedel, nič by si nevšimol. Prípadne by som na vhodnom mieste nainštaloval IR prijímač. Pravda tak, aby nerušil. Ale predbežne som od toho upustil. Možno to neurobím.
Ďakujem za info o MSA. LED som vymenil za funkčnú (asi som ju odpálil, keď som si poplietol káble), ale asi tú funkciu využívať nebudem, lebo mám silný dojem, že je páska príliš blízko hlavy a nechcem to pokúšať.
Žiarovku podsvitujúcu stupnicu ladenia som nahradil štyrmi LEDkami teplá biela, 3 mm. Veľký zločin?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“